Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Szávay Ágnes két játszmában vereséget szenvedett a negyedik helyen kiemelt szlovák Daniela Hantuchovától a brisbane-i tenisztorna 220 ezer dolláros női versenyének a szerdai nyolcaddöntőjében. Czink Melinda párosban elődöntőbe jutott. A Hopman-kupán második mérkőzését is megnyerte a brit válogatott Andy Murrayvel és a 15 éves Laura Robsonnal.

Szávay Ágnes egy nappal korábban párosban is búcsúzott. "Passzív voltam, nem játszottam jól és izgultam. Riválisom végig remekül teniszezett" - mondta veresége után Szávay. "Csütörtökön repülök Sydneybe, ahol a selejtezőben kell megküzdenem a főtáblára jutásért."

A brisbane-i torna másik magyar résztvevője, Czink Melinda párosban bejutott az elődöntőbe, miután oldalán a spanyol Arantxa Parra Santonjával szoros mérkőzésen legyőzött egy ukrán, fehérorosz kettőst.

Czink csütörtökön, az elődöntőbe kerülésért a versenyszerű teniszezéshez ezen a tornán visszatért, korábbi világelső belga Justine Heninnel találkozik. Utóbbi a kazah Szeszil Karatancsevát verte két szettben a nyolcaddöntőben. Czink még párosban is versenyben van.

Az ausztráliai Hopman-kupán, a nemhivatalos vegyescsapat-világbajnokságon a második mérkőzését is megnyerte a brit válogatott.

Andy Murray és a mindössze 15 éves Laura Robson 2-1-re diadalmaskodott szerdán a németek felett. Utóbbiak második vereségüket szenvedték el, így már biztosan nem juthatnak be a döntőbe.

Amennyiben a csoport másik találkozóján az oroszok az esélyeket igazolva legyőzik a kazahokat, a pénteki orosz-brit csata dönt majd a csoportgyőztesről, egyben finalistáról.

A hagyományos perth-i viadalon résztvevő nyolc csapatot két csoportba sorsolták, az A-ban a spanyolok, az amerikaiak, az ausztrálok és a románok kaptak helyet, míg a másik négyesben az oroszok, a németek, a britek és a kazahok küzdenek. A szombati döntőbe a két csoportgyőztes kerül.

Brisbane, 2. forduló:
férfiak (372 500 dollár összdíjazás):
Roddick (amerikai, 1.) - Ball (ausztrál) 7:6 (7-0), 6:3
Stepanek (cseh, 2.) - Dolgopolov (ukrán) 5:7, 7:6 (7-4), 6:2
Blake (amerikai) - Gicquel (francia) 6:3, 3:6, 7:6 (10-8)

páros, negyeddöntő:
Czink Melinda, Arantxa Parra Santonja (magyar, spanyol) - Marija Koritceva, Darija Kusztova (ukrán, fehérorosz) 7:5, 4:6, 12-10 - döntő rövidítés

ATP-torna, Doha (1,1 millió dollár), nyolcaddöntő:
Federer (svájci, 1.) - Koroljov (orosz) 6:2, 6:4
Troicki (szerb, 5.) - O. Rochus (belga) 6:2, 6:2
Kubot (lengyel) - Sztahovszkij (ukrán) 6:2, 7:6 (7-5)

Svedova, Golubjov - Gyementyjeva, Andrejev 7:6 (7-3), 6:4

Az állás: 1. Nagy-Britannia 2 győzelem/0 vereség, 2. Kazahsztán 1/1 (7-7-es szettarány), 3. Oroszország 1/1 (6-7), 4. Németország 0/2