A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
6
Ezüstérem
7
Bronzérem
6

Beomlott egy aranybánya Indonéziában, legalább hatan meghaltak

Indonézia, bánya, bányaszerencsétlenség, aranybánya
Parigi Moutong, 2021. február 25. Az indonéziai országos kutató-mentő ügynökség, a BASARNAS által közreadott képen az ügynökség tagjai dolgoznak a beomlott aranybányánál a Celebesz szigetén (Sulawesi) fekvő Parigi Moutongban 2021. február 25-én. Sajtóhírek szerint a katasztrófának legkevesebb hat halálos áldozata van. MTI/EPA/BASARNAS
Vágólapra másolva!
Már hat halálos áldozata van az indonéziai bányaszerencsétlenségnek, több embert pedig még mindig keresnek. A bányaomlást a napok óta tartó heves esőzések okozták.
Vágólapra másolva!

Továbbra is nagy az omlásveszély a burangai illegális aranybánya körül, ahol a sok csapadék fellazította a talajt. Ez megnehezíti a kutató-mentőcsapatok dolgát, akik továbbra is túlélőket keresnek a föld alatt.

Eddig hetven eltűntről tudnak.

Tizenöt embert sikerült élve kimenteni. A halottak között három nő van.

Az ABC News szerint még öt embert keresnek a bányagödörben, de mivel illegális bányáról van szó,

az sem kizárt, hogy ennél többen rekedtek a romok alatt.

Két speciális kotrógéppel és mezőgazdasági gépekkel dolgoznak a helyszínen. A keresésben katonák, rendőrök és a helyi katasztrófavédelem emberei vesznek részt, de önkéntesek is vannak.

Az indonéziai országos kutató-mentő ügynökség, a BASARNAS által közreadott képen az ügynökség tagjai dolgoznak a beomlott aranybányánál Forrás: MTI/EPA/BASARNAS/-

A portál felidézi, hogy Indonéziában gyakoriak a hasonló esetek a sok eső és a nem biztonságos körülmények között épült bányák miatt. Az itt élők mégis vállalják a kockázatot, mert a bányászat az egyik legjövedelmezőbb munka a térségben, holott

az aranyérc feldolgozásához erősen mérgező higanyt és cianidot használnak, nem védekezve a mérgezés ellen.

Indonézia adja a világ aranytermelésének körülbelül három százalékát. A kitermelt mennyiség nagy része a Pápua tartománybeli Grasberg-bányából származik, ahol mintegy 40 milliárd dollárt érő aranyt rejt a föld.

Ázsia és Afrika számos országában egyre nagyobb méreteket ölt az engedély nélküli bányászat. Egy, a bányászattal, ásványi anyagokkal, fémekkel és a fenntartható fejlődéssel foglalkozó kormányközi fórum tanulmányából kiderült, hogy a zugbányászattal foglalkozók száma mostanra meghaladta a negyvenmilliót, míg 2014-ben még harminc-, 1993-ban pedig hatmillióan foglalkoztak ezzel világszerte.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!