Bronzérem
6

Hatalmas meccset játszottak Dárdaiék Szalaiék ellen

Hertha BSC - 1899 Hoffenheim, Germany Sports soccer Bundesliga Goal celebration jubilate JOY
24 November 2018, Berlin: Soccer: Bundesliga, Hertha BSC - 1899 Hoffenheim, 12th matchday in the Olympic Stadium: Herthas Vedad Ibisevic scores with Matthew Leckie (r) after his 1:2 goal. Photo: Soeren Stache/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or the match in the form of sequence images and/or video-like photo sequences.
A Dárdai Pál irányította Hertha Berlin sorozatban hatodik bajnoki mérkőzésén maradt nyeretlen, de nem lehet panasz a berliniekre: hiába vezetett kétszer is két góllal a Hoffenheim, óriásit hajráztak a fővárosiak és döntetlenre mentették a mérkőzést. A vendégeknél a 70 percet játszó Szalai Ádám az első percben gólpasszt adott.

Őrületes tampóban kezdődött a mérkőzés, még negyedóra sem telt el, és már három gólt láthatott az Olimpiai Stadion közönsége. A 45. másodpercben már vezettek a vendégek, a gól előtt Szalai Ádám tette le okosan a labdát a mögötte érkező Demirbaynak.

A 10. percben már 2-0 volt, a vendégek kapusa, Oliver Baumann adta a gólpasszt, de mielőtt nagyobb lehetett volna a baj, Vedad Ibisevic a 13. percben szépített, amihez kellett a Hoffenheim védőinek szerencsétlenkedése is.

Cserék

A félidő végéig már nem változott az állás, amiről leginkább a Hoffenheim támadói tehettek, akik több nagy helyzetet is elhibáztak. Az eredmény azonban tükrözte a közelmúltat: míg a Hoffenheim az utóbbi négy meccséből négyet megnyert, addig a berliniek csak két pontot tudtak összeszedni.

A második félidőben harcosabb volt a Hertha, Dárdai csapata többször is eljutott az ellen kapujáig, de úgy nézett ki, hogy nem tudják feltörni a Hoffenheim védelmét, mígnem a 71. percben Mathew Leckie közelről csak bekotort egy elép pattanó labdát. Szalai Ádám ezt már csak a padról látta, miután egy perccel korábban Belfodilt küldte be a helyére Julian Nagelsmann. Ahogy azt is, hogy a 87. percben Valentino Lazaro egy bődületesen nagy góllal kiegyenlít.

A nap másik magyar érdekeltségű mérkőzésén a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben felálló RB Leipzig 1-0-ra kikapott a Wolfsburg otthonában.

A címvédő Bayern München szemmel láthatóan próbálta összeszedni magát, és a 20. percben már 2-0-ra vezetett a Fortuna Düsseldorf ellen. A szünetre viszont már csak egy gól volt az előnyük. A Bayern formáját érzékelteti, hogy a Neuer kapujára tartó utóbbi 17 lövésből Lukebakio kísérlete volt a 13. gól. A második félidőben Thomas Müller lőtt újabb gólt, de most nem azokat az időket éljük, amikor a Bayern-drukkerek kétgólos előnynél megnyugodhatnak: a 21 éves belga Dodi Lukebakio úgy érezte, itt az ideje, hogy megszerezze felnőtt pályafutása első mesterhármasát.

Az Eintracht Frankfurt igyekezett gyorsaságban felvenni a versenyt a Hoffenheimmel, és Jonathan de Guzmán révén már az 54. másodpercben előnybe kerültek Augsburgban. A második félidő elején megduplázták előnyüket a vendégek, igaz ekkor a középkezdés után jó másfél percet kellett várni az újabb gólra – Sebastien Haller sorozatban a hetedik meccsen volt eredményes, frankfurti mezben utoljára Anthony Yeboah tudott ennél hosszabb, nyolc meccses sorozatot felépíteni még 1993-ban.

A listavezető Borussia Dortmund 2-1-re győzött a Mainz vendégeként, így őrzi négy pontos előnyét a tabella élén. A csapat új Bundesliga-rekordot állított fel, miután egyetlen együttes sem volt képes olyanra, hogy az első 12 fordulóban 15 különböző gólszerzőt adjon.

Eredmények, Bundesliga 12. forduló:
Hertha BSC–Hoffenheim 3-3 (1-2)
gól: Ibisevic 13., Leckie 71, Lazaro 87.. ill. Demirbay 1., Kramaric 10., Bicakcic 55.
Bayern München–Düsseldorf 3-3 (2-1)
gól: Süle 17., Th. Müller 20., 58., ill. Lukebakio 44., 77., 90.
Augsburg–Eintracht Frankfurt 1-3 (0-1)
gól: Cordóva 90., ill. De Guzmán 1., Haller 47., Rebic 68.
Mainz–Dortmund 1-2 (0-0)
gól: Quaison 70., ill. Alcácer 66., Piszczek 76.
Wolfsburg–RB Leipzig 1-0 (0-0)
gól: Roussillon 50.
Schalke–Nürnberg 5-2 (2-1)
G.: Skrzybski 26., 84., Harit 32., Burgstaller 70., Oczipka 93., ill. F. Palacios 38., Zrelák 79.