2024.08.02. 08:26
Hatalmasat küzdött a magyar válogatott Dánia ellen, de a bravúr elmaradt
2024.08.02. 08:30
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar férfi kézilabda-válogatott a csoportkör negyedik fordulójában a világ legjobb csapata, Dánia ellen lép pályára péntek délelőtt a párizsi olimpián. Az ellenfél az eddigi összes meccsét megnyerte a francia fővárosban, Chema Rodríguez együttesének hatalmas bravúr kell a győzelemhez. Lékai Mátéék azonban felkészülten várják a találkozót, és mindent megtesznek majd azért, hogy világszenzációt okozzanak Párizsban.

Kövesse velünk élőben a Magyarország-Dánia férfi kézilabda-mérkőzés legfontosabb eseményeit!

08:22
2024. augusztus 2.

Chema Rodríguez együttese az eddigi három meccsén 2 pontot gyűjtött, és a norvégok elleni drámai vereség után csodára készül a világsztárokkal felálló Dánia ellen.

08:27

A magyar férfi kéziválogatott szerdán két másodperccel a vége előtt kapott góllal sokkoló vereséget szenvedett Norvégiától (25-26), így 1/2-re rontotta győzelmi mérlegét. Mivel a hatos csoportból az első négy együttes jut a negyeddöntőbe, Chema Rodríguez szövetségi kapitány csapata nehéz helyzetben van. Lékai Mátééknak vagy péntek reggel kell megverniük a világbajnok Dániát, vagy vasárnap kell legyőzniük a címvédő és Európa-bajnok franciákat a továbbjutás érdekében.

IMG_6860
A férfi kéziválogatott drámai vereséget szenvedett norvégiától az előző fordulóban
Fotó: Csudai Sándor -  Origo

08:33

"Igazából meg sem tudok szólalni. Óriási küzdelem volt a pályán, nagyon kevés góllal, nagyszerű kapusteljesítményekkel, látszott, hogy mindkét csapat beleadott mindent. A végén kihagytunk egy ziccert, aztán érthetetlenül nem zártunk vissza a balszélsőre. De ilyen a kézilabda, ez van. Nagyon szoros volt mindkét félidő. Alaposan felkészültünk a norvégokra, és lehet, hogy nem a legszebb kézilabda volt, de mindkét csapat mindent beleadott, óriásit küzdöttünk, és tényleg nyerni szerettünk volna. Ezért jöttünk ki a végén 5 plusz 1-es védekezésre, meg is szereztük a labdát, kár, hogy a norvég kapus kivédte a ziccert. Nem tudom, hogy lehet-e ennél jobban játszani, de az biztos, hogy a hátralévő két meccsünk közül valamelyiket meg kell nyernünk" - fogalmazott Lékai Máté a norvégok elleni drámai vereség után.

08:38

A B csoportot vezető Dánia és a második Norvégia már továbbjutott. Jelenleg Egyiptom áll a harmadik, Magyarország pedig a negyedik helyen, őket a házigazda Franciaország, valamint Argentína követi. A hatos csoportból az első négy jut a negyeddöntőbe.

08:55

Palasics Kristóf, Szita Zoltán, valamint a norvégok ellen az utolsó támadásunknál hibázó, ám az egész tornán remekül kézilabdázó Imre Bence is kikerült a keretből betegség miatt. Helyükre Mikler Roland, Hanusz Egon és Rosta Miklós került.

09:00

Zöld mezben lép pályára a magyar válogatott, Dánia pedig fehér-piros összeállításban.

09:01

Ancsin Gábor remek gólt lőtt, de kétperces kiállítást is kapott ezt követően.

09:07

Mikler remek védéssel kezdett, majd az emberelőnyük végén egyenlítettek a dánok. A negyedik percben újra a magyar csapat szerzett vezetést és végre teljes létszámban védekezhet Chema Rodríguez együttese. 5 perc után 2-2 az állás.

09:08

A magyar válogatott szövetségi kapitánya hevesen reklamált, ezért figyelmeztetést kapott.

09:12

Kissé nagy lett a káosz a meccs elején, Hanusz ráejtette a lábára a labdát, az ellentámadásból gólt lőttek, majd újabb hibát használtak ki az immár 5-2-re vezető dánok.

09:15

6-3-as dán vezetésnél Mikler nagyot védett, majd ismét könnyű gólt ajándékoztunk az ellenfélnek. A 13. percben 8-4-es előnyben a világbajnok.

Hatalmas bravúr kellene a magyar csapattól Dánia ellen
Fotó: Csudai Sándor - Origo

09:19

Fazekas remek góljával 8-5-re jöttünk fel, majd Mikler védte Jakobsen helyzetét a 14. percben. Bánhidi nagyszerű gólt lőtt egy remek bejátszás után. Mikler lábbal védett egy lövést, aztán Bodó helyzetét is védte Landin, de feljöttünk 8-7-re. Idegesen kértek időt a dánok.

09:22

Sipos Adrián szerzett labdát egy visszafutás után, majd Bánhidi lövését védte lábbal Landin. Fazekas gyönyörű betörés után hozta fel 9-8-ra a magyar csapatot  17. percben.

09:26

Nagyon feljavultak a magyarok, már 11-9-re vezetnek az egyre idegesebb dánok ellen.

09:30

Jörgensen harcolt ki hétméterest, amit belőtt, közben felváltva érkeztek a gólok. A 24. percben 12-11 volt az állás, majd Lékai váltott magabiztosan gólra egy hétméterest.

09:35

Már csak percek vannak hátra az első félidőből, a kissé kaotikusabb kezdés után nagyon magára talált a válogatott. Gidsel egyenlítése után, Bodó lőtt remek gólt, majd ismét a tarthatatlan Gidsel talált be, majd ismét emberhátrányba került a magyar csapat

09:38

Ligetvári lövését védte Landin, majd az utolsó másodpercben kaptuk egy gólt, így a félidőben 16-14-re vezet Dánia.

Hősiesen küzd a magyar csapat Dánia ellen

09:54

16-14-es dán vezetés után jöttek ki a pályára a csapatok, Mikler óriási védést mutatott be a 31. percben, majd Bánhidi góljával felzárkóztunk egyre

09:59

Mikkel Hansen újabb hetest váltott gólra, a magyar csapattól pedig elvették a labdát a spanyol bírók. A dánok elrontottak egy kontratámadást, majd Mikler védett ismét egy egészen nagyot.

10:04

Lékai elegánsan váltott gólra egy hetest, a meccs során pedig először került emberelőnybe a magyar válogatott, de ezt nem sikerült kihasználni, helyette a dánok lőttek üreskapus gólt. Fazekas még az emberelőny végén betalált, majd Jörgensen szerencsés góljával visszaállt a kétgólos különbség.

A magyar csapat remekül helytáll a világbajnok ellen

10:07

A második félidőre feléledő Jörgensen 20-17-re módosította az állást, majd Sipost küldték ki 2 percre. Hansen az újabb hétméteresét is belőtte, a dánok néggyel vezettek a 42. percben.

10:10

A 45. percben 22-18 Dánia előnye, a magyar csapat játéka némileg visszaább esett, friss impulzusokra van szükség.

10:14

Mikler újabb óriási védéseket mutatott be, de ismét emberhátrányban voltak a magyarok, akik gólt lőttek, ám Dánia egy üreskapus találattal válaszolt. 23-19 az állás a 47. percben. A túloldalon Landin is remek formában véd, bravúrral hárította Pedro kísérletét.

10:17

Gidsel újabb góljával először vezetett 5 góllal Dánia, viszont ezt követően szép gólt lőtt a magyar csapat, amire Lauge válaszolt, aki kis híján durván letarolta Miklert. Szerencsére nem lett baj, a dán játékos elnézést is kért a magyar kapustól.

10:23

Rosta szép lefordulás után talált be, ám a dánok sem hagyták annyiban mindezt, az 55. percben 27-22-re vezetnek.

10:26

Mikler újabb védése után támadhatunk, bár két és fél perc alatt négy gólra van szükség a világbajnok ellen.

10:30

Három gólra zárkózott fel a magyar válogatott, majd Lauge lőtt távolról bombagólt, 28-25-ös dán vezetés az utolsó percben, mert Rosta is lőtt egy nagy gólt. A végén az eredmény már nem változott, Dánia 28-25-re nyert, így Chema Rodríguez együttesének le kell győznie a franciákat az utolsó fordulóban vasárnap.