19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl

Látványos bombagól is kellett a Paks győzelméhez a ZTE ellen - videó

Bognár István remekül mozgatta a paksi csapatot
A Paksi FC hazai pályán 3-2-re legyőzte a vendég ZTE csapatát. A hazaiaknál Bognár István gólja mellett kiosztott két gólpasszt is, mindkettőt a góllövőlistát vezető Ádám Martinnak. A vendégeknél Zimonyi Dávid tudott kétszer is egyenlíteni, de ez is kevés volt a ZTE-nek a pontszerzéshez.

Két, a bajnokság őszi idényében fordított utat bejáró csapat találkozót a tavaszi idény első élvonalbeli bajnokiján. A paksiak jól kezdték a szezont, majd egy hosszú nyeretlenségi sorozat után valamelyest magára talált, míg a zalaiak gyengébb kezdés után az ötödik helyről várhatták a folytatást. A sűrű tabellának köszönhetően a 23 pontos ZTE-nek és a 21 pontos Paksnak is jól jött volna a három pont.

Bognár György, aki ősszel jelezte, hogy nem szívesen változtat a bevált kezdőcsapaton, ezúttal is túlnyomórészt az alapcsapatot küldte pályára, talán csak a jobboldali védő Vas, és a balszélen támadó Kesztyűs volt az, aki korábban kevesebb lehetőséget kapott kezdőként. A túloldalon Waltner Róbert is támadó felogásban, 4-3-3-as felállásban kezdett.

Cserék

A vendégek kezdték jobban a meccset, az első tíz percben többször is eljutottak a hazai kapuig, de Rácz Gergőnek nem kellett védenie. Aztán a 12. percben mégis a hazaiak szereztek vezetést: Halilovic lökte fel Papp Kristófot a zalai kaputól 18 méterre, a szabadrúgást pedig Bognár István tekerte mesterien a mozdulni sem tudó Demjén kapujába. Ezt még a lelátón ülő Marco Rossi is megtapsolhatta.

Egy perccel később egyenlíthetett volna a ZTE, de Tajti beadását Vas fejelte ki a berobbanó Milovanovic elől. A 29. percben újabb vendég helyzet következett, amiben ismét főszerepet játszott a lehetőséget kialakító Tajti, a labdát végül azonban végül Bedi vágta tíz méterről a léc fölé.

A 33. percben aztán megérkezett a vendégek egyenlítő gólja: Meschack beadását nem érte el Kinyik, Rácz rosszul vetődött ki, a szemfüles Zimonyi Dávid pedig közelről nem hibázott (1-1).

Szünetre azonban mégis paksi vezetéssel mentek a csapatok, miután a 40. percben két zalai védő is nagyon rossz ütemben ugrott fel egy Bognár-szöglet után a kapujuk elé érkező labdára, ami így tökéletes lett Ádám Martinnak, akinek fel sem kellett ugrania, hogy a kapuba bólintsa (2-1). Ez volt a góllövőlistát vezető csatár 16. gólja az idényben.

Az 54. percben Böde Dánielben akadt el Bognár ígéretes lövése, azaz a tolnai csapat jelezte, hogy tavasszal is támadófocira kell tőlük számítani. A paksiaknál ősszel csak a Bayern Münchennek volt kapura lövése meccsenként.

De a ZTE is tud támadófocit játszani, aminek a 61. percben lett meg az eredménye, amikor Lesjak ugratta ki Mishackot, akiről lemaradtak a paksi védők, a középre adott labdára pedig pontosan érkezett Zimonyi, és másodi góljával másodszor is kiegyenlített (2-2).

Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, ugyanis a 67. percben két hazai játékos is duplázni tudott: a második gólpasszát adó Bognár István beadásából Ádám Martin szerezte meg a második gólját, és máris 3-2 volt az állás a hazaiak javára. Meg kell jegyezni, hogy Bognár hét gólja mellett már 16. gólpasszát adta a szezonban!

Bognár István mindhárom paksi gólban főszerepet játszott Forrás: Paksi FC/Facebook

A 77. percben a hazaiak védője, Szélpál lépett bele Koszta Márk lövésébe, ami után a labda centikkel ment a paksi kapu mellé. Helyzetre helyzet volt a válasz, és a 81. percben nem sok hiányzott a harmadik Bognár-Ádám közös találathoz, de paksi csatár ezúttal a kapu fölé lőtt. Nem lehetett panasz a meccsre, mert két perc múlva újra a hazai kapu előtt adódott lehetőség, Koszta játszotta tisztára magát, a középpályástól kissé távolabb kerülő labdát Meschack lőtte ballal kapura, amit Rácz csak kiütni tudott, végül egy paksi védőnek sikerült felszabadítania.