Terry a 98. percben megmentette a Chelsea-t

John Terry, Chelsea, foci
Chelsea's English defender John Terry (C) celebrates scoring a late equalising goal to make the score 3-3 during the English Premier League football match between Chelsea and Everton at Stamford Bridge in London on January 16, 2016. AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS
A címvédő Chelsea hazai környezetben 3-3-as döntetlent játszott az Evertonnal az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján.

A londoni mérkőzés első félidejében nem született gól. A második játékrész elején hat perc alatt kétgólos hátrányba került a Chelsea, de John Terry öngólja és a belga Kevin Mirallas találata után Diego Costa és Cesc Fabregas jóvoltából két perc leforgása alatt sikerült egyenlítenie.

A rendes játékidő hosszabbításában előbb ismét a liverpooli együttes volt eredményes, ám az argentin Ramiro Mori góljára Terry a 98. percben válaszolt, így alakult ki a 3-3-as végeredmény.

Terry mindegyik kapura veszélyes volt Forrás: AFP/Adrian Dennis

A Manchester City - ugyancsak hazai környezetben - négy góllal nyert a Crystal Palace ellen. Az argentin támadó, Sergio Agüero két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A Newcastle United öt nyeretlen bajnoki meccs után tudott ismét győzni.

A válogatott Harry Kane ezúttal is betalált Forrás: AFP

A Tottenham Hotspur házigazdaként 4-1-re legyőzte a Sunderlandet. A londoniak az első félidőben is mezőnyfölényben játszottak, a holland Patrick van Aanholt jóvoltából meglepetésre mégis a vendégek kerületek előnybe.

A dán Christian Eriksen találatával még a szünet egyenlített a Tottenham, amely a második félidőben a belga Moussa Dembele góljával, Eriksen második találatával és Harry Kane tizenegyesével biztosította sikerét.

A sereghajtó Aston Villa 1-1-es döntetlent játszott a Leicester Cityvel. Az élre ugró Leicester algériai támadója, Riyiad Mahrez a találkozó 33. percében büntetőt hibázott. Ez már a második kihagyott tizenegyese volt két héten belül, ugyanis január 2-án a Bournemouth elleni bajnoki meccsen sem járt sikerrel.

Premier League, 22. forduló:
Tottenham Hotspur-Sunderland 4-1 (1-1)
Eriksen (42., 67.), Dembélé (60.), Kane (79., tizenegyesből), illetve Van Aanholt (41.)

Bournemouth - Norwich City 3-0 (1-0)
gól: Gosling (10.), C. Daniels (54., büntetőből), Afobe (75.)

Chelsea - Everton 3-3 (0-0)
gól: Diego Costa (64.), Fábregas (66.), Tarry (90+8.), illetve Terry (50., öngól), Mirallas (56.), Ramiro Funes Mori (90.)

Manchester City - Crystal Palace 4-0 (2-0)
gól: Delph (22.), Agüero (41., 68.), David Silva (84.)

Newcastle United - West Ham United 2-1 (2-0)
gól: Ayoze Pérez (6.), Wijnaldum (15.), illetve Jelavic (49.)

Southampton - West Bromwich Albion 3-0 (2-0)
gól: Ward-Prowse (5., 35., a másodikat büntetőből), Tadic (72.)

Aston Villa - Leicester City 1-1 (0-1)
gól: Gestede (75.), illetve Okazaki (28.)