13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

Nadal Pekingben és Sanghajban sem indul

Nadal
Rafael Nadal of Spain has his knee worked on while playing Juan Martin del Potro of Argentina during their Men's Singles Semi-Finals match at the 2018 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in New York on September 7, 2018. / AFP PHOTO / TIMOTHY A. CLARY
A Davis Kupa-elődöntő után az októberi pekingi és sanghaji tornától is visszalépett a férfi teniszezők világranglistáját vezető Rafael Nadal.

A spanyol sztár, aki első kiemeltként comb- és térdsérülés miatt kénytelen volt feladni az argentin Juan Martin del Potro elleni elődöntőjét a US Openen, szerdán közölte, hogy nem indul Kínában.

A 32 éves, 17-szeres Grand Slam-győztes Nadal tavaly megnyerte a pekingi viadalt, Sanghajban pedig döntős volt, így távolmaradása sok pontjába fog kerülni. Jelenleg 1860 pontos előnnyel vezet a világranglistán a svájci Roger Federer előtt.

Múlt hétvégén a spanyolok legjobbjuk nélkül 3-2-re alulmaradtak a címvédő franciák vendégeként, így nem jutottak be a döntőbe a DK-ban.