A Győri Audi ETO idegenben 37-20-ra legyőzte a román Ramnicu Valceát a női kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának vasárnap délutáni mérkőzésén.

Nagyszerűen kezdték az ETO norvég játékosai az összecsapást. Stine Oftedal lendületes irányítójátéka és Veronica Kristiansen góljai mellett Silje Solberg remek védései jellemezték a találkozó első szakaszát. A 30 éves kapus az első 15 percben csupán négy gólt kapott.

A románoknál Evgenija Minevskaja és Asma El-Ghaoui tudtak csak gólokat szerezni. A magyar csapat az első félidőt 19 lőtt góllal zárta a szezonban eddig veretlen román ellenfele otthonában.

A hátsó posztokon balkezes átlövő nélkül játszó ETO a második játékrész elején Eduarda Amorim és Fodor Csenge vezérletével a tízgólos különbséget is kialakította. (12-22) A két csapat játéka között óriási különbség volt, amit Amandine Leynaud újabb védésekkel tett még nagyobbá.

Habár a Győr egy 12 perces szakaszban csak két gólra volt képes, végül 37-20-ra tudott diadalmaskodni. Az ETO a Brest szombati vereségének köszönhetően immáron két ponttal vezeti csoportját.

Az ötszörös BL-győztes magyar csapat legközelebb a dán Odense vendégeként lép pályára, január 17-én, vasárnap. A holland válogatott két sztárjával, Tess Westerrel és Lois Abbingh-gal megerősített együttes ellen folytathatja 46 meccsből álló veretlenségét a BL-ben a győri együttes.