Bronzérem
1
HUNMuhari Eszter
19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
Roger Federer után Novak Djokovic is kiesett a 4,5 millió dollár összdíjazású egyesült államokbeli tenisztornán, a szerbet a horvát Ivan Ljubicic búcsúztatta. Rafael Nadal simán jutott a negyeddöntőbe John Isner ellen.

Két szettben kiejtette szerda este Ivan Ljubicic Novak Djokovicot az Indian Wells-i tenisztornán. A két játékos utolsó öt egymás elleni meccsét Djokovic nyerte, a sorozatot megszakító horvát jutalma a negyeddöntőbe jutás volt.

"A szerváim segítettek, különösen a nehéz pillanatokban. Nem verheted meg Novakot csak szervákkal, de sokat segíthetnek, amennyiben ingyen pontokat jelentenek" - nyilatkozta a 31 éves horvát játékos.

Djokovic kilenc győztes meccsel a háta mögött érkezett az Egyesült Államokba, megnyerte a dubaji tornát és története során először negyeddöntőbe vezette a szerb Davis-kupa-válogatottat.

Érthető, hogy a 22 éves játékos kimerültségre panaszkodott: "Ezen a tornán egyértelműen kényelmetlenül érzem magam a pályán. De ez nem a torna hibája, egyszerűen csak nagyon húzós hetek állnak mögöttem, és a Davis-kupáról érkeztem, ami érzelmileg nagyon sokat kivett belőlem."

Ljubicic a következő körben a 21. kiemelt argentin Juan Monacóval teniszezik majd.

Djokovic veresége után a torna korábbi győztesei közül már csak Rafael Nadal maradt versenyben. A spanyol címvédő egy szettet ugyan bukott az amerikai John Isnerrel szemben, ám a rövid megingás után a döntő játszmára összekapta magát.

Indian Wells, nyolcaddöntő:
Ljubicic (horvát, 20.) - Djokovic (szerb, 2.) 7:5, 6:3
Nadal (spanyol, 3.) - Isner (amerikai, 15.) 7:5, 3:6, 6:3
Murray (brit, 4.) - Almagro (spanyol) 6:2, 1:0-nál a spanyol versenyző lábsérülés miatt feladta
Söderling (svéd, 6.) - Tsonga (francia, 9.) 6:3, 6:4
Roddick (amerikai, 7.) - Melzer (osztrák, 22.) 7:6 (7-5), 6:4
Robredo (spanyol, 18.) - Bagdatisz (ciprusi, 27.) 7:5, 0:6, 6:4
Berdych (cseh, 19.) - Troicki (szerb, 29.) 6:1, 6:3
Monaco (argentin, 21.) - Garcia-Lopez (spanyol) 3:6, 6:2, 6:1