Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A Luis Suárezt helyettesítő Paco Alcácer és Lionel Messi góljaival 2-0-ra nyert a Barcelona az Athletic Bilbao ellen.

A Barcelona a hétközi, Chelsea elleni Bajnokok Ligája-győzelem után a bajnokságban az Athletic Bilbao ellen lépett pályára. A hazai csapatból hiányzott Luis Suárez, aki eltiltás miatt nem szerepelhetett, őt Paco Alcácer helyettesítette, aki a 8. percben már be is talált, Jordi Alba lapos passza után, üresen lőhetett Arrizabalaga kapujába. Alba egyébként tízedik gólpasszát jegyezte a bajnokságban, ezzel ő a legjobb védő ebben a mutatóban.

A folytatásban Lionel Messi tornáztatta meg a Bilbao kapusát több alkalommal is, majd Philippe Coutinho találta telibe a lécet a 14. percben.

Lionel Messi 25. bajnoki gólját ünnepelhette Forrás: AFP/Pau Barrena

A következő gólra a 30. percig kellett várni, amikor Messi lőtt távolról a bal alsóba. Ez volt az argentin 25. bajnoki találata, zsinórban kilencedik bajnoki idényében jutott el minimum 25 gólig. Az első félidő végén még Paulinho találta el a kapufát, a 2-0 a Bilbao számára volt hízelgő a szünetben.

A második félidőre kicsit visszavett a tempóból a Barcelona, a 64. percben Iniesta is beállt Dembélé helyére, majd Vidal váltotta Alcácert. A Bilbao párszor eljutott ter Stegen kapujáig, de nagyon úgy tűnt, ezzel a 2-0-s eredménnyel kibékült mindkét csapat, így az eredmény már nem is változott.

A katalán sztárcsapatnak ez volt sorozatban a 36. veretlenül megvívott mérkőzése a La Ligában, s már csak két találkozó választja el attól, hogy beállítsa a Real Sociedad rekordját, amelyet az 1978/79-es és az 1979/80-as bajnokságban állított fel.