A labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának keddi nyitómérkőzésén a Kisvárda Master Good 1-1-es döntetlent játszott a Mezőkövesd Zsóry FC-vel a kisvárdai Várkerti Stadionban.

A találkozó előtt a kisvárdaiak a hetedik helyen álltak a bajnokságban, azonos pontszámmal a mögöttük lévő zalaegerszegiekkel. Bódog Tamás csapata az előző fordulóban kikapott Székesfehérváron, de a legutóbbi négy hazai bajnoki mérkőzésén veretlen maradt, ráadásul a legutóbbi kettőn még gólt sem kapott. A harmadik helyen álló Mezőkövesd hullámvölgybe került, a legutóbbi hét tétmérkőzésén győzelem nélkül maradt. Ilyen rossz sorozata 2017 ősze óta nem volt. Nem csoda, hogy Kuttor Attila vezetőedző nyolc helyen is változtatott a Pakson 2-0-s vereséget szenvedő csapatán.

Kuttor Attila csapata hullámvölgybe került Forrás: Tóth Milán/Mezőkövesd Zsóry

Mindkét csapat bátran kezdte a mérkőzést, az első helyzet a vendégek előtt adódott. Nagy Dániel 19 méteres lövését a korábbi mezőkövesdi kapus, Dombó Dávid tolta ki a kapu bal oldalából. A 18. percben ismét a kövesdiek veszélyeztettek. Egy gyors kontratámadás végén a bosnyák Marin Jurina került helyzetbe, de a 17 méteres lövése elkerülte a kaput.

A vendégek irányították a meccset, de némi meglepetésre a 22. percben a hazaiak szereztek vezetést.

Gosztonyi András ment el a jobb szélen, a középre tekert labdájára a brazil Fernando Viana robbant be, és a levegőben úszva a kapuba fejelt.

Ezt követően hazaiak legjobbját, Gosztonyi Andrást sérülés miatt le kellett cserélni.

Egy ártalmatlan szituációban, egy felugrást követően rosszul ért talajt és Achilles-ín-szakadást szenvedett.

Az M4 Sport információja szerint a 29 éves játékost kedden este megműtik, várhatóan 8-10 hónap múlva térhet vissza a pályára.

Gosztonyi Andrásra hosszú kihagyás vár Forrás: M4Sport

A szélső kiválása ellenére a Kisvárda majdnem növelni tudta az előnyét az első félidő végén. A csereként beálló Kovácsréti Márk adott remek labdát a gólszerző Vianának, a brazil támadó ziccerét azonban a Szappanos helyére bekerülő Danylo Ryabenko védeni tudta.

A hosszabbításban az első zicceréből egyenlített a Mezőkövesd.

Egy eladott labda után kontráztak a vendégek, Jurina átadása után Nagy Dániel adott kötényt egy kisvárdai védőnek, majd higgadtan elgurította a labdát a tehetetlen Dombó mellett, így a mezőkövesdiek 318 perc után lőttek ismét gólt az NB I-ben.

A második félidőt a Mezőkövesd egy óriási ziccerrel kezdte. Az 55. percben Vajda Sándor húzott el a balszélen, a középre lőtt labdájára Pekár László érkezett, és csak az üres kapuba kellett volna passzolnia, azonban a semmiből visszaért a szerb Rados Protics, és becsúszva szögletre mentett.

A 62. percben ismét a Kisvárda veszélyeztetett. A mezőny egyik legjobbja, Kovácsréti Márk lőtt 22 méterről, Ryabenko azonban vetődve védeni tudott. A kisvárdaiaknak ezt követően megjött a lövő kedve. A 75. percben a brazil Lucas kis híján eldöntötte a meccset, de a 25 méteres bombája a keresztlécen csattant

Az utolsó negyedórában Cseri Tamás is pályára lépett a Mezőkövesdben Forrás: Kisvárda FC/Nyulak Nikoletta

A 85. percben emberhátrányba kerültek a hazaiak. A 19 éves Kovácsréti hátulról rácsúszott Nagy Dánielre – a mozdulat már alapból is piros lapot érhetett volna –, Bogár Gergő játékvezető pedig azonnal sárga lapot adott, azonban a kisvárdai játékosnak ez volt a második a mérkőzésen, így a 19. NB I-es meccsén megkapta az első piros lapját.

A 90. percben a Mezőkövesd három cserejátékosa eldönthette volna a meccset.

Cseri kiugratásával Budu Zivzivadze ment el a jobb oldalon, a középre tett labdájára Dragóner Filip érkezett középen, de a hat méterről kapura pörgetett labdáját blokkolta egy hazai védő.

A hosszabbításban még a Kisvárdának volt egy ígéretes lövése, de Ryabenko védeni tudott, így az eredmény nem változott.

A harmadik helyen álló borsodiak az újraindulás óta hat találkozójuk egyikén sem győztek, az NB I-ben pedig négy mérkőzés óta nyeretlenek.

Ezzel a döntetlennel a Mezőkövesdnek már csak hat pont az előnye az egy meccsel kevesebbet játszó Diósgyőr előtt, amely szerdán a Zalaegerszeget fogadja. A Kisvárda továbbra is a hetedik.