Itt a vége
2024.07.30. 20:21
Csütörtökön jön a folytatás
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar pólóválogatott 10-7-re kikapott az Európa-bajnok spanyol csapattól kedden a párizsi olimpia férfi vízilabdatornájának második fordulójában.

Percről percre közvetítésünk folyamatosan frissül!

20:29
2024. július 30.

A két csapat az elmúlt négy évben nyolcszor találkozott egymással. Ezeken a meccseken három magyar győzelem, két spanyol siker és három döntetlen született. Az egyik döntetlent a 2020-as Eb-döntő volt, amit aztán ötméteresekkel a mieink nyertek meg, a legutóbbi pedig egy 2023-as találkozó, amikor 13-13-as döntetlent követően szintén a mieink nyertek ötméteresekkel.

20:32

Az Európa-bajnok spanyolok az első csoportmeccsükön 9-5-re verték az ausztrálok, a mieink 13-12-re diadalmaskodtak a házigazda franciák ellen.

20:59

"Ez egy nehéz helyzet volt a franciák ellen itthon, első mérkőzés a tornán és azzal a történettel, ami volt korábban. Az egész közönség mögöttük állt, de azért akadtak magyarok is, köszönjük nekik, hogy kilátogattak és jó hangulatot teremtettek!"

A magyar válogatott 12 gólt kapott, az utolsó negyedben ötöt.

"Nagy volt a különbség az emberhátrányok számában, jó lehetőség volt ez a számunkra, hogy tudjuk gyakorolni az ilyen helyezteket. Sokáig jól is működött a védekezés, a végén pedig azt éreztem a franciákon, hogy nincs veszítenivalójuk, és ebben a szellemben támadtak. Kockáztattak, lőttek, s ezek mind bejöttek nekik a végén" - mondta a szövetségi kapitány.

21:07

Most vonulnak be a csapatok az uszodába.

21:11

Milák Kristóf, a 200 méteres pillangóúszás regnáló olimpiai bajnoka a legjobb idővel jutott be a szerda esti döntőbe, ahol megvédheti címét. Részletek a linkre kattintva olvashatók.

21:16

Jöhet hamarosan a ráúszás.

21:17

A spanyolok hozták el a labdát a ráúszás után.

21:19

Nincs gól

A spanyolok kezdték a támadást, de nem tudtak helyzetig eljutni. Ezt követően a mieink támadhattok, de nem lett gól.

21:19

A második percben Vogel Soma védett bravúrral egy kilencméteres átlövést.

21:20

A 3. percben emberelőnyben támadhatott a magyar csapat, Manhercz kapta a labdát a bal oldalon, de a közeli lövése elakadt a blokkban.

21:22

Négy perc telt el a meccsből, de egyelőre nincs gól.

21:24

Munarriz kapott egy átadást, zavartalanul lőhetett középről, a tízméteres bombája pedig a jobb alsóban kötött ki (1-0).

21:26

A mieink körbeadogatták a spanyol védelmet, majd a végén Manherczre jött ki a figura, de a közeli lövése alakadt a kapus hasában.

21:26

Az ellentámadásból jöhettek a spanyolok, Sanahuja pedig 11 méterről védhetetlen gólt bombázott a jobb felső sarokba (2-0).

21:28

Kontrát fújtak a spanyolokra, így a mieink támadhattak 20 másodperccel a vége előtt. A figura megint Manherczra jött ki, aki középre tette Angyalnak, aki két méterről a kapuba pöckölte a labdát (2-1).

21:29

A spanyolok 2-1-re vezetnek az első negyed után.

21:31

Megint a spanyolok hozták el a labdát a ráúszás után.

21:31

Angyal kiállítása után emberelőnyben támadnak a spanyolok.

21:33

Varga bomba

A spanyolok kontrát kaptak, így a mieink támadhattak, azonban Varga Dénes távoli bombáját védte a spanyol kapus.

21:34

Egy balról áttett labdát Jansik kapott a hosszún, három méterről lőtt, de a bal kapufát találta telibe.

21:36

A negyedik percben Vigvári kapott labdát a bal oldalon, lövő helyzetbe került, de bomba helyett átejtette a spanyol kapust (2-2).

21:37

A második negyed ötödik percében egy körbepasszolás után Cabanas kapta a labdát a jobb oldalon, és hét méterről a jobb alsóba lőtt (3-2).

21:39

Egy remek blokk után a 11. percben támadhattak a mieink, Hárai harcolt ki egy emberelőnyt, de a mieink nem tudták gólra váltani a fórt.

21:40

A 15. percben Manhercz kapta a labdát a bal oldalon, a nyolc méteres lövése azonban kapu fölé szállt.

21:41

Emberelőnyben támadtak a spanyolok, majd Biel lőtt 8 méterről, de Vogel hárított.

21:42

30 másodperccel a második negyed vége előtt Zalánki kapott egy labdát, megnézte magának a kaput, majd kilenc méterről bombagólt lőtt a jobb alsóba (3-3).

21:43

A spanyolké volt az utolsó támadás a félidőben, két másodperccel a vége előtt Larumbe került lövőhelyzetbe, és három méterről a léc alá bombázott (4-3).

21:47

A ráúszás után megint a spanyolok vitték el a labdát.

21:49

A 17. percben Grandos átlövése a keresztlécen csattant, a kipattanót azonban a spanyolok gyűjtötték be, Munarriz pedig közelről nem hibázott (5-3).

21:50

Angyal kapott egy bejátszást, közelről lőtt, de a labda elakadt a spanyol kapus hasában, azonban úgy tűnt, a kapus és a labda is bent volt.

21:50

Videóznak

Angyal lövése után áll a játék, mert videózzák, hogy bent volt-e.

21:51

Megadták!!!

Angyal gólja érvényes, 5-4-re feljött a magyar válogatott!

21:54

Egy labdaszerzés után támadhattak a mieink, Manhercz próbálkozott egy bejátszással, de hosszú lett Varga Dénesnek.

21:55

A 20. percben egy körbepasszolgatás után Manhercz kapta a labdát, nyolc méterről lőtt, de a felső kapufát találta el.

21:57

Egy szabálytalanság után ötméterest lőhettek a spanyolok, Granados végezhette el a büntetőt és a bal alsóba lőtt (6-4)

21:58

A 22. percben egy labdavesztés után jöhetettek a spanyolok, Granados pedig 10 méterről a jobb alsóba bombázott (7-4).

21:59

A 23. percben Vámos gondolt egyet, és kilenc méterről a bal alsó sarokba bombázott (7-5).

22:00

Perron kapott labdát a jobb oldalon, közelről lőtt, de Vogel kapufára tudta ütni a labdát.

22:02

Ezúttal Granados próbálkozott egy átlövéssel, de Vogel védeni tudott. Ráadásul az ellentámadásból a megúszó Fekete Gergő került ziccerbe és közelről a hálóba bombázott (7-6).

22:03

Egy bal oldali bejátszás után De Toro kapta a labdát középen, és közelről nem hibázott (8-6).

22:05

A spanyolok két góllal vezetnek egy negyeddel a vége előtt, 8-6 oda.

22:07

A spanyolok hozták el a labdát negyedszer is a ráúszás után.

22:08

Egy jobb oldali bejástzás után Famera kapta a labdát, és közelről a kapu jobb oldalába lőtt (9-6).

22:10

Manhercz kapta a labdát a bal szélen, de nem vette észre, hogy a vak oldalán érkezik egy spanyol, aki lehalászta a kezléről a labdát.

22:11

A 28. percben járunk, Fekete Gergő kapot egy bejátszást, de ő sem tudott kapura törni

22:12

A 29. percben Manhercz kapott labdát középen, 11 méterről pedig óriáási bombagólt ragasztott a jobb alsóba (9-7).

22:15

Larumba kapott labdát a jobb oldalon, éles szögből lőtt, a labda pedig becsorgott a kapufa és Vogel oldala között (10-7)

22:17

A 31. percben járunk, Vámos próbálkozott egy csavarással a jobb oldalon, de ezt is védte a spanyol kapus.

22:21

Itt a vége

Az utolsó percben Larumbe próbálkozott egy bombával, de a lövése levágódott a blokkról. Ezt követően nem volt lehetőség már a szépítésre, így a spanyolok háromgólos győzelmet (10-7) arattak.