Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában rendezték a Derby della Capitalét, azaz a római városi rangadót. A gólnélküli első félidőt követően, a második játékrészben Bastos-hiba, videobíró és két büntető után 2-1-re nyert az AS Roma a Lazio ellen a szombati csatán.

A találkozón gyorsan a kapuba talált a Lazio, ám

Ciro Immobile gólját les miatt nem adta meg a játékvezető.

Ez az esemény felébresztette az AS Romát, amely Edin Dzeko két veszélyes fejesével jelezte, hogy győzni szeretne a rangadón.

A 25. percben Immobile érvényes gólt is szerezhetett volna, de a fejese kapu mellé ment. Talán más lett volna a helyzet, ha a csatár hagyja a mögötte sokkal jobb helyzetben érkező Senad Lulicnak a labdát.

Tíz perccel később ismét a Roma szerezhetett volna vezetést, de a jobb oldali szöglet után Dzeko hiába lőtt kicsavart helyzetből kiválóan kapura, a bal sarokba tartó labdát Thomas Strakosha nagy bravúrral védte.

Az első félidőben nem eset gól, amely bár hozott helyzeteket,

inkább a taktikai csata dominált, a két csapat pedig teljesen megfojtotta egymás játékát.

Így a második játékrész előtt az volt a kérdés, vajon melyik római csapat tud váltani.

A pozitív és a negatív főszereplő egy képen: az AS Roma középpályása, Diego Perotti és a Lazio védője, Bastos Forrás: AFP/Vincenzo Pinto

Mondhatnánk, hogy a hazai AS Roma, de igazából Bastos hibája miatt ez nem derül ki már soha.

Ugyanis a Lazio-védő Aleksandar Kolarov elleni szabálytalansága mindent megváltoztatott: a megítélt büntetőt ugyanis Diego Perotti váltotta gólra a 49. percben.

Ez pedig annyira megzavarta a kék-fehéreket, hogy négy perccel később már jött is az újabb ASR-találat.

Radja Nainggolan 17 méterről elemi erővel lőtte ki a jobb alsót.

A Lazio azonban nem adta fel kétgólos hátrányban sem, és elképesztő rohamba kezdett. Ennek a 71. percben meg is lett az eredménye.

A videobíró segítségével Kostas Manolas kezezése miatt a kék-fehérek is tizenegyeshez jutottak, amelyet Ciro Immobile használt ki.

Ciro Immobile ünnepli a gólját az AS Roma ellen Forrás: AFP/Vincenzo Pinto

Azonban hiába voltak meg a lehetőségei a mai meccsen vendégeknek,

újabb gól nem esett.

A Lazio a rangadó előtti kilenc tétmeccsét megnyerte, a Roma elleni vereség egyben azt is jelenti, hogy megszakadt a kiváló sorozat.

Serie A, 13. forduló
AS Roma-Lazio 2-1 (0-0) (Perotti (49., - tizenegyesből, Nainggolan 53., ill. Immobile (72., tizenegyesből)