Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A Kisvárda 4-2-re legyőzte idegenben az Újpestet az OTP Bank Liga negyedik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén. A lila-fehérek az első félidőben 0-2 után még egyenlíteni tudtak, a második 45 percben azonban már csak a vendégek tudtak újabb gólokat lőni.

Sem az Újpest, sem a vendégek Kisvárda nem várta túl jó formában a mérkőzést, eddig mindkét csapat egyetlen győzelmet tudott aratni. A hazaiak előtt adódott az első óriási helyzet, azonban Perosevic néhány méterről képes volt a kapu fölé bombázni. Ellenben a Várda élni tudott az első lehetőséggel, a 10. percben Bumba lőtte ki 15 méterről a jobb alsó sarkot, miután a vendégek szépen kipasszolták a lila-fehérek védelmét (0-1).

A következő negyedóra csendes mezőnyjátékot hozott, amit egy váratlan gólváltás követett. A 24. percben megint elaludt az újpesti védelem, Bumba most a gólpasszt adta, a magára hagyott Szimovics pedig Banai Dávid kapujába fejelt (0-2). Négy perccel később azonban jött az újpesti válasz, a meccs első helyzetét elhibázó Perosevic ezúttal jobban koncentrált, és egy jó kiugratás után szépített (1-2).

Cserék

És még a félidő végére is jutott csattanó: a 39. percben Perosevic addig cselezgetett, amíg a tizenhatos sarkáról a jobb felső sarokba nem tekert (2-2).

Fordulás után az 59. percig kellett várni az újabb gólra, amit a sorminta kedvéért ismét a Várda szerzett: egy, a tizenhatos bal sarkáról elvégzett szabadrúgásra rettentően rosszul mozdult ki Banai kapus, a hosszú oldali kapufánál álló Rubus pedig nem követte el azt a hibát, amit belga kollégája (2-3).

Az Újpest persze próbálta nem annyiban hagyni a dolgokat, de öt perccel később egy várdai szöglet után már újra kétgólos hátrány voltak a lilák, ezúttal Datkovic fejelt Banai kapujába (2-4), amivel eldöntötte a mérkőzést.

Az Újpestnek már nem volt ereje egy újabb egyenlítést, vagy legalább szépítést érő rohamra, így a Kisvárda megérdemelten vitte haza a három pontot a Szusza Ferenc Stadionból.

Eredmény, OTP Bank Liga, 4. forduló:
Újpest FC–Kisvárda Master Good 2-4 (2-2)
gólszerzők: Perosevic 28., 39., ill. Bumba 10., Szimovics 24., Rubus 59., Datkovic 64.