Az NB I 19. fordulójának péntek esti nyitó mérkőzésén az első félidőben egy percen belül esett két gól, azon kívül viszont egészen az utolsó percig csak helyzetekig jutott a Mezőkövesd és a vendég MOL Fehérvár, akkor azonban egy videobírós tizenegyest értékesítve a kövesdiek otthon tartották a három pontot.

A fordulót megelőzően a két csapat egyaránt 20 ponttal állt a 8., illetve a 9. helyen, csupán három ponttal megelőzve a már kieső helyen álló Honvéd, Vasas párost. Míg a borsodiak hazai pályán a negyedik legjobbak az élvonalban, addig a Fehérvár idegenben csupán négy pontot tudott szerezni, azaz izgalmas mérkőzésre volt kilátás.

A találkozó a több mint 20 ezer halottat követelő törökországi és szíriai földrengés áldozataira történő megemlékezéssel kezdődött.

A borsodi csapatban ezúttal mutatkozott be bajnoki mérkőzésen a martinique-i támadó, Thomas Ephestion.

Cserék

Néhány másodpercnek kellett csak eltelnie, hogy hazai helyzetet lássunk: labdavesztés után Besirovics passzát Karnyicki lövi kapura, de Szerafimov a gólvonalról kivágta a labdát. Támadásban maradt a Kövesd, két percen belül Drazsics és Besirovics előtt is adódott lehetőség mielőtt Kodro kevéssel a léc föé szálló lövésével először tudott veszélyeztetni a Fehérvár.

Ezt követően kicsit visszaesett az iram, hogy aztán egy hazai hiba újra felrázza a csapatokat: a 34. percben egy kövesdi labdavesztés után Dárdai baloldali beadását nem tudták kivágni a védők, hosszú oldalon érkező Kasztrati pedig kíméletlenül vágta a rövid felső sarokba a labdát (0-1).

Azonban egy percig sem örülhettek a vendégek, mert a középkezdés utáni első támadásból rögtön egyenlített a Mezőkövesd, ezúttal a Vidi védelme nem állt a helyzet magaslatán, amit Besirovics használt ki, és 14 méterről egy szép lövéssel vette be Kovács kapuját.

Ide kattintva megnézheti a gyors gólváltást.

A második félidő ugyancsak két gyors góllal kezdődött, de előbb Molnár Gábor, majd Schön Szabolcs gólja után intette be a lest az asszisztens. Utóbbi, azaz a vendégek válogatott szélsője a 64. percben 11-est próbált kiharcolni, de a VAR-kamionban nem látták szabálytalannak Kállai megmozdulását.

A 76. percben egy labdaszerzés után Dárdai lőtt a 16-os vonaláról, Piscitelli bravúrral védett, a kipattanót pedig Fiola ollózta akrobatikus mozdulattal jócskán a kapu fölé. A 80. percben Dárdai közeli fejesét is hatalmas bravúrral védte az olasz kapus.

Az utolsó perceket nagyon megnyomta a Vidi, azonban egy gyors kontra végén Vajda lövése után Szerafimov könyökéről vágódott le a labda. Berke Balázs azonnal büntetőt ítélt, amit a videobíró megerősített, Drazsics pedig félmagasan erősen a jobb kapufa mellé helyezve megszerezte a hazai csapat győztes gólját.