10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
A brazilok a poroszkáló Neymarral is kiütötték Perut, Argentína a negyedik meccsén először nyert, Ecuador tovább menetel – Dél-Amerikában a 2018-as világbajnokságra selejteznek.

Vb-kvalifikációt érő helyre lépett előre a brazil válogatott a dél-amerikai tabellán, miután 3-0-ra lelépte a perui csapatot. Neymar karrierje második vb-selejtezőjén sem talált be, Douglas Costa bezzeg minden gólban benne volt.

Itt már hárman mennek rá, de jön a negyedik is Forrás: AFP/Christophe Simon

A Bayern szélsője saját maga szerezte az elsőt, Willian remek beadása után csak a kapuba kellett pofoznia a labdát másfél méterről. A másodiknál addig cselezett befelé a jobb szélről, míg az összes perui védőt magához nem csalogatta, aztán kipöckölte a labdát a bolyból, az érkező Renato Augusto meg okosan a bal alsóba gurított.

A gólok:

A harmadik gól előtt Costa a tizenhatoson belülről lőtt, a perui kapusról kipattanó labdát pedig a bal oldalon felfutó Filipe Luís belsőzte a kapuba. A meccs egyébként nem indult olyan simán, mint az eredményből gondolnánk: az élete harmadik válogatott meccsén védő, 23 éves brazil kapus, Alisson már a 3. percben nagyot védett, amikor Paulo Guerrero egyedül tört kapura.

Negyedik meccsükön végre nyertek az argentinok is,

Kolumbiát verték meg idegenben. A meccs legfurcsább jelenete az volt, amikor a türelmetlen James Rodriguez hátulról átlökte a labdán lassan mozgó csapattársát, aki engedelmesen el is esett – mire a bíró szabadrúgást ítélt Kolumbiának.

Az eddig jól szereplő Chile nagy pofont kapott Uruguayban (0-3), Ecuador viszont továbbra is megállíthatatlan, a negyedik meccsét is megnyerte.

Világbajnoki selejtezők, Dél-Amerika, 4. forduló:
Brazília-Peru 3-0 (Douglas Costa 22., Renato Augusto 57., Filipe Luís 77.)
Kolumbia-Argentína 0-1 (Biglia 20.)
Uruguay-Chile 3-0 (Godín 23., A. Pereira 61., M. Cáceres 65.)
Venezuela-Ecuador 1-3 (J.Martinez 84., ill. F. Martinez 15., J. MOntero 23., Caicedo 60.)
Paraguay-Bolívia 2-1 (Lezcano 62., L. Barrios 65., ill. Duk 60.)

Az állás: 1. Ecuador 12 pont, 2. Uruguay 9., 3. Brazília 7 (7-4), 4. Paraguay 7 (3-2), 5. Chile 7 (7-7), 6. Argentína 5, 7. Kolumbia 4, 8. Bolívia 3 (5-8), 9. Peru 3 (4-9), 10. Venezuela 0