19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
21:44ÚszásSzabad 4 x 100m
HUNPóta Georgina
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl
Végig vezetve és elképesztően jól védekezve 24-16-ra verte meg az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata az utolsó felkészülési mérkőzésén a legnagyobb rivális Győri Audi ETO együttesét.

A meccsen voltak hiányzók, a Ferencvárosnál Alicia Stolle, a vendégeknél pedig Puhalák Szidónia, Görbicz Anita és Stine Bredal Oftedal nem léphetett pályára. A fradi.hu beszámolója szerint a Fradi kezdett jobban, dinamikusabban és pontosabban, de az első percekben a Győr egyenlíteni tudott, mígnem szépen lassan növelte az előnyét a hazai együttes. Az ETO a folytatásban sem játszott igazán jól, de nehezen kikecmergett a gödörből, így

a hajrában visszakapaszkodott, de így is négygólos vezetéssel mehetett szünetre Elek Gábor együttese (13-9).

A Fradi legyőzte a Győrt Forrás: fradi.hu

A térfélcsere után a Győr látszólag más ritmusban jött ki, keményebben védekezett, Solberg is bravúrokkal kezdett, de a Fradinál meg Janurik Kinga folytatta ott, ahol Bíró abbahagyta, így még tovább nőtt a Ferencváros előnye. A játék képe a hajrára is hasonló maradt, annyi különbséggel, hogy amint eldőlt a meccs,

az FTC felszabadultan, lazán kézilabdázott tovább, és végül 24-16-ra győzött.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO 24-16 (13-9)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött
Gólszerzők: Háfra Noémi 6, Kovacsics Anikó 5, Emily Bölk 3, Klujber Katrin 2, Tóth Nikolett 2, Schatz Nadine 2, Angela Malestein 1, Szucsánszki Zita 1, Kovács Anett 1, Márton Gréta 1, ill. Eduarda Amorim 4, Estelle Nze Minko 3, Fodor Csenge 3, Veronica Kristiansen 3, Kari Brattset 2, Anna Mette Hansen 1.