19:25VívásAuriane Mallo-Breton-Eszter Muhari
19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
21:44ÚszásSzabad 4 x 100m
HUNPóta Georgina
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl
A labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának nyitómérkőzésén a Zalaegerszeg 1-0-ra győzött a Kisvárda vendégeként, és óriási lépést tett a bennmaradásért.

A mérkőzés előtt a hazaiak 35, a vendégek 36 ponttal állnak a tabellán, így mindkét csapatnak kulcsfontosságú volt a találkozó. A Kisvárda az újrakezdés óta csak az első mérkőzését nyerte meg, mégpedig 1-0-ra az Újpest ellen. Ugyanakkor a két hazai meccsén veretlen maradt, mivel a másodikon 1-1-gyel zárt a Mezőkövesd ellen. A ZTE veretlen ebben a periódusban, kétszer nyert, majd kétszer döntetlent játszott. Idegenben nagyon megverte a Kaposvárt (6-0), majd 1-1-re végzett a Diósgyőrrel.

A Kisvárda agresszív letámadással, magasan feltolt védekezéssel kezdte a mérkőzést, és a kapuja elé szögezte a Zalaegerszeget. Bódog Tamás csapata azonban nem volt elég éles, ezt bizonyítja, hogy a Kisvárdának hét kapura lövéséből egy sem talált kaput. Az első félidő legnagyobb helyzete az addig alig támadó ZTE csapata előtt adódott. Babati Benjámin szélről beívelt szabadrúgása után az amerikai Eric McWoods öt méterről, tisztán fejelhetett, de nem találta el a kaput.

A hosszabbításban még a Kisvárdának is volt egy lehetősége.

A brazil Viana tört be a tizenhatoson belülre, de elakadt Bobál Dávidban. Iványi Zoltán azonban nem ítélt tizenegyest, de műesésért sárga lapot adott a Kisvárda támadójának, amit a hazai technikai stábban dolgozó Bodnár László annyira nehezményezett, hogy a játékvezető elküldte a kispadtól.

Márton Gábor, a ZTE edzője láthatóan elégedetlen volt csapatával, ugyanis a szünetben hármat is cserélt.

A zalaegerszegi edző a szünet nagy részét az öltöző helyett a pályán töltötte, és a beállni készülő cserejátékosoknak adott utasításokat. Úgy tűnt, a szavai célba értek, ugyanis a második félidőt sokkal lendületesebben kezdte a ZTE.

A vendégek a 66. percben jutottak el először ziccerig,

ekkor a góllövőlistát vezető Radó András kapott labdát a tizenhatoson belül, megnézte magának a kapu bal oldalát, de a lövésébe beletette a fejét egy kisvárdai védő.

A második félidőben mindkét csapat nyíltan játszott Forrás: Kisvárda FC/Facebook

Két perccel később a hazaiak is megszerezhették volna a vezetést. Egy kontratámadás végén Kovácsréti Márk került ziccerbe, de a közeli lövése elkerülte a kapu bal oldalát. A 71. percben újra a ZTE veszélyeztetett. A Ferencvárostól kölcsönkapott Bőle Lukács lőtt 17 méterről, Dombó Dávid azonban szokatlan mozdulattal, lábbal hárította a távoli lövést.

A 80. percben Demjén Patrik, a ZTE kapusa mutatott be egy óriási védést.

Kovácsréti lecsúszott beadása pont befért volna a jobb felső sarokba, azonban az U21-es válogatott kapus hatalmasat tornázva szögletre paskolta a labdát.

Demjén védése két perccel később értékelődött fel igazán, amikor Radó András labdát szerzett a Kisvárda kapuja előtt, majd megtolta a labdát Dombó Dávid mellett, azonban a Kisvárda kapusa elhúzta a lábát, így jöhetett a tizenegyes. A labda mögé a gólkirályjelölt állt oda, és félmagasan a kapu bal oldalába lőtt.

A hajrában a Kisvárda nagy erőkkel kezdett támadni, így a ZTE kedvére kontrázhatott, és több nagy helyzetet is kialakított, de nem tudott újabb gólt lőni. Az eredmény azonban már nem változott, így Márton Gábor csapata három fordulóval a vége előtt hatalmas lépést tett a bennmaradás kiharcolásáért.

Ezzel a győzelemmel a Zalaegerszeg feljött a 7. helyre, hét ponttal megelőzve a 11. kieső helyen álló Debrecent, míg a Kisvárda a 9., és már csak három pont az előnye a DVSC előtt, amely szerdán Székesfehérváron lép pályára.