19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl

Kiesőhelyre zuhant az Újpest, miután a Fradi kiütötte

LILLIKASZ, Georgiosz
A Ferencváros minden megerőltetés nélkül simán, 4-0-ra legyőzte az Újpestet a labdarúgó NB I 19. fordulójában, ezzel az Újpest - mivel a Budafok is nyert a ZTE ellen - a 11. azaz a kieső helyre sodródott. A Fradi Isael révén szerzett vezetést Újpesten, majd a hazai csapat csatára, Tallo elképesztő öngólt fejelt. Ezt Uzuni gólja követte, majd a meccs végeredményét Vécsei állította be. Ezzel a Ferencváros már 13 ponttal vezet a második helyzett MOL Fehérvár előtt, ez a két csapat pedig vasárnap találkozik egymással az Üllői úton.

A kiesés elől menekülő Újpest hazai pályán fogadta tehát a bajnoki címre törő Ferencvárost.

A tabellán a meccs előtt 24 pont volt a különbség a két csapat között.

A hazaiak edzője a lehető legerősebb összeállításban küldte pályára a lila-fehéreket, akiknek fél szemmel a Budafok-ZTE meccset is követniük kellett. Az eredmények úgy is alakulhattak, hogy a mérkőzés végére az Újpest a 11. helyre esik vissza. A Fradi újoncot is avatott, Wingo először lépett pályára a zöld-fehér csapat színeiben.

Cserék

Csendesen kezdődött a meccs, aztán a 13. percben Iványi játékvezető másfelé nézett, amikor Haratyin a mezénél fogva lerántotta Tallót. Itt tizenegyest kellett volna ítélni az Újpestnek. A hazai csapat edzője is hevesen reklamált, de ez nem hatotta meg a bírót.

Az újpesti Jorgosz Kutrumpisz (j) és a ferencvárosi Botka Endre a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában játszott Újpest FC - Ferencvárosi TC mérkőzésen Forrás: MTI/Kovács Tamás

A 24. percben alakult ki az első Fradi-helyzet, amikor Uzuni szöglete után Blazic csúsztatott, de Banai jól védett. Nem úgy egy perccel később, amikor megszületett a Ferencváros vezető gólja. Isael lövését Banainak sikerült még védenie, de a labda felperdült, amit Pauljevics csaknem a saját kapujába fejelt, ám az újpesti kapusnak ekkor is sikerült mentenie.

Ám Banainak óriási balszerencséje volt, mert Isael elé ütötte a ladát, a Fradi-játékos pedig már nem hibázott.

A gól után a Fradinak nem volt miért sietnie, az Újpest pedig semmit sem tudott kezdeni ellenfelével. Az egyre jobban rákezdő esőben nagy helyzet már nem alakult ki az első félidőben, így a szünetben 1-0-s Fradi-vezetéssel vonultak be az öltözőbe a csapatok.

A gólszerző ferencvárosi Isael da Silva Barbosa (középen) ünnepel csapattársaival a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában játszott Újpest FC - Ferencvárosi TC mérkőzésen Forrás: MTI/Kovács Tamás

A szünetben azt is lehetett tudni, hogy a Budafok 1-0-ra vezetett a ZTE ellen, így ekkor az Újpest állt a 11. azaz a kieső helyen. Talán ezt tudták meg az újpestiek a szünetben,

mert egészen elképesztő góllal segítették a Fradit: a 46. percben egy zöld-fehér szöglet után az újpesti Tallo a saját kapujába fejelt - védhetetlenül.

Egészen tragikus megmozdulás volt a hazai együttes szempontjából.

Az újpesti Junior Tallo (k) és a ferencvárosi Marcel Heister (j) a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában játszott Újpest FC - Ferencvárosi TC mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban Forrás: MTI/Kovács Tamás

A 60. percben Stieber éles szögből lőtt kapura, de Dibusz Dénes - ha nehezen is - menteni tudott. Ez volt a második félidő első Újpest-helyzete. Aztán Tallo újabb helyzetet hagyott ki - ezekben a percekben az Újpest a Fradi fölé nőtt -, de a hazaiak támadója képtelen volt a kapuba találni.

Ez a pár perces hazai mezőnyfölény hamar véget ért, innentől kezdve a Ferencváros csak arra figyelt, hogy ne sérüljön meg senki közülük. Meg arra, hogy a 75. percben újabb gólt szerezzen. Lovrencsics jó labdát adott Bolinak, aki

Uzuni elé tálalt, nagy kavarodás kezdődött, majd Uzuni megszerezte a Fradi harmadik gólját, ezzel minden kérdésre pontot téve. 0-3.

Innentől kezdve a Fradinak tényleg nem maradt más dolga, mint lepörgetni az órát, s ezt sikerrel is tette. Ebbe még az is belefért, hogy

a 90. percben Vécsei Bálint 18 méterről nagy gólt lőjjön,

ezzel pedig beállítsa a 0-4-es végeredményt. A Ferencváros félgőzzel is magabiztosan nyert a kilátástalanul vergődő és egyre nehezebb helyzetbe kerülő Újpest ellen. Amely a januári NB I-es folytatás óta hazai pályán két meccset játszott és egyetlen gólt sem lőtt, kapott viszont kilencet.

Lapozzon, hogy megtudja, mi történt a Budafok-ZTE mérkőzésen!