10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
A Chelsea könnyedén, 4-1 arányban legyőzte hazai pályán a Sheffield Unitedet az angol Premier League 8. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A Chelsea együttese hazai pályán fogadta ez eddig csupán 4 pontot szerző Sheffield United csapatát. A hazaiak jó előjelekkel várták az összecsapást, a hét közepén a Bajnokok Ligájában könnyed győzelmet arattak, és a bajnokságban is javuló formát mutatnak. A vendégek nagy valószínűséggel a kiesés ellen fognak küzdeni a szezon nagyobb részében, a pontszerzés is bravúr lenne tőlük a Stamford Bridge-en.

Ennek ellenére a Sheffield szerezte meg a vezetést a 9. percben egy szenzációs góllal.

David McGoldrick sarokkal talált be Edouard Mendy kapujába.

A Chelsea-t feltüzelte a bekapott gól, és negyedóra múlva Mateo Kovacic passzából Tammy Abraham a védőket megelőzve kiegyenlített.

Lendületben maradt a londoni csapat. Előbb Timo Werner találta telibe a felsőlécet, majd a 34. percben a másik új igazolás, az Ajaxtól szerződtetett Hakim Ziyech kapu elé belőtt labdáját váltotta gólra Ben Chilwell. A balhátvéd révén megfordította a meccset a Chelsea, és egy gólos előnnyel mehetett pihenőre.

A második félidőben nagy fölényben játszott a hazai együttes, 70 százalék fölött birtokolta a labdát, és a hajrában két góllal végleg eldöntötte és lezárta a mérkőzést. A 77. percben Thiago Silva csúsztatta a hálóba Ziyech szabadrúgását.

Három perccel később Timo Werner csapott le egy labdára a tizenhatoson belül, és ziccerben nem hibázott.

Könnyed győzelmével a Chelsea feljött a tabella harmadik helyére, míg a Sheffield az utolsó pozícióba csúszott vissza.

Abraham és Werner is gólt szerzett a Sheffield ellen Forrás: AFP/Mike Hewitt

Premier League, 8. forduló
Chelsea - Sheffield United 4-1 (2-1)
Gólszerzők: (Abraham '23, Chilvell '34, Silva '77, Werner '80, ill. McGoldrick '9)