A bejelentés hatására a cég részvényei 1,3 százalékkal emelkedtek.
Az ikonikus élelmiszeripari vállalat piaci értéke 40,2 milliárd dollárral, vagyis 43 százalékkal esett vissza az elmúlt időszakban,
mivel nem tudott jól reagálni a változó vásárlói ízlésre, és alulmaradt az új márkákkal szembeni versenyben is. Az eladások stagnáltak, a költségcsökkentés pedig nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Februárban jelentették be, hogy négy hónappal korábban idézést kaptak az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelettől számviteli politikájukkal és a belső kontrollal kapcsolatban.
A cég csalódást keltett a befektetők körében azzal, hogy 36 százalékkal csökkentette az osztalékot, továbbá az éves bevétele messze elmaradt az iparági szakértők becsléseitől.
Négy nappal a rossz hírek után Warren Buffett azt nyilatkozta a CNBC-nek, hogy a Berkshire Hathaway túl sokat fizetett a Kraftért.
2015-ben a milliárdos vezérigazgató összeállt a brazil magántőke-társasággal, a 3G Capitallel, hogy finanszírozza a Kraft és a Heinz egyesülését – a Berkshire Hathaway és a 3G Capital az élelmiszeripari vállalat két legnagyobb részvényese.
Augusztusban a 3G Capital hét százalékkal csökkentett vállalati részvénycsomagját, jelenleg a Kraft Heinz 22 százalékát birtokolja.
A nehézségek miatt a vállalat számos márkáját eladta, például tavaly novemberben megvált tejipari és italgyártó üzleti részlegétől is, a befolyt összeget pedig az adósságok rendezésére fordította.