A Bajnokok Ligája második selejtezőkörének visszavágó mérkőzésén a Ferencvárost búcsúztató feröeri KÍ Klaksvík 3-3-as döntetlent játszott a svéd bajnok BK Häcken otthonában, majd 11-es párbajban kiharcolta a továbbjutást. A feröeri csapat ezzel bebiztosította a szereplését az Európa Konferencia-ligában, de ha így folytatja, akár a Bajnokok Ligája csoportkörébe is bekerülhet.

A találkozó rendes játékidejében a feröeri csapatból a 31 éves Arni Frederiksberg kétszer volt eredményes, akárcsak a Groupama Arénában a Ferencváros ellen.

Tobias Sana lőtte a BK Häcken első gólját Forrás: BK Häcken/Twitter

A Häcken az egész találkozón óriási mezőnyfölényben játszott, a hosszabbításban pedig Ibrahim Sadiq 106. percben szerzett góljával előnybe került. Ekkor úgy tűnt, véget ér a feröeri csoda, azonban a norvég Sivert Gussias találatával a 109. percben a KÍ Klaksvík egyenlíteni tudott. Ezt követően jöhetett volna csak az igazi slusszpoén, ugyanis a 113. percben Gussias előtt adódott egy hatalmas ziccer, de a közeli lövését Peter Abrahamsson hatalmas bravúrral védeni tudta, így tizenegyespárbajra maradt a döntés.

A tizenegyespárbajban a harmadik körig hibátlanul teljesítettek a csapatok, majd a negyedik sorozatban a svéd csapat játékosa, Mikkel Rygaard hibázott, azonban feröeri részről Sivert Gussias tizenegyese is kimaradt. Az ötödik körben aztán a Häcken csapatából Simon Sandberg is hibázott, míg a KÍ Klaksvíkból a norvég Vegard Forren lába nem remegett meg, így a feröeri csapat 4-3-re megnyerte a tizenegyespárbajt és a svéd bajnok kiejtésével bejutott a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik körébe.

A Fradit búcsúztató KÍ Klaksvík a svéd bajnoktól sem kapott gólt a BÉ-selejtezőben Fotó: Csudai Sándor - Origo

Ezzel a győzelemmel a feröeri csapatnak biztossá vált az Európa Konferencia-liga szereplése, de ha továbbra is így futballozik, könnyen lehet, hogy Bajnokok Ligája vagy Európa-liga csoportkör lesz belőle.

A KÍ Klaksvík a BL-selejtező harmadik körében a norvég Molde csapatával találkozik majd.

Bajnokok Ligája-selejtező, második kör, visszavágó mérkőzések:
Häcken (svéd)-KÍ Klaksvík (feröeri) 3-3 (1-1, 2-2, 3-2) – tizenegyesekkel: 3-4
Továbbjutott: a KÍ Klaksvík 3-3-as összesítéssel, tizenegyesek után.

Maccabi Haifa (izraeli)-FC Sheriff Tiraspol (moldovai) 4-1 (1-1, 2-1, 2-1) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Maccabi Haifa 4-2-es összesítéssel.

Qarabag (azeri)-Raków Czestochowa (lengyel) 1-1 (0-0)
Továbbjutott: a Rakow 4-3-as összesítéssel.

Asztana (kaza)-Dinamo Zagreb (horvát) 0-2 (0-1)
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb 6-0-s összesítéssel.

Molde (norvég)-Helsinki JK (finn) 2-0 (0-0)
Továbbjutott: a Molde 2-1-es összesítéssel.

Genk (belga)-Servette (svájci) 2-2 (1-1,2-2, 2-2) - tizenegyesekkel: 1-4
Továbbjutott: a Servette 3-3-as összesítéssel, tizenegyesek után.

FC Köbenhavn (dán)-Breidablik (izlandi) 6-3 (4-1)