Curry 31 pontot dobott, de megint a Boston vezet az NBA nagydöntőjében

2022 NBA Finals - Game Three GettyImageRank2 nba Horizontal SPORT BASKETBALL
BOSTON, MASSACHUSETTS - JUNE 08: Stephen Curry #30 of the Golden State Warriors drives to the basket against Marcus Smart #36 and Jayson Tatum #0 of the Boston Celtics in the second quarter during Game Three of the 2022 NBA Finals at TD Garden on June 08, 2022 in Boston, Massachusetts. The Boston Celtics won 116-100. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Elsa/Getty Images/AFP (Photo by ELSA / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
A Boston Celtics hazai pályán magabiztosan verte a Golden State Warriorst az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) döntőjének harmadik mérkőzésén, így 2-1-re vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

A két sztárcsapat első meccsét a Celtics nyerte meg, majd a második mérkőzésen sima győzelmet aratott a Warriors. Ezúttal megint a bostoniak kosaraztak jobban, akik hamar jelentős előnyre tettek szert és a nagyszünetben már 68-56-ra vezettek.

A harmadik negyedben a meccsen 31 pontig jutó Steph Curry vezérletével az ellenfél megingását kihasználva fordított a Golden State, de a záró etapban visszanyerte formáját a Celtics és magabiztos különbséggel győzött.

A győztes csapat három klasszisa is extrát nyújtott, Jaylen Brown, Jayson Tatum és Marcus Smart is 20 pont fölé jutott.