Bronzérem
3
HUNLosonczi Dávid
19:55BirkózásTurpal Bisultanov-David Losonczi
A Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra összeállítású magyar női kajak négyes az 500 méteres távon a harmadik helyen végzett a párizsi olimpián, így bronzérmet szerzett.

A magyar női kajak négyes háromszoros olimpiai címvédőként és az idei Eb győzteseként várhatta a döntőt, ahová Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra rögtön az előfutamból kvalifikálta magát. A csütörtök délutáni fináléban a 6-os pálya volt a magyar egységé, és a mieink kiváló teljesítményt nyújtva a harmadik helyen értek célba.

A Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra összeállítású magyar női kajak négyes ott lesz az olimpiai A-döntőben, kajak-kenu
A Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra összeállítású magyar női kajak négyes fantasztikusan versenyzett
Fotó: Csudai Sándor - Origo

A női kajak négyes a magyar küldöttség kilencedik érmét szerezte a 2024-es nyári olimpiai játékokon.