Teljes kiőrlésű gabonák
A teljes kiőrlésű kenyérnek, pékárunak magasabb a folsav-, a vas- és a rosttartalma is, mint a fehér kenyérnek és a fehér rizsnek. Fogyaszthatjuk többek között reggeli zabpehely, teljes kiőrlésű kenyérből készült szendvics, vagy köretként teljes kiőrlésű tészta, illetve barna rizs formájában is.
Hüvelyesek
A fekete bab, a száraz fehér bab, a vörös, a barna és a fekete lencse, a vesebab, a mungóbab vagy a szójabab is kiváló fehérje- és rostforrás. Ásványi anyagokban is gazdagok, többek között vasat, folsavat, kálciumot és cinket tartalmaznak.
Lazac
A lazac és egyáltalán a tengeri halak fogyasztása az omega-3 zsírtartalmuk miatt ajánlott, ez ugyanis segíti a magzati agy és a látás fejlődését. A halfogyasztás továbbá előnyös a jó minőségű fehérje és a B-vitaminbevitel szempontjából is. A dietetikusok azért ajánlják elsősorban a lazacot a halak közül, mert higanytartalma relatíve alacsonyabb a többihez képest.
Tojás
A tojásnak magas a fehérje-, vitamin- és ásványianyag-tartalma és előnyös a zsírsavösszetétele is, viszont sok koleszterin található benne, ezért akinek magas a koleszterinszintje, legyen mértékletes. A tojás kolintartalma előnyösen befolyásolja a magzati agyfejlődést.
Bogyós gyümölcsök
Az áfonya, a málna, a szeder és az eper folsavban bőséges gyümölcsök, e emellett C-vitaminban, káliumban és rostban is gazdagok.
Alacsony zsírtartalmú joghurtok
Egy doboz natúr joghurtban több kalcium van, mint egy pohár tejben. E mellett jó fehérjeforrás is, ráadásul ha natúr joghurtot fogyasztunk, hozzáadott cukrot sem veszünk magunkhoz. Gyümölccsel, teljeskiőrlésű gabonapehellyel ízesítve különösen gazdag tápanyagban.