Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság keddi játéknapján a Queen's Park Rangers hazai pályán győzte le a Blackpoolt, Buzsáky Ákos csapata egyik legjobbja volt.

A magyar válogatott irányítója a 11. percben szerzett vezetést együttesének, és a folytatásban is vezéregyénisége volt a QPR-nek. A londoni gárda a 47. percben már 3-0-ra is vezetett, ezt követően azonban feljavult a Blackpool, és a 73. percben már 3-2 volt az állás. A hajrá izgalmasra sikeredett, de a QPR megtartotta előnyét és begyűjtötte a három pontot.

A Bristol City hazai pályán 0-0-ás döntetlent ért el a Watford ellen, Vaskó Tamás végigjátszotta a kilencven percet és jó teljesítményt nyújtott. A Colchester United hazai pályán kapott ki a Sheffield Wednesdaytől 2-1-re. Balogh Béla a cserepadon kezdett, de már a 24. percben pályára küldte edzője.

Priskin Tamás kezdő volt a Prestonban, a csatár a 72. percig volt a pályán, együttese hazai pályán 2-1-re győzött a Wolverhampton ellen. Halmosi Péter ezúttal nem tudott segíteni a Plymouth gárdáján, csapata 1-0-ra kikapott a Scunthorpe otthonában.

Eredmények, angol másodosztály, Championship, 38. forduló:
Barnsley - Ipswich 4-1 (1-1)
Howard (27., 83., a másodikat büntetőből), Macken (50.), Wright (öngól, 86.), illetve Counago (20.)

Bristol City - Watford 0-0

Burnley - Charlton 1-0 (0-0)