2017.02.04. 20:29
Véget ért a szombat!
2017.02.04. 20:46
Cikkünk folyamatosan frissül
Csak a szokásos szombat délutáni sportos dömping: magyar csapatok az európai kézilabda-kupákban, és magyaros csapatok a Bundesligában. No, meg Barcelona-meccs és Premier League-forduló. Mutatunk mindent, amit csak tudunk - percről percre.
16:13
2017. február 4.

Gyorsan kezdjünk is bele a mókába: mutatunk máris egy tévésműsort a mai élő sportközvetítésekkel!

16:21

Mi mást adhatna, mint jó meccseket magyar (fő)szereplőkkel? A forduló rangadóját Dortmundban játsszák, ahol Gulácsi Péter és az RB Leipzig lép pályára a Signal Iduna Parkban.

Dárdai Pál Forrás: AFP/Odd Andersen

Dárdai Pál Herthája az Ingolstadt ellen igyekszik kozmetikázni a nem túl fényes 2017-es mérlegét, Szalai Ádám pedig egykori csapata, a Mainz ellen lép pályára a Hoffenheim mezében.

16:24

A La Liga három nagyágyúja közül kettőt üzemelnek ma be: a Barcelona az Athletic Bilbaót, míg az Atlético Madrid a Leganést fogadja. Egy meccset már le is játszottak a mai négyből: Málaga - Espanyol 0-1 (P. Piatti 17.)..

16:27

Chelsea-Arsenal 3-1 (M. Alonso 13., E. Hazard 53., Fábregas 86., ill. Giroud 90+1.). Vagyis az Arsenal újra elveszített egy fontos rangadót, a Chelsea pedig nagy lépést tett a bajnoki cím felé. A Chelsea 24 meccs után 59 ponttal vezeti a tabellát az egyaránt 47 pontos Tottenham és Arsenal előtt.

16:30

Annyi cselt ugyan nem csinált Eden Hazard a Chelsea második gólja előtt, mint az isteni Diego '86-ban, de az tény, hogy ellentmondást nem tűrően vitte végig a labdát az Arsenal térfelén. Ügyes.

16:32

Hazard gólja nagyon tetszett a Chelsea olasz edzőjének:

16:34

Elindultak a Bundesliga-meccsek, a szokásos forgatókönyv szerint: Dárdai Pál a Hertha kispadján, Szalai Ádám pedig a Hoffenheimén. A különbség, hogy az utóbbi még beállhat játszani, Dárdai viszont aligha cseréli be magát.

16:37

Egy meccset rendeznek ma az olasz bajnokságban, azon Nagy Ádámék fogadják a BL-szereplő, és bajnoki címről álmodó Napolit. Ha Ádiék győzni tudnának, azzal gyakorlatilag el is döntenék a Scudetto sorsát, amit aligha lehetne már kicsavarni a Juventus kezéből.

BL-csapat ellen indul Nagy Ádámék brutális sorozata

Helyszíni emberünk csőre töltött laptoppal és diktafonnal a helyszínen várja a kezdő sípszót, úgyhogy a fenti kedvcsináló cikk után még számos ínycsiklandó anyagra számíthatunk tőle!

16:39

Gyorsan vezetést szerzett a Hertha (gól: Haragucsi), és a Hoffenheim is (Uth).

16:43

Azt már megírtuk, hogy a Chelsea magabiztosan 3-1-re verte az Arsenalt a Premier League rangadóján. Itt pedig a mérkőzés részleteit és persze a góljait is megtalálja:

Hazard szédületes szólógólja mindent eldöntött
16:46

Az FTC női kézisei magabiztosan haladnak a győzelem felé a BL középdöntőjében: a félidőben 15-10-re vezetnek a Thüringer ellen.

16:47

Egy beszédes statisztika arról, hogy miért vezeti a Chelsea magabiztosan a PL tabelláját: utóbbi kilenc hazai bajnokijukat kivétel nélkül megnyerték, méghozzá 27-4-es gólkülönbséggel.

16:51

A Bayern-Schalke 1-1-re áll az első negyedóra után, Lewandowski góljára Naldo válaszolt.

16:54

Elképzelhető, hogy Manuel Neuer kapott egy potyagólt? Ez lett 1-1 a Bayern-Schalke:

16:59

Mindenesetre nagyon jól néz ki, ahogy Steve McLaren egy vezetékes készülékről beszél a lelátón meccs közben:

16:59

Hamarosan kezdődik a Hull City elleni bajnoki. A Pool az utolsó kilenc tétmeccséből egyet nyert meg, az utolsó négyet hazai pályán játszotta, győzelem nélkül.

17:03

Az Everton az első percben vezetést szerzett a Bournemouth ellen a PL-ben.

17:05

Mócsing!

Nyolc percnek kellett eltelnie a második félidőből, hogy a Fradi a szünetben látott öt gólos előnyét tízre hízlalja a Thüringer ellen. Egy, kettő, három...

Nerea Pena FTC női kézilabda-csapat Fradi női kézilabda-csapat Forrás: MTI/Kovács Tamás
17:12

Ennyi kellett az Evertonnak és Romelu Lukakunak, hogy megszerezze a vezetést a Bornemouth ellen, méghozzá egy nem csúnya góllal:

17:21

Nem csak a Conte-féle Chelsea győzelmét ünnepelhették ma az olaszok: Manolo Gabbiadini góljával vezetett a Soton a West Ham ellen. Gabbiadini először talált be a PL-ben, egyben ez volt a liga történetének négyszázadik olasz gólja (az öngólokat is számítva).

17:30

A Fradi női kézilabdacsapata végig rendkívül magabiztos játékkal 32-24-re verte hazai pályán a Thüringert, azaz egy nagyon szép sikerrel tért vissza BL-meccsen a felújított Elek Gyula Arénába!

17:35

Paco Alcácer a tizedik bajnoki meccsén az első gólját lövi, ezzel vezet a Barcelona a Bilbao ellen.

17:36

Miközben fél óra elteltével egyetlen PL-csapat sem tudott egynél több gólt lőni, addig az Everton már hármat berámolt a Bournemouth-nak: R. Lukaku két gól, James McCarthy 1 gól, 1 assziszt.

17:48

A Balaídos stadiont nem kímélte a Vigóra lecsapó vihar. Ettől azért még nem fog elmaradni a vasárnapi Celta-Real Madrid meccs.

18:05

Hiába voltak helyzetei a Bilbaónak, félidőben Álcacer és Messi (szerencsés) góljával a Barca 2-0-ra vezet a Camp Nou-ban.

Potya volt ez, kérjük alássan:

18:11

83 884 néző

A Barca meccsén.

18:12

Olyannyira, hogy ma délután a Schalke ellen 500. tétmérkőzésén lép pályára a világbajnok német védő a Bayern München mezében, amivel nyolcadik a klub örökranglistáján:

18:19

Bizony, bizony, Szalai Ádám csereként beállva két góllal (86. és 89. perc) szomorította volt csapatát a Mainzot, amelyik 4-0-s verést kapott a Hoffenheim otthonában. Részletek hamarosan.

18:38

Labda labda

A sok-sok foci mellett egy hír a "szülőről": rögbi Hat nemzet tornája, Skócia-Írország 27-22.

Hangulatfotó a skót-ír meccsről Forrás: AFP/Paul Ellis
18:40

Ahogy ígértük, íme részletesebb beszámoló a Bundesliga 19. fordulójának szombat délutáni meccseiről. Csupa jó hír: Szalai duplázott és nyert a Hertha is! A Bayern viszont nem.

Szalai-dupla, Bayern-pontvesztés a Bundesligában
18:45

...Klopp (Hull-Liverpool 2-0):

18:52

Az Everton belga csatára, Romelu Lukaku mesternégyest ért el a Bournemouth ellen 6-3-ra megnyert meccsen. A Premier League történetében övé a 300. mesterhármas. Szép munka volt!

Forrás: AFP/Oli Scarff
19:04

Nem nézett ki szépen szegény Rafinha miután a feje találkozott saját kapusa, Marc-André Ter Stegen térdével. Biztos, ami biztos, inkább le is cserélték.

19:08

Végül 3-0-ra nyert a Barca a Bilbao ellen, és egy pontra megközelítette a Real Madridot.

19:23

Perceken belül kezdődik a Dortmund-Lipcse Bundesliga-rangadó. A vendégeknél szokás szerint Gulácsi Péter kezd a kapuban.

19:24

A Ferencváros női kézilabdacsapata kilenc év után tért vissza igazi otthonába, a népligeti csarnokba Bajnokok Ligája-meccsen. A teljesen felújított Elek Gyula Aréna kellemes emlékeket hozott elő a szurkolókból. A német Thüringert nagyon magabiztosan, 32-24-re verte a Fradi, a vendégek edzője is azt mondta, hogy ebben a csarnokban esélyük nem volt a győzelemre. Ott jártunk a különleges hangulatú találkozón:

Szentély és pokol egyben - hazatért a Fradi
19:33

112

Nem kell a telefon után nyúlni és a segélyhívót tárcsázni, csak egy érdekesség: napra pontosan 112 éve, 1905. február 4-én játszott először egymás ellen a Tottenham és a Middlesbrough, az a meccs 1-1 lett az FA-kupában - a most kezdődő bajnokin mi több gólt várunk ennél.

19:50

Az a helyzet, hogy az újabb vereséggel a Liverpool most ott tart, hogy az idei évben már az ötödik bajnokiján maradt nyeretlen. Ilyen rossz évkezdésre 1954 óta, azaz 63 éve nem volt példa - akkor az első tíz meccset engedték el győzelem nélkül.

Nem nagyon van minek örülni Forrás: AFP/Lindsey Parnaby
19:58

Davis-kupa-csapatunk azt követően, hogy az első nap két egyesét 1-1-re hozta a jóval magasabbra taksált Szlovákia ellen, Fucsovics Márton és Balázs Attila öt szettben megnyerte a párost, így 2-1-re vezetünk, és, ha bármelyik vasárnapi egyest megnyerjük, akkor miénk a továbbjutás!

Fucsovics Márton Forrás: facebook.com/huntennis
20:02

De aztán Fernando Torres csak berúgta. Vezet az Atlético a Legranes ellen azok után, hogy Fernando Torres kiharcolt egy tizit, amit Antoine Griezmann kihagyott, de szerencsére jött Nándi, és közelről bepasszolta a kipattanót.

20:20

Legalábbis az első félidőben: a Tottenham szétfocizza a Middlesborough-t, de gól egyelőre nincs, a számtalan órási hazai helyzet ellenére sem.

20:26

20:27

Az idei szezonban ezt már nem először lehet leírni egy Monaco-meccs után, de ezúttal tényleg fontos meccsen volt döntő tényező a kolumbiai. A Ligue 1 rangadóján, a forduló előtt csak jobb gólkülönbségével (+43 vs +20) az élen álló Monaco hazai pályán nagyon simán verte 3-0-ra a második helyezett Nice-t - Valere Germain egy és Radamel Falcao két góljával.

Falcao mai második gólja a Monaco 100. találata volt az idei szezonban

20:45

Büntető!

Harry Kane vs. Victor Valdes: az előbbi győz, vezet a Tottenham.

20:48

Az Atlético csatára ismét betalált, 2-0-ra vezet a csapata a Leganés ellen.

20:59

Még húsz perc maradt a Dortmund-Leipzig meccsből, továbbra is 1-0 az állás, tehát Gulácsiéknak még nem kell lemondaniuk a pontszerzésről.

21:09

Franciaországban a forduló előtt egyaránt 49 pontos első és második helyezett találkozott. A Monaco-Nizza csúcsrangadót 3-0-ra nyerték a hazaiak Falcao duplájával és Germain góljával.

21:16

Mire ment az Arsenal a top hat ellen az elmúlt bő tíz év idegenbeli meccsein? Nem sokra:

21:23

A Tottenham végül egy büntetővel legbirkózta a Middlesborough-t, az Atlético Madrid pedig 2-0-ra verte a Leganést, Fernando Torres duplájával.

21:29

A történetük első BL-szereplésére hajtó lipcseiek egy góllal kikaptak Dortmundban, ezzel együtt még simán másodikok a tabellán. 1. Bayern 46 pont, 2. Leipzig 42, 3. Dortmund 34, 4. Hoffenheim 34.