A Juventus 2-1-re nyert a Napoli elleni rangadón az olasz labdarúgó-bajnokság 3. fordulójából elhalasztott mérkőzésen. Az Inter a Sassuolo ellen lépett pályára a hét közben, és 2-1-re győzött, így egyre közelebb kerül ahhoz, hogy 2010 után újra megnyerje a bajnokságot.

Juventus-Napoli

A két csapat 2021-ben már kétszer is pályára lépett egymás ellen. Előbb az olasz Szuperkupa-mérkőzés keretein belül, amelyet Cristiano Ronaldóék nyertek meg januárban, a februári bajnoki találkozón azonban a nápolyiak győztek.

Az olasz bajnokság harmadik fordulójából elhalasztott bajnoki összecsapást a Juventus kezdte jobban, Ronaldo a 2. percben gólt fejelhetett volna, azonban éppenhogy célt tévesztett.

A 13. percben aztán már nem úszta meg a Napoli, a portugál szupersztár megszerezte a vezetést a Juvénak.

A jobb oldalon Federico Chiesa gyönyörűen forgatta meg a védőjét, majd középre tett labdáját Ronaldo egyből a jobb alsó sarokba lőtte.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, akár mindkét csapat kaphatott volna 1-1 tizenegyest is, de a játékvezető sípja Chiesa és Piotr Zielinski eseténél is néma maradt.

A második játékrész az ezúttal a kezdőcsapatban helyet kapó 43 éves Gianluigi Buffon védésével kezdődött. A veterán kapus Giovanni Di Lorenzo éles szögből leadott lövését ütötte oldalra, az 59. percben pedig Lorenzo Insigne kísérletét is sikeresen hárította.

A Napoli egyre jobban átvette a kezdeményezést a meccsen, míg a Juve inkább a kontratámadásokra rendezkedett be.

A 73. percben ismét a Juventus lőtt gólt, a csereként beálló Paulo Dybala egy gyors labdaátvételt követően 16 méterről precízen kilőtte a jobb alsó sarkot.

A mérkőzés hajrája nagy izgalmakat hozott, ugyanis a Napoli 11-est kapott, amelyet Insigne gólra is váltott.

Ez a találat azonban későn érkezett, a Juve kivédekezte az utolsó perceket, és megnyerte a rangadót.

A Juventus nyerte a Napoli elleni rangadót Forrás: AFP/Marco Bertorello

Inter-Sassuolo

A bajnoki cím legnagyobb esélyese, a listavezető Inter a Sassuolo együttesét fogadta hazai pályán és már a 10. percben megszerezte a vezetést Romelu Lukaku révén.

Ashley Young adott be a bal szélről, a belga csatár pedig szép mozdulattal csúsztatta a labdát a bal alsó sarokba.

A Sassuolo hatalmas labdabirtoklási fölényben játszott, akadt olyan szakasza az első félidőnek, amikor a vendégcsapatnál 79 százalékban volt a labda. Mindettől függetlenül nem forgott igazán nagy veszélyben a bajnokaspiráns kapuja.

Hiába a meddő Sassuolo-fölény, a második játékrészben újra az Inter szerzett gólt, ezúttal Lautaro Martínez talált a kapuba.

Egy kontratámadás után Lukaku passzolt az argentin csatár elé, aki néhány labdaérintés után laposan kilőtte a bal alsó sarkot.

A 85. percben a Sassuolo Hamed Traore jól helyezett lövésével szépített, és gondoskodott arról, hogy maradjon némi izgalom az utolsó percekre.

Az egyenlítés azonban nem sikerült a vendégcsapatnak, így Antonio Conte együttese csak begyűjtötte a három pontot, és egyre közelebb kerül a bajnoki címhez.