Hatalmas meglepetésre búcsúzott a negyedik kiemelt a Roland Garroson

Roland Garros, Sztefanosz Cicipasz, tenisz, Holger Rune
Greece's Stefanos Tsitsipas leaves the court after losing against Denmark's Holger Rune at the end of their men's singles match on day nine of the Roland-Garros Open tennis tournament at the Court Philippe-Chatrier in Paris on May 30, 2022. (Photo by Christophe ARCHAMBAULT / AFP)
A végső győzelemre is esélyes Sztefanosz Cicipasz egy 19 éves dán teniszezőtől, Holger Runétól szenvedett vereséget a nyolcaddöntőben.

A világranglistán 4. helyen álló görög Cicipasz négy játszmában búcsúzott a párizsi Grand Slam tornán a legjobb 16 között, miután a dán Holger Rune 7-5, 3-6, 6-3, 6-4-gyel felülmúlta a tavalyi finalistát.

Holger Rune élete legnagyobb győzelmét aratva jutott a negyeddöntőbe Forrás: AFP/Christophe Archambault

A 3 óra 4 percig tartó találkozó negyedik játszmájában 5-2-nél, mikor először szerválhatott a mérkőzésért, még semmire bukta az adogatását Rune, 5-4-nél azonban három brékpont hárítása után értékesítette első mérkőzéslabdáját.

A tizenkilenc esztendős dán teniszező először nyert főtáblán GS-mérkőzést az idei tornán, most pedig már a legjobb nyolc közé került, ahol a lengyel Hubert Hurkacz-ot búcsúztató norvég Casper Ruud lesz az ellenfele szerdán.