A Bayern München a vendég Hannover felett aratott kiütéses sikerrel visszavette az első helyet a Mönchengladbachot legyőző Schalke 04-től a német labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombati játéknapján. Ivica Olic és Thomas Müller kétszer-kétszer, Arjen Robben pedig háromszor vette be a kiesőjelölt hannoveriek kapuját. A Szalai Ádámot a 67. percig soraiban tudó Mainz idegenben győzte le a Hamburgot.

A Schalke 04 magabiztosan nyert otthon a hervatag Mönchengladbach ellen (3-1). A meccs hőse az agilis Rakitic volt: a horvát középpályás a 8. percben ritkán látható bombagólt lőtt 23 méterről a jobb felső sarokba. A végeredményt is ő állította be a 47. percben megítélt jogos büntetőből. A második hazai gólt Farfán szerezte egy szöglet utáni kavarodás nyomán. Az ártalmatlan vendégek szerencsés gólja Neuer lelkén szárad: a válogatott kapus fölöslegesen futott ki a 16. percben, ám Bobadilla elvitte mellette a labdát, és a kapuig gyalogolt vele. A lefújás után Felix Magath, a Schalke edzője mosolyogva nyilatkozta az ARD televíziónak: világos célunk van, bajnokok akarunk lenni.

Ehhez azonban a Bayernnek is lesz egy-két szava, a müncheniek ugyanis a szombati zárómeccsen fölényes győzelmet (7-0) arattak a gyenge Hannover ellen. Robben három találattal vette ki a részét a gólözönből, amely jó főpróbának bizonyult a Lyon ellen négy nap múlva esedékes BL-elődöntő előtt.

Végleg kiesett a bajnoki címért folyó vetélkedésből a Bayer Leverkusen. Jupp Heynckes edző csapata - bár az első félidőben helyenként nyomasztó fölényben volt a vendéglátó Stuttgart ellen - nem tudta kihasználni számos helyzetét. Kiessling ugyan a 13. percben ügyesen lépett ki a védők között, és 9 méterről megszerezte a vezetést. Ezután azonban ügyetlenkedtek a Bayer csatárai, ráadásul Barnettát már a 19. percben a kiállították. A szünet után feltámadt a VfB, és Cacau két parádés góljával megfordította a mérkőzés állását. A svábok ezzel már az ötödik bajnoki meccsüket nyerték meg zsinórban. A Leverkusenből viszont a bajnokság hajrájára eltűnt a lendület, jobb gólkülönbségének köszönhetően még a BL-selejtezőt érő harmadik helyről is leszorította őket a Werder Bremen.

Thomas Schaaf edző csapata Wolfsburgból hozta el a három pontot gólokban gazdag (2-4), élvezetes meccsen. A félidőben még a hazaiak vezettek: előbb Dzeko ugrott ki a 19. percben Misimovic passzával, és 12 méterről belőtte 20. gólját a mostani bajnokságban. Frings büntetőből egyenlített, ám a 40. percben ismét a VfL vezetett: Mertesacker lyukat rúgott a 16-oson, és a mögötte kilépő Grafite bevette a tehetetlen Wiese hálóját. Fordulás után rákapcsoltak a vendégek, előbb Pizarro fejelt látványosan egy jobboldali beadást 12 méterről a bal sarokba, majd Frings kényszerítőzött a perui csatárral a hazaiak 16-osán belül, balettmozdulattal átemelte a labdát egy védőn, és elegánsan a kapuba lőtt. Az i-re a pontot Almeida tette föl: egy hosszan átívelt jobboldali beadást mellre véve bal lábbal látványos gólt ragasztott a bal sarokba. A Werdernek hat legutóbbi mérkőzéséből ez volt az ötödik győzelme.