Főtbálára jutott az AS Roma, amely 3–0-ra legyőzte a Trabzonspor együttesét az első alkalommal kiírt Konferencia-liga utolsó, negyedik selejtezőkörének csütörtöki visszavágóján, így 5-1-es összesítéssel jutott a legjobb 32 csapat közé. Ugyancsak háromgólos győzelmet aratott a Tottenham Hotspur, amely az első meccsen 1–0-ra kikapott a Pacos Ferreira otthonában, a visszavágón viszont a csapatkapitány, Harry Kane vezérletével kiharcolta a továbbjutást.

Az AS Roma harmadik tétmérkőzését is megnyerte a nyáron kinevezett José Mourinho vezetőedzővel, így kettős sikerrel lépett túl a török Trabzonsporon. Az olasz együttes Cristante góljával szerzett vezetést a 20. percben, majd a második félidő derekánál Nicolo Zaniolo növelte az előnyt.

Nicolo Zaniolo góllal járult hozzá a Roma továbbjutásához Forrás: NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia/NurPhoto/Giuseppe Maffia

A fiatal középpályás, aki több mint egy évet hagyott ki súlyos sérülése miatt, egy pazar inditást követően laposan lőtt a kapu közepébe. A hajrában Stephan El Shaarawy állította be a 3-0-s végeredményt.

A Tottenham Hotspur az első meccsen elszenvedett 1-0-s vereséget követően hazai pályán harcolta ki a továbbjutást. Az első félidőben az Eb-ezüstérmes angol válogatott Harry Kane két gólt lőtt. A csapatkapitány mellett még Giovani Lo Celso is betalált, így a londoni együttes végül 3–0-ra nyert és összesítésben 3-1-el jutott a főtáblára.

Az európai klubfutball történetében először jutott főtáblára egy gibraltári csapat, ugyanis a Lincoln hosszabbítás után 3-1-re felülmúlta a Rigát.

Holender Filip csapata, a szerb Partizan Beograd szintén főtáblára jutott az első alkalommal kiírt labdarúgó Konferencia-ligában, amelynek utolsó, negyedik selejtezőkörének csütörtöki visszavágóján 2-0-ra legyőzte a portugál Santa Clarát.

A magyar válogatott játékos a 75. percben csereként lépett pályára az összesítésben 3-2-re diadalmaskodó belgrádi együttesben.

Az osztrák Linzer ASK 2-0-ra nyert a skót St. Johnstone vendégeként úgy, hogy kettős emberelőnyben futballozhatott: előbb az egy perccel korábban csereként beállt David Wotherspoon kapott rögtön piros lapot, majd a hajrában Shaun Rooney kapott két sárga lapot.

A harmadik számú kupasorozat 32 csapatos csoportkörének sorsolását pénteken 13.30-tól rendezik Isztambulban.

Konferencia-liga, selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók:
KAA Gent (belga)-Raków Czestochowa (lengyel) 3-0 (1-0)
Továbbjutott: a Gent 3-1-es összesítéssel.
NK Rijeka (horvát)-PAOK Szaloniki (görög) 0-2 (0-1)
Tj.: a PAOK 3-1-es összesítéssel.
St. Johnstone (skót)-Linzer ASK (osztrák) 0-2 (0-0)
Tj.: a LASK 3-1-es összesítéssel.
Union Berlin (német)-Kuopio PS (finn) 0-0
Tj.: az Union Berlin 4-0-s összesítéssel.
Aberdeen (skót)-Qarabag (azeri) 1-3 (0-2)
Tj.: a Qarabag kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.
Shamrock Rovers (ír)-Flora (észt) 0-1 (0-0)
Tj:: a Flora kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.
Tottenham Hotspur (angol)-Pacos Ferreira (portugál) 3-0 (2-0)
Tj.: a Tottenham Hotspur 3-1-es összesítéssel.
Partizan Beograd (szerb)-Santa Clara (portugál) 2-0 (2-0)
Tj.: a Partizan Beograd 3-2-es összesítéssel.

Korábban:
Bodö/Glimt (norvég)-Zalgiris (litván) 1-0 (0-0)
Tj.: a Bodö/Glimt 3-2-es összesítéssel.
Lincoln (gibraltári)-Riga FC (lett) 3-1 (1-1, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
Tj.: a Lincoln 4-2-es összesítéssel.
MSK Zilina (szlovák)-Jablonec (cseh) 0-3 (0-1)
Tj.: a Jablonec kettős győzelemmel, 8-1-es összesítéssel.
Anorthoszisz (ciprusi)-Hapoel Beer-Seva (izraeli) 3-1 (1-1)
Tj.: az Anorthoszisz 3-1-es összesítéssel.
AS Roma (olasz)-Trabzonspor (török) 3-0 (1-0)
Tj.: az AS Roma kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.
CSZKA Szófia (bolgár)-Viktoria Plzen (cseh) 3-0 (1-0, 2-0, 2-0) - hosszabbítás után
Tj.: a CSZKA Szófia 3-2-es összesítéssel.
IF Elfsborg (svéd)-Feyenoord (holland) 3-1 (1-0)
Tj.: a Feyenoord 6-3-as összesítéssel.
FC Köbenhavn (dán)-Sivasspor (török) 5-0 (2-0)
Tj.: a Köbenhavn kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel.
Hammarby IF (svéd)-FC Basel (svájci) 3-1 (0-0, 2-0, 3-0) - 11-esekkel: 3-4
Tj.: az FC Basel 4-4-es összesítéssel, 11-esekkel.
Makkabi Haifa (izraeli)-Neftcsi PFK (azeri) 4-0 (2-0)
Tj.: a Makkabi Haifa 7-3-as összesítéssel.
Rosenborg (norvég)-Rennes (francia) 1-3 (0-2)