2024.08.01. 20:16
Szombaton jön a folytatás
2024.08.01. 20:17
Cikkünk folyamatosan frissül
A spanyolok elleni vereséget követően a magyar válogatott Japán ellen javított a párizsi olimpia férfi vízilabda-tornájának harmadik fordulójában, miután Varga Zsolt együttese 17-10-re győzött, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

20:30
2024. augusztus 1.

A két csapat az elmúlt öt évben ötször találkozott egymással. Ezeken a meccseken kivétel nélkül magyar győzelem született. A 2021-es tokiói olimpián 16-11-re nyert a magyar válogatott, legutóbb pedig a tavalyi világbajnokság csoportküzdelmei során győztek a mieink 16-8-ra.

20:34

A férfi vízilabdacsapat a házigazda franciák elleni győzelemmel kezdte az olimpiát, majd a második fordulóban kikapott a spanyoloktól, így egy-egy sikerrel és kudarccal a háta mögött a rendkívül kellemetlen stílusban játszó japánok ellen igyekszik javítani a mérlegén.

20:37

Két forduló után pont nélkül állnak a B-csoportban a japánok, ám a szerbek és a franciák ellen is csupán egyetlen góllal kaptak ki. Japán rendkívül kellemetlen stílusban vízilabdázik, képesek néhány perc alatt három-négy gólos hátrányt is ledolgozni – igaz, a védekezéssel nem nagyon foglalkoznak.

20:39

Július közepén a Margitszigeten játszottak a magyarok egy mérkőzést Japánnal, ahol 16-12-re nyertek. Varga Zsolt szerint értékes tapasztalatokat szereztek azon a meccsen.

"Nagyon különleges a japánok stílusa, minden csapat megszenved ellenük. Önbizalmat ad az edzőmeccsek tapasztalata, akkor lehetünk eredményesek, ha megakadályozzuk, hogy a gyors játékukkal sok gólt szerezzenek" – mondta Varga Zsolt.

21:00

A csapatok már bevonultak az uszodába.

21:00

Elsőkét a magyar himnusz csendült fel.

21:02

Kós Hubert nyerte a 200 méteres hátúszást a párizsi olimpián, ezzel megszerezte Magyarország első aranyérmét a francia fővárosban rendezett ötkarikás játékokon. Részletek a linkre kattintva olvashatók.

21:06

Jöhet hamarosan a ráúszás.

21:08

Manhercz hozta el a labdát a ráúszás után, miénk az első támadás.

21:11

Vámos és Varga Dénes kimaradt helyzete után Molnár centerből szerezte meg a találkozó első gólját.

21:13

Vámos Márton lőtt bombagólt a léc alá.

21:14

A Inaba került helyzetbe, de Vogel nagyot védett.

21:16

A 4. percbenFekete Gergő váltott gólra egy emberelőnyt, majd Vogel ütötte kapu fölé a labdát Adacsi lövésénél.

21:18

Az 5. percben Vatanabe emberelőnyből szerzi a japánok első gólját.

21:21

Egy gyors gólváltás után Varga növelte a magyar előnyt.

21:22

5-2-re vezetünk az első negyed után, csak így tovább.

21:23

Megint a mi hoztuk el a labdát a ráúszás után.

21:24

Fekete kiállítása után emberelőnyben támadnak a japánok, és szépítenek 5-3-ra.

21:27

A második támadásunk is sikertelenül végződött, de szerencsére a japánok is elkapkodták a lövésüket, jó volt a blokk.

21:28

Hárai Balázs találatával visszaállt a háromgólos különbség.

21:29

Angyal kiállítása után Okawa távoli bombáját nem tudta védeni Vogel Soma. Majd a túloldalon Vígvári lőtt messziről szép gólt. (7-4)

21:37

Varga ejtése csattant a keresztlécen, majd egy esetleges japán kiállítást videóztak a bírók, de végül úgy ítélték meg, hogy nem történt szándékos durvaság.

21:38

Varga Dénes két lóba után a jobb alsóba lőtt.

21:40

Félidő

A második negyedik járta előtt öt másodperccel emberelőnybe került a magyar csapat, Vígvári Vince góljával 9-4 arányban vezetünk.

21:40

A ráúszás után megint a magyar csapat vitte el a labdát.

21:43

Varga és Zalánki lövését is kivédte a japánok kapusa, majd Jansik lőtte meg a tized magyar gólt.

21:46

Adacsi góljával szép Japán (10-5). Majd Inaba gyenge kísérletét könnyen védi Vogel. A harmadik negyedben 1-1 gól esett eddig mindkét oldalon.

21:49

Jansik lövését másodszor is fejjel védi a japán kapus, majd a túloldalon Vogel Soma is bemutatott egy szép védést Adacsi kísérleténél.

21:53

Nagy Ádámot a gólja után kiállították, Vígvári gyors góljával 12-5-re módosul az állás.

21:55

A magyar válogatott hat góllal vezet egy negyeddel a vége előtt, 12-6 ide.

21:56

Negyedszer már nem tudta a magyar válogatott elhozni a labdát a ráúszás után, japánok kezdhetik a támadást.

22:07

Kicsit lankadt a figyelem a védekezésben, 13-8-ra zárkózik Japán.

22:09

Még nagyjából egy fél negyed volt hátra, a magyar csapat már a támadásokban sem annyira éles. Majd Zalánki Gergő góljával már 14-8 az állás.

22:11

Varga Dénes úszott meg egyedül, majd a kapussal szemben egy az egyben közelről fejezte be a ziccert. 16-9

22:13

Utolsó perc

A végéig komolyan veszi a meccset  magyar válogatott, Vígvári szerzi meg a 17. magyar gólt, majd az Watanabe lőtt nagy gólt Bányainak. 17-10

22:16

Itt a vége

A magyar válogatott az első perctől kezdve uralta a találkozót és végül rendkívül magabiztos győzelmet aratott (17-10). Érdekesség, hogy a magyar csapatban minden mezőnyjátékos szerzett gólt.