Kedden este újabb mérkőzésekkel folytatódott a 2020-as Európa-bajnokság selejtezősorozata. Cristiano Ronaldo négyet lőtt Litvániában, Koszovó hármat vágott az angoloknak, 5-3-ra mégis kikapott.

A portugálok egy Joao Felix által kiharcolt büntetőből szereztek vezetést, amelyet Ronaldo értékesített, a litvánok azonban meglepetsre egy szögletből még a szünet előtt egyenlítettek.

A második játékrészben aztán elkezdődött a CR-show, a Juve klasszisa további három gólt szerzett,

a végeredményt a hosszabbításban William Carvalho állította be.

Az angolok hazai pályán egy óriási védelmi hiba után

már a 40. másodpercben hátrányba kerültek a 15 meccse veretlen Koszovóval szemben,

utána viszont nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, és a duplázó Sancho vezérletével a félidőben már 5-1-re vezettek. Koszovó azonban nem adta fel, a második játékrészben Berisha újabb találatával, valamint egy büntetővel zárkóztak. A folytatásban mindkét oldalon több helyzet adódott, Harry Kane például büntetőt is hibázott, az eredmény viszont már nem változott, így Gareth Southgate alakulata továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a csoportját.

A franciák 3-0-ra verték Andorrát úgy, hogy Griezmann is kihagyott egy 11-est. A törökök Moldovában, a csehek Montenegróban nyertek könnyedén, Szerbia pedig Luxemburgban hozta a kötelezőt. Albánia nagy csatában verte Izlandot, utóbbi ezzel a kudarccal nagy hátrányba került a kijutást illetően.

Eredmények:
A csoport:
Montenegró-Csehország 0-3 (0-0)
g.: Soucek (54.), Masopust (58.), Darida (95., 11-esből)
Anglia-Koszovó 5-3 (5-1)
g.: Sterling (8.), Kane (19.), Vojvoda (38., öngól), Sancho (44., 45+1.), illetve Berisha (1., 49.), Muriqi (54., 11-esből)
Az állás: 1. Anglia 12 pont/4 mérkőzés, 2. Csehország 9/5, 3. Koszovó 8/5, 4. Bulgária 2/5 (5-11), 5. Montenegró 2/5 (3-13)

B csoport:
Luxemburg-Szerbia 1-3 (0-1)
g.: Turpel (66.), illetve Mitrovic (36., 78.), Radonjic (55.)
Litvánia-Portugália 1-5 (1-1)
g.: Andriuskevicius (28.), illetve Ronaldo (7., 62., 65., 76., az elsőt 11-esből), Calvalho (92.)
Az állás: 1. Ukrajna 13/5, 2. Portugália 8/4, 3. Szerbia 7/5, 4. Luxemburg 4/5, 5. Litvánia 1/5

H csoport:
Moldova-Törökország 0-4 (0-1)
g.: Tosun (37., 80.), Turuc (58.), Yazici (88.)
Franciaország-Andorra 3-0 (1-0)
g.: Coman (18.), Lenglet (52.), Ben Yedder (91.)
Albánia-Izland 4-2 (1-0)
g.: Dermaku (32.), Hysaj (52.), Roshi (79.), Cikalleshi (83.), illetve Sigurdsson (47.), Sigthorsson (58.)
Az állás: 1. Franciaország 15/6 (19-4), 2. Törökország 15/6 (14-2), 3. Izland 12/6, 4. Albánia 9/6, 5. Moldova 3/6, 6. Andorra 0/6