A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójának szombat esti rangadóján a Gulácsi Péterrel a kezdőcsapatban felálló RB Leipzig a Schalke 04 csapatát fogadta. A lipcsei csapat a magyar kapus védéseinek, illetve a három góljának köszönhetően nyerni tudott (3-1), és feljött a második helyre a bajnokságban.

A lipcsei csapat abban a tudatban léphetett pályára, hogy amennyiben legyőzi a közvetlen riválisát, akkor a tabella második helyére ugrik. Az első harminc percben a Schalke 04 játszott fölényben, de Gulácsi Péter három nagy védéssel tartotta életben a hazai reményeket. A folytatásban azonban hatalmasat fordult a játék képe, az RB Leipzig átvette az irányítást, amelynek eredményeképpen

ki is harcolt egy tizenegyest, de a 37. percben Jean-Kevin Augustin elhibázta,

így maradt a gólnélküli döntetlen.

Ám nem sokáig, ugyanis

Naby Keita négy perccel később a kapura lőtt, a Naldón megpattanó labda pedig utat talált Ralf Fahrmann kapujába.

A második félidő elején kis híján újabb megpattanó lövéssel duplázta meg az előnyét a hazai együttes, de Marcel Sabitzer lövése után végül a kapufán csattant a labda. Az 55. percben a Schalkéban debütált Marko Pjaca, másodpercekkel később

Naldo fejjel egyenlített, így javítani tudott a peches kapott gólon.

Élveztes rangadót vívott egymással az RB Leipzig és a Schalke 04 Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Jan Woitas

A lipcsei együttes viszont nem roppant össze, és

két perc alatt lerendezte a legfontosabb kérdéseket: előbb a 69. percben a cserként beálló Timo Werner, majd két perccel később Bruma is eredményes volt,

így már 3-1-et mutatott az eredményjelző. Az már ekkor biztos volt, hogy Leipzig-Schalke csaték közül ezen az összecsapáson született a legtöbb gól.

Bár a hátralévő időben is adódtak még lehetőségek - volt, hogy a Schalke védői a gólvonalról mentettek -, újabb gól már nem esett, a 3-1-es sikerével pedig a második helyre jött fel a tabellán a Leipzig, míg a gelsenkircheni klub visszacsúszott a harmadik pozícióba.