Hétfőn reggel a légkör alsó 3000 méteres szakaszán az elképzelhető maximális értékeket elérő módon, százméterenként egy fokkal hűl a levegő felettünk. Háromezer méter felett 0,4 fokos hűlést lehet tapasztalni, mely a vasárnapi zivatarok következtében alakult ki, a nedves levegő emelkedése közben.
A rendkívüli helyzetnek meg is lett a rendkívüli következménye!
A délelőtti többórás napsütés energiát közölt a felszínnel, mely felmelegítette a felszín közeli légréteget. Ez a kezdeti energia helyenként megindította a gomolyfelhő-képződést. Az alsó nagy labilitás miatt a gomolyfelhők hirtelen növekedtek 4000 méteres magasságig, majd onnan közepes sebességgel fejlődtek tovább. Némely zivatarfelhő teteje elérte, elérheti a 10 km-es magasságot. A hirtelen kialakult zivatarfelhők helyenként felhőszakadáshoz vezetnek, sokfelé erős jégesővel. Zivatarok környezetében átmeneti viharos szelek tombolnak.
A kora délutáni, a fővárosban rendkívüli pusztításokat okozó viharzóna még mindig nem fulladt ki teljesen, a késő délutáni, koraesti órákban elsősorban az északnyugati országrészt fenyegetik, de elszórtan másfelé is előfordulnak kevésbé intenzív vihargócok.