A Szolnok női csapata a Zala Volánt, míg a férfiak együttese a Debreceni Vadkakasokat győzte le. A Kaposvár a Dombóvár, az Atomerőmű - hosszabbítás után - az Albacomp otthonában nyert.

Nőikosárlabda-NB I, 17. forduló:
Szolnoki MÁV-Coop - Zala Volán 79-48 (24-16, 15-8, 15-8, 25-16)
Olaj-csarnok, 400 néző
vezette: Hartyáni, Vétek
MÁV-Coop: OWENS 10/3, CSONTOS 11, SZŐKE 20/3, Farmer 3, PEROVIC 25. Csere: Bujdosó 6, Hofmann 2, Berkó, Szabó 2, Sonyák. Edző: Palkovits Tamás
Zala Volán: Hvatova, Horváthné 9/3, Hersits 2, KITLINSZKAJA 14, Papp K. 13. Csere: Németh A., Hadarics 1, Surán 9, Csécs, Goranovic. Edző: Vágvölgyi Tamás
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-2, 7. p.: 17-12; 13. p.: 30-19; 17. p.: 34-24; 25. p.: 46-26; 33. p.: 64-32; 38. p.: 76-42.

A nyeretlen Zala Volán kispadján Vágvölgyi Tamás, míg a házigazdák soraiban Hofmann Petra debütált. Németh Bea és Koncz Judit sérülés miatt hiányzott a cooposoktól, egyébként a két mezőnyember pótlására érkezett Hofmann, aki a legutóbbi három esztendőt az egyesült államokbeli Florida State University soraiban töltötte.

Pillanatok alatt elhúzott a Szolnok, védekezésben sok labdát szerzett Owens, Szőke és Csontos pedig nem hibázták el az indítás utáni ziccereket. Centerben sem volt gondjuk a a kék-sárgáknak, mert a Farmer-Perovics duó jól dolgozott a palánkok alatt, az utóbbi 15 pontot szórt a szünetig. Az utolsó helyen szerénykedő zalaiak két orosz játékosa, Kitlinszkaja és Horváthné (Vaszilihina) révén gyűjtögették pontjaikat az első 20 percben.

A fordulást követően tovább szigorította védekezését a MÁV-Coop, vetélytársuk alig került dobó helyzetbe. Igaz, a házigazdák sem minden szinten remekeltek, ugyanis a távoli dobásokkal hadilábon álltak ezen a találkozón. Az más kérdés, hogy így is fölényesen vezettek. A zárónegyedben olykor szépen is játszott a szolnoki csapat, míg ellenfelük kishitűen, bátortalanul kosarazott.

A hajrában már csak a különbség volt kérdéses, biztosan győzött a pályaválasztó.

Palkovits Tamás: "A védekezésünkkel elégedett lehetek, támadójátékunkon látszott, hogy sérülések miatt alig tudtunk ugyanebben az összeállításban edzeni."

Vágvölgyi Tamás: "Jelenlegi helyzetünkben ennyire voltunk képesek. Reméljük, lesz ez még jobb is."

Szeged - BEAC 79-53 (18-12, 18-7, 20-20, 23-14)
Szeged, 200 néző
vezette: Kóthay, Páli dr.
Szeged: Donkó 16/3, Mészáros 21/9, Mirkov 2, Szopkó 13, Varda 19. Csere: Madaras 6, Miklósik 2. Edző: Antal András
BEAC: Horváth 2, Izsák 13/3, Klucsik 4, Kovács 2, Nagy 20. Csere: Halmos 5/3, Pénzes 6/6, Németh 1, Tiba. Edző: Tapodi Péter

A felsőházi rájátszásba igyekvő két csapat találkozott már egymással a bajnokságban, akkor a fővárosban a szegediek győztek, jelentős fölénnyel. Most a találkozó elején úgy tűnt, a BEAC szeretne revansot venni, és ezzel életben tartani élvonalbeli reményeit. Nos, a fővárosi csoda csupán öt percig tartott, aztán szegedi valóság lett belőle. A lendületesen kezdő vendégekkel szemben magára találta a hazai csapat, és Mészáros, valamint Donkó irányításával átvette a vezetést. A BEAC tehetetlen volt támadásban, a védekezési hibákat pedig könyörtelenül kihasználták a szegediek.

Szünet után feljavult a fővárosi csapat játéka, agresszívabbá vált a védekezése, ám faragni nem tudott a hátrányból Tapodi Péter csapata. A hazaiak ugyanis remekül alkalmazkodtak a vendégek stílusához, és Varda egyre eredményesebb játékával még biztosabbá tették győzelmüket, amely Antal András edző első élvonalbeli sikere volt.

Antal András: - Igazi csapatmunka volt, köszönöm a lányoknak.
Tapodi Péter: - Egy félidő előnyt adtunk a Szegednek, amit a folytatásban nem tudtunk ledolgozni.

Férfikosárlabda-NB I, középrájátszás, 1. forduló
Debreceni Vadkakasok - Mol Szolnok 66-68 (26-14, 19-25, 15-15, 6-14)
Debrecen, 800 néző
vezette: Harsányi, Bodnár
Debrecen: McDaniel 9/6, TÓTH 11/3, RIDL 16/6, Csaplár-Nagy 9, Rucker 7. Csere: Lakatos 2, Ádám 3/3, Gémes 7, Boldizsár. Edző: Sterbenz Tamás
Szolnok: MALJKOVIC 13/9, PAVLOVIC 17/9, Vukicevic 4, Orosz 8, LAPOV 19/3. Csere: Trepák 7, Cziczás, Mérész. Edző: Goran Miljkovic
Az eredmény alakulása: 7. p.: 20-10; 13. p.: 29-20; 18. p.: 40-35; 26. p.: 51-50; 32. p.: 60-61; 39. p.: 66-68
Kipontozódott: Pavlovic 33. perc

Kiválóan kezdett az eltiltott Halmot nélkülöző hazai gárda, a negyed második felére tíz pontra hízlalták előnyüket. A Szolnok pontatlanul és gyengén játszott ekkor, pusztán a lepattanók gyűjtésében jeleskedett.

A folytatásban sem sokat változott a játék képe, a valamivel összeszedettebbé váló vendégek öt pontra megközelítették a Vadkakasokat. Pavlovic a 14. percben összeszedte harmadik hibáját, ezért a nagyszünetig pihentette Miljkovic edző.

Fordulás után fej-fej mellett haladt a két gárda, mindkét oldalon sok volt a technikai hiba és az eladott labda. A záró felvonásra egy másik szolnoki csapat lépett a parkettre: Pavlovic zsinórban dobott hét pontjával két perc alatt megfordították a mérkőzést. A rendkívül kapkodó végjátékban a jobban koncentráló szolnokiak megérdemelten győztek az egyre erősebbé váló debreceniek otthonában.

Sterbenz Tamás: "A negyedik negyedbeli nyugodtabb játékával nyert a Szolnok."

Goran Miljkovic: "Rendkívül jó játékot mutatott a Debrecen, de időben sikerült megállítanunk őket. A végjátékban harcias hozzáállásunkkal megérdemelten győztünk."

Dombóvár - Kaposvár 83-94 (23-24, 23-37, 25-25, 12-8)
Dombóvár, 1000 néző
vezette: Váradi, Kékesi
Dombóvár: PUSKÁS (19/6), Vavra (2), JOVANOVIC (24/15), LEE (26/9), Riley (10/3). Csere: Panta (2), Bódi, Balogh L. Edző: Déri Csaba
Kaposvár: SIMON (10/3), DZUNIC (29/9), Szőke B. (2), BUKVA (26/6), IVKOVICS (19). Csere: Bencze (6/6), Fülöp (2). Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9-5, 7. p.: 14-19, 14. p.: 32-38, 18. p.: 39-55, 23. p.: 52-69, 27. p.: 66-78, 34. p.: 73-88, 38. p.: 76-90
Kipontozódott: Panta a 36. percben

Puskás révén a hazaiak szereztek vezetést, majd Bukva talált be távolról. A center hármasára szinte azonnal érkezett a válasz Jovanovicstól. Dzunicsot jól semlegesítették a hazaiak, a kaposvári pontgyáros a 7. percben büntetőből jegyezte első kosarait. Déri edző a három személyit begyűjtő Riley helyett Pantát küldte pályára, s bár a center azonnal egy duplával nyitott, két perc alatt négy személyi hibát is begyűjtött Ivkovicsékról. Bencze két triplájával hat ponttal megugrott a somogyi gárda, majd a dombóváriak elemi hibáit kihasználva a szünetig jelentős előnyt szereztek Dzunicsék.

A fordulás után mindkét csapat kevesebb energiát fordított a vedekezésre, távolról többször is zavartalanul és pontosan célozhattak a felek. A kiegyenlített játékot hozó harmadik negyedben a hazaiak kedvence, Lee is elkapta a fonalat, és 13 ponttal terhelte meg a kaposváriak gyűrűjét. Az utolsó tíz percben a bajnok már jól sáfárkodhatott előnyével, Simonék győzelme nem forgott veszélyben.

Déri Csaba: "Az első mérkőzésen még 33 ponttal kaptunk ki, ezért a mai összecsapást nagyon értékesnek tartom. Folytatjuk a kemény játékot."

Földi Sándor: "Jóval erősebbek voltunk centerben, s ez a tény korán eldöntötte a mérkőzést. Külső embereinket nem tudták tartani a dombóváriak, s az egy-egy elleni játékban is jobbak voltunk."