A zöld-fehérek 2-1-re verték a Flora Tallinnt a női BL-selejtezőtorna elődöntőjében.

Szeptember 4-én kezdte meg a szereplést az FTC az észt bajnok Flora Tallinn ellen az UEFA Női Bajnokok Ligája selejtezőjében.

Albert Flórián vezetőedző labdarúgó csapata már az első percben megszerezte a vezetést Jadyn Edwards góljával a mérkőzésen.

Sajnos nem kellett sokáig várni a vendégek egyenlítésére, mert az első helyzetükből eredményesek voltak Mari-Liis Lillemae révén.

Az első 45 percben a Ferencváros még egy tizenegyeshez is jutott, miután Nagy Viktóriát a tizenhatoson belül buktatták, azonban az első gólt jegyző Edwards kísérletét védte a vendég hálóőr, így maradt az 1-1.

A második félidőben aztán feljebb kapcsolt a Fradi és Edwards újra betalált, ezzel 2-1-re módosítva az állást a 62. percben. A lefújásig az eredmény nem változott, pedig a vendégek emberelőnybe kerültek és mindent megtettek a sikerért.

Ezzel a győzelemmel az FTC szombaton az ukrán Vorszkla Poltava ellen lép pályára a BL-selejtező második körébe jutásért, ahol már a főtábla lehetne a tét.