Az egyes, éven belüli futamidőknél ugyanakkor nincs jelentős eltérés az elérhető éves kamatok mértéke között, csak az egy hónapnál rövidebb lekötések kamatai alacsonyabbak az átlagnál - derül ki a Világgazdaság összeállításából.
A minimálisan lekötött összeget többnyire egymillió forint környékén határozzák meg az érintettek. A HVB Bank ugyanakkor már félmillió forinttól, kétmillióig terjedő sávot is meghatározott, a nagyobb összegek után járónál alig alacsonyabb kamatok mellett. Az MKB Banknál is létezik fél- és egymillió forint közötti összeghatár.
A KDB Bank szintén igen kedvező kondíciókat határozott meg a kisebb összeghatároknál: 500 ezer forint lekötésénél - kettő, illetve három hónapos futamidő esetén - mindössze 30 bázisponttal alacsonyabb kamattal kell az ügyfélnek számolnia, mint a következő, tízmillió forinttól induló sávban.
Az ÁÉB viszont a kedvező kamatozású, Változó Hozam Betét B nevű konstrukciójánál már legalább hárommillió forint elhelyezését kéri a szerződéskötéshez, igaz, ennél a terméknél külön sávhatárok nincsenek, tehát minden összegnél azonos, éves kamattal számolhat az ügyfél.
Egyes hitelintézetek inkább az elektronikus banki szolgáltatásokat használó ügyfeleket részesítik előnyben a kondíciós listák kialakításakor. A CIB Bank elektronikus betétjénél akár 5,50 százalékos éves kamatot is elérhet az ügyfél - ez a két hónapos lekötésekre vonatkozik -, ráadásul a minimálisan elhelyezhető összeget mindössze félmillió forintban határozták meg. Az Erste Bank szintén kedvezőbb kondíciókat kínál az elektronikus csatornákat használó ügyfeleinek: hat hónapos lekötésnél, 30 millió forinttól 5,08 százalékos az éves kamat, ez 15 bázisponttal magasabb a papíralapú megbízással elérhetőnél. Az Erste Klikkbankjánál pedig már 50 ezer forinttól is le lehet kötni összeget, és ötszázezer forint alatti összegnél is elérhető 3,7 százalékos kamat, egy hónapos lekötés esetében.
Az egyedi megállapodásoknál, az összeghatárokat tekintve igen változatosan járnak el a bankok. A legtöbb szereplőnél a 100 millió forintot vagy a fölötti összeget lekötő ügyfél számíthat külön ajánlatra. A Budapest Bank ugyanakkor már 30 millió forintnál egyedi kamatmegállapítást alkalmaz, az Inter-Európa Bank pedig ötvenmilliónál húzta meg az ehhez szükséges határt.