A férfikosárlabda-bajnokság alsóházi derbijén a Kecskemét húsz ponttal legyőzte a MAFC együttesét.

Férfikosárlabda-NB I, rájátszás a 9-16. helyért:
UNIVER KSE – MC MAFC 108-88 (38-20, 23-14, 26-27, 21-27)
Kecskemét, Városi Sportcsarnok, 600 néző
vezette: Bognár, Makovsky
Kecskemét: SHAND (18), Bovánovics (22/3), TAKÁCS (20/15), Magyar (2), McMAHAN (34/15).
Csere: Hajdú (4), Pásztor (2), Jánossi (2), Korcsok (4), Guóth (-).
MAFC: EHLERS (25/3), Kangyal (11/3), Bakonyi (9/3), Cseszlai (9/3), Horváth Cs. (10). Csere: Kecskés (9), Csányi (2), Horváth Á. (13/6).
Az eredmény alakulása: 7.p.: 25-18, 15.p.: 51-28, 19.p.: 56-30, 29.p.: 85-57, 34.p.: 98-68, 37.p.: 102-76.

Hatalmas lendülettel kezdett mindkét csapat; elsősorban a támadásokra, s kevésbé a védekezésre koncentrálva. A hazai gárda hamar megnyugtató előnyre tett szert, s elsősorban Takács triplái és McMahan száguldása bizonytalanította el a vendégeket. Az első félidőben a MAFC nem találta az UNIVER ellenszerét, s némi bizakodásra csak a harmadik negyedben mutatott teljesítmény adhatott okot. A végjátékban azonban már a javuló dobószázalék sem segített a MAFC csapatán, az Univer jelentős különbséggel, magabiztosan nyerte a meccset.

Radovics József (Kecskemét): "Az első félidőben mutatott határozott és fegyelmezett játékunk meghatározta a mérkőzés végkimenetelét. Minden figyelmünket a Szegedre összpontosítjuk."

Kangyal Tibor (MAFC): "Az első félidőben nyújtott dobóteljesítményünk a mérkőzés végét is döntően befolyásolta. Ilyen védekezéssel nem lehet mérkőzést nyerni."