14:00VízilabdaMagyarország-Ausztrália
16:00KézilabdaMagyarország-Franciaország
NyílNyíl

Atlétikai versenyt nyert egy transznemű sportoló, kifütyülte a közönség

Versenyzők a helsinki Olimpiai Stadionban az Atlétikai Európabajnokság női hétpróba 100 méteres gátfutás számában

Egy oregoni atlétikai versenyen a közönség hangosan kifütyülte a női futam győztesét, mert a bajnok nem nőnemű volt.

Aayden Gallagher, másodéves középiskolás fiú egy női futó előtt aratott győzelmet a 200 méteres síkfutásban az oregoni atlétikai versenyen.

Az esetről készült videóban hallható, amint a tömeg az élen álló női futót élteti.

Az éljenzés azonban fújólássá változik, amikor Gallagher megelőzi női ellenfelét és elorozza a győzelmet a lánytól.

A verseny végeredménye értelmében a fiú 200 méteren első, 400 méteren pedig második helyezett lett.

Nézd meg a lányokat a dobogón, akik tapsolnak, amikor kihirdetik a 2. helyezettet (a jogos győztest). Aztán figyeljétek őket, amikor a fiú nevét bemondják. Ne mondjátok már, hogy a lányoknak nincs ezzel semmi gondjuk. Ez szívszorító és mélyen regresszív

– írta a közösségi médiában Riley Gaines egykori kentuckyi úszó és a Save Women's Sports szószólója.

Az elmúlt hetekben megszaporodtak a tiltakozások a transzneműek női sportágakban való szerepeltetése ellen. Nyugat-Virginiában egy csoport női dobóatléta emelte fel a hangját, mert egy transz dobó ellen kellett volna versenyezniük. Ezt követően az iskolai körzetük közölte a lányokkal, hogy nem indulhatnak a következő versenyen, ami arra késztette a nyugat-virginiai főállamügyészt, Patrick Morrisey-t, hogy pert indítson az érdekükben.