10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
Jack Miller győzött a MotoGP idei nyolcadik futamán, az asseni Holland Nagydíjon. Miller őrült futamot nyert, életében először, privát csapattal. Újonc siker mindhárom kategóriában.

Esőben rendezték a MotoGP asseni futamát, a hagyományos szombati nap helyett most először vasárnap. Valentino Rossi az első kanyarban az élre állt, majd később Andrea Dovizioso húzott el, miközben a jól kezdő vb-címvédő, Jorge Lorenzo fokozatosan visszaesett.

A pálya felszáradt, a gumik szinte simára koptak, és ekkor - 14 körrel a leintés előtt - özönvízszerű eső zúdult a pályára. A versenyt félbeszakították, mert motorozásra alkalmatlanná váltak a körülmények. Ennek lett az áldozata a sokáig eső helyen haladó meglepetésember, Yonni Hernandez.

Következett egy maradék futam, ahol sokan elestek, köztük a két olasz menő, Rossi és Dovizioso. Jack Miller viszont megragadta a pillantot, megelőzte Márquezt, és megnyerte élete első versenyét. Utoljára tíz éve nyert privát csapatban szereplő versenyző MotoGP-futamot: Toni Elias a 2006-os Portugál GP-t.

A pontversenyben Márquez kicsit meglépett a végül tizedik helyen célba érő Lorenzótól, Rossinak pedig éppen azért kellett kockáztatnia, mert egy győzelemmel kerülhetett volna ismét tűzközelbe - így számára elúszni látszik az idei vb.