Szoboszlai az utolsó pillanatban nyerte meg a meccset a csapatának

fbl Horizontal
Leipzig's Hungarian midfielder Dominik Szoboszlai celebrates scoring the 2-1 goal during the German first division Bundesliga football match between RB Leipzig and Werder Bremen in Leipzig on May 14, 2023. (Photo by Ronny HARTMANN / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában az RB Leipzig csapata hazai pályán fogadta a Werder Brement. A gólnélküli első félidő után Bittencourt révén a brémaiak szerezték meg a vezetést. A második félidő utolsó perceiben Willi Orbán fejesével egyenlítettek a hazaiak, majd Szoboszlai Dominik a hosszabbítás perceiben a győztes gólt is megszerezte.

A lipcsei csapat a legutóbbi öt meccséből csak a Leverkusen ellenit veszítette el, és tartja a BL-indulást érő negyedik helyezését. A Werder Bremen viszont a legutóbbi öt meccséből csak a Hertha elleni találkozót tudta megnyerni.

A meccs első perceiben inkább mezőnyjáték folyt a pályán.A 8. percben Szoboszlai húzott el a jobbszélen, de a magyar válogatott középpályás beadására nem érkezett társ. A kipattanó labdát Haidara tizenhét méterről kapura lőtte, de az Pavlenka kezében kötött ki. A 20. percben Timo Werner kapott kiváló labdát a tizenhatoson belül,

de a német válogatott csatár pár méterrel a kapu fölé emelt.

Werner csak fél métert tévedett a helyzeténél Forrás: AFP/Ronny Hartmann

A félidő feléhez érve az RB Leipzig egyre inkább ráerőltette az akaratát a vendégcsapatra. Forsberg éles beadása után a gólvonalról rúgták ki a labdát a brémai védők, majd Simakan fejese alig pár méterrel kerülte el a Werder Bremen kapuját.

A vendégek viszont jól védekeztek, és nem is igazán erőltették a támadásokat az első félidőben.

A 42. percben Szoboszlai egy bal oldali sarokrúgást tekert a rövidre, de a magyar játékos csak a kapufát találta el. Az első félidőben nem született gól.

Szoboszlainak nem volt könnyű dolga Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Jan Woitas

A második félidő első tíz percében továbbra is támadóbban lépett fel a hazai pályán játszó Leipzig. Az 52. percben Konrad Laimer huszonöt méteres lövését Pavlenka csak oldalra tudott paskolni. Három perccel később a Werder előtt is óriási lehetőség adódott: l

abdaszerzés után lendületes ellenakciót vezettek a brémaiak, melynek végén Schmid óriási lövése nem sokkal kerülte el Blaswich kapuját.

A 65. percben Timo Werner remek passza után Cristopher Nkunku talált be, de a videóbírózás után visszavonták a találatot. A bíró Mohamed Simakant szabálytalannak látta Bittencourttal szemben a labdaszerzésnél, így nem adta meg a gólt. A 70. percben pedig érkezett a meglepetés, gólt szerzett a vendégcsapat:

egy bedobás után Marvin Duckschs adta középre a labdát, amit a hosszú oldalon érkező Bittencourt a léc alá lőtt.

A Lipcse mindent megtett az egyenlítésért, majd a 87. percben ki is egyenítettek a hazaiak: Nkunku remek beadása után Willi Orbán érkezett kiváló ütemben, és a magyar válogatott hátvéd a kapuba fejelte a labdát.