19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl

Gyirmóton győzött, és már ötödik a tabellán a ZTE

Koszta Márk a hetedik gólját lőtte az idei szezonban
A Zalaegerszeg Koszta Márk első félidei góljával 1-0-ra legyőzte idegenben a Gyirmótot az NB I 21. fordulójában rendezett mérkőzésen.

A tavaszi szezont három győzelemmel - sorrendben a Honvéd, az Újpest és a Paks ellen - kezdő Gyirmót már-már magabiztosan várhatta a 9. helyen állva a két ponttal előttük lévő, de sokkal rapszodikusabb Zalaegerszeg vendégjátékát.

A Gyirmót 30 gólt kapott, míg a ZTE ugyanennyit rúgott az eddigi 20 fordulóban, azaz joggal számíthattak a drukkerek gólgazdag mérkőzésre, pláne, hogy hazai oldalon Varga Barnabás tíz, míg a vendégeknél Koszta Márk kilenc gólt szerzett eddig az idényben.

Cserék

Ehhez képest a 18. percig kellett várni az első nagy helyzetre, igaz, az mindjárt gólt is hozott: Tajti Mátyás végezhette el a vendégek első szögletét, amit Szankovics csúsztatott meg, Koszta pedig közelről a kapuba passzolta a labdát (0-1).

A hazaiak csak a 42. percben tudtak először nagyobb helyzetet kialakítani, akkor azonban Demjén bravúrral védte Varga Barnabás tíz méterről érkező fejesét. A hazai csapat védekezésének nem feltétlenül volt a dicsérete, hogy egyetlen szabálytalanság nélkül hozták le az első 45 percet.

A második félidőben sem változott a mérkőzés képe, bár az első percekben a Gyirmót kicsit megpróbálta felpörgetni a találkozót, helyzetig nem jutottak el a hazaiak, sőt a 69. percben inkább a ZTE szerezhetett volna újabb gólt, ha kicsivel pontosabb a Meschak felé küldött kiugratás.

A Gyirmót a 91. percben járt legközelebb a gólszerzéshez, amikor egy kavarodás során a vendégek kapujától nyolc méterre kerültek lövőhelyzetbe, azonban a vendég védelem ekkor is blokkolni tudott.

Győzelmével a ZTE feljött a tabella ötödik helyére, pontszámban utolérve a Fehérvárt.