A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
3
Ezüstérem
3
Bronzérem
2
HUNMagyarország
09:30Kajak-kenuKajak 500m-négyes 1. forduló 1. futam
HUNMagyarország
10:10Kajak-kenuKajak 500m-négyes 1. forduló 2. futam
HUNMagyarország
10:30Kajak-kenuKenu 500m-páros 1. forduló 1. futam
HUNMagyarország
11:10Kajak-kenuKenu 500m-páros 1. forduló 2. futam
HUNMagyarország
11:40Kajak-kenuKajak 500m-páros 1. forduló 2. futam
HUNMagyarország
12:00Kajak-kenuKajak 500m-páros 1. forduló 4. futam
HUNMagyarország | Magyarország
12:20Kajak-kenuKajak 500m-páros 1. forduló 2. futam
HUNLévai Zoltán
12:30BirkózásZoltan Levai-Burhan Akbudak
NyílNyíl

Sok a hiba a tisztviselők nyilatkozataiban

Vágólapra másolva!
A határidő lejártáig 130 ezer 272 köztisztviselői és hozzátartozói vagyonnyilatkozat érkezett a Közszolgálati Ellenőrzési Hivatalba (KELHI), amelynek 30 nap áll rendelkezésére az adatok feldolgozására.
Vágólapra másolva!

Kozma Ákos, a hivatal vezetője a vagyonnyilatkozat hátteréről elmondta, hogy azt a köztisztviselői törvény július 1-jei módosítása teszi kötelezővé a közszférában. "Az első alkalommal beadott nyilatkozatok főbb hiányosságai között szerepel az aláírások elmaradása mellett, a figyelmetlen kitöltések és a ceruzás beírások" - mondta Kozma.

Szólt arról is, hogy a törvényi kötelezettség 80 ezer munkavállalót érintett, de a munkáltatók saját hatáskörükben további hivatalnokok vagyonnyilatkozat tételéről dönthettek, így a szám felduzzadt 130 ezerre. Hozzátette: a növekedés oka másrészt az volt, hogy előre nem tudták pontosan kinek, hány hozzátartozója van.

A vagyonnyilatkozatok közül 50 ezer a közszolgálatban dolgozóké, míg a fennmaradó rész a hozzátartozóké.

A törvény értelmében a családtagok számára nem kötelező a vagyonnyilatkozat, kivéve, ha a munkavállaló 2001. július 1-je után kezdte meg pályafutását.

A hivatalvezető nem nevezte meglepőnek azt a tendenciát sem, hogy a vagyonnyilatkozatok döntő többsége október 31-e és november 7-e között érkezett a munkáltatóktól.

A KELHI-nek nincs hivatalos információja arról, hogy valakinek azért kellett távoznia munkahelyéről, mert nem tett vagyonnyilatkozatot. A törvény munkaviszonya megszüntetésével szankcionálja azt a köztisztviselőt, aki elutasítja vagyonnyilatkozat tételi kötelezettségét.

Az adatokat - a személyi rész kivételével, amely a munkáltatónál marad - 10 évig őrzi a KELHI, de ha eközben megszűnik az érintett munkaviszonya, akkor soron kívül visszaküldik a nyilatkozatot.

A KELHI akkor kezdi meg vizsgálatát, ha a munkáltató olyan vagyongyarapodást észlel, amelyet az érintett személy nem hajlandó megmagyarázni. A KELHI-nek nincs nyomozati jogköre, hivatalból nem indít vizsgálatot, csak a munkáltató megkeresése, és a leadott vagyonnyilatkozatok összehasonlítása alapján tudja elvégezni feladatát.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!