6

Hosszú Katinka lett Európa legjobbja

Hosszú Katinka, Császár-Komjádi Sportuszodában
Hosszú Katinta tart edzést a Császár-Komjádi Sportuszodában
Akárcsak 2013-ban, 2014-ben is Hosszú Katinkát választották meg az év legjobb úszójának Európában. A kontinentális szövetségnél nagy fölénnyel végzett az élen az elmúlt évi Eb-n hat, a rövid pályás vb-n nyolc érmet nyerő világklasszis.

Az európai szövetség csütörtökön tette közé a LEN Award-szavazás végeredményét, amely valamennyi tagország szövetségének, illetve a különféle LEN-bizottságok tagjainak voksai alapján alakult ki: 2013 után 2014-ben ismét Hosszú Katinkát választották Európa legjobbjának

Hosszú korábban a FINA-nál is elsőként végzett a hasonló szavazáson, ő lett a dohai rövid pályás vb női legjobbja, Magyarországon az Év sportolója, továbbá a Figyelő magazinnál az Év embere.

Hosszú Katinka Fotó: Polyak Attila - Origo

A berlini Európa-bajnokságon hat érmet szerzett (3 arany, 1 ezüst, 2 bronz), a rövid pályás Világkupa-sorozatban egymás után harmadszor nyerte meg az összetettet (68 érem, közte 51 arany), végül a dohai rövid pályás világbajnokságon nyolc érmet, közte négy aranyat nyert. Kilencszer döntött világrekordot, ötször a Vk-sorozatban, négyszer Dohában.

A férfiaknál Gyurta Dániel is kapott szavazatot, s lett hatodik - itt folytatódott a franciák negyedik éve íródó sikersorozata: Alain Bernard, majd Yannick Agnel két elsőségét követően ezúttal Florent Manaudou került az élre meggyőző fölénnyel.

A végeredmény, nők:
1. Hosszú Katinka 57,7 százalék
2. Mireia Belmonte (spanyol) 25 százalék
3. Sarah Sjostrom (svéd) 12,5 százalék
4. Jazmin Carlin (brit), Femke Heemskerk (holland), Jeanette Ottesen (dán) 1,6 százalék