2024.10.11. 22:41
Itt a vége!
2024.10.11. 22:44
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar labdarúgó-válogatott a Puskás Arénában rendezett mérkőzésen 1-1-es döntetlent játszott a holland csapattal a Nemzetek Ligája harmadik fordulójában, bravúros pontszerzésével pedig feljött a csoport harmadik helyére. Ez volt az élő közvetítésünk a találkozóról.

Marco Rossi sérülésekkel teletűzdelt együttese megszerezte első gólját a sorozat idei kiírásában, ráadásul a magyar válogatott hatalmas bravúrt elérve 1984 után tudott újra pontot szerezni a hollandokkal szemben.

Kapcsolódó cikkek:

19:58
2024. október 11.

A magyar válogatott 5-0-s vereséggel kezdte Németországban a Nemzetek Ligája 2024/25-ös kiírását, majd szeptemberben ugyan a bosnyákok ellen uralta a meccset, de végül gól nélküli döntetlent ért el. Emiatt a magyar csapat jelenleg 1 ponttal a csoportja utolsó, negyedik helyén áll.

20:05

Sérülés miatt nem léphet pályára a hollandok ellen Balogh Botond, de a Parma 22 éves védőjén kívül többek között Nego Loic és Kerkez Milos is ki a keretből, míg Gulácsi Péter saját döntése után idén már nem véd a nemzeti csapatban.

20:09

Marco Rossi, a magyar csapat szövetségi kapitánya kihirdette kezdőcsapatát, a várakozásoknak megfelelően Dibusz Dénesnek szavazott bizalmat a kapuban, de a kisebb sérüléssel bajlódó Sallai Roland is helyet kapott a kezdőben.
Dibusz - Fiola, Orbán, Dárdai M. - Bolla, Schäfer, Nikitscher, Nagy Zs. - Sallai, Szoboszlai - Varga B.

További részletek ide kattintva olvashatóak.

20:30

A korábbi csapatkapitány, Szalai Ádám visszatért a magyar válogatotthoz, és immáron pályaedzőkét segíti Marco Rossi munkáját. A Laczkó Zsoltot váltó Szalai a hollandok elleni találkozón ül majd először a kispadon.

Magyarország-Hollandia, bemelegítés, magyar labdarúgó-válogatott, magyar fociválogatott, válogatott labdarúgó-mérkőzés, UEFA Nemzetek Ligája, Puskás Aréna, MagyarországHollandia, 2024.10.11.,
Szalai Ádám is segíti Marco Rossi munkáját a válogatottnál
Fotó: Fotó: Csudai Sándor -  Origo

20:41

A két csapat eddig 17-szer találkozott egymással, öt magyar siker mellett két döntetlen és tíz holland győzelem a mérleg. A holland válogatott 2013 óta először lép pályára Magyarország ellen, akkor, napra pontosan 11 éve 8-1-re nyerték az amszterdami vb-selejtezőt. Az utolsó magyar győzelem 1984 októberében a rotterdami vb-selejtezőn született, míg a legnagyobb arányú magyar győzelem 1930-ban volt, amikor a magyar válogatott 6-1-re nyert Budapesten egy barátságos meccsen.

20:44

A holland válogatott Virgil van Dijk vezetésével kezdte el a bemelegítést, amiről a holland szövetség a közösségi oldalán is megosztott néhány képet.

A holland kezdő: Verbruggen – Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Van de Ven – Gravenberch, Reijnders, Timber – Simons, Gakpo, Zirkzee

20:46

Szoboszlai és Van Dijk pacsizott egymással. Hamarosan kezdődik a meccs.

20:48

A hétfőn meghalt Johan Neeskens emlékére gyászszünettel indult a Magyarország-Hollandia összecsapás.

20:48

Először a holland, majd a magyar.

20:50

A magyar csapat piros mezben, a holland kék szerelésben a pályán.

20:55

A 6. percben Schäfer próbálkozott meg egy távoli lövéssel, de jócskán elkerülte a holland kaput.

20:57

Magyarország-Hollandia, magyar labdarúgó-válogatott, magyar fociválogatott, válogatott labdarúgó-mérkőzés, UEFA Nemzetek Ligája, Puskás Aréna, MagyarországHollandia, 2024.10.11.,
A magyar szurkolók ismét kitettek magukért

21:02

Közel negyedóra elteltével Hollandia nagy fölényben játszik, közel nyolcvan százalékban birtokolják a labdát, de a magyar válogatott remekül védekezik, így forognak még veszélyben a kapuk.

21:03

Varga rúgott oda teljesen feleslegesen Timbernek, a játékvezető pedig sárga lapot adott a Fradi támadójának.

21:06

Sallai Roland kis híján megszerezte a vezetést a magyar válogatottnak Szoboszlai második szöglete után, de a lövése a bal kapufára vágódott.

21:13

A hollandok magabiztosan adogatnak a magyar térfélen, de a németek elleni NL-meccshez képest sokkal zártabban védekezik a magyar csapat, így Ronald Koeman együttese nem sok veszélyt tudott jelenteni eddig Dibusz kapujára.

21:17

Sallai Roland járt a legközelebb a gólhoz az első félórában
Fotó: Csudai Sándor -  Origo

21:19

Dibusz ütött ki egy beadást, de a labda Timberhez került, a holland jobbhátvéd aztán nagyjából 30 méterről tűzte kapura a labdát, de jócskán a jobb felső mellé lőtt.

21:21

Nagy Zsolt káprázatos beadása Varga felett átszállt, de Sallai Roland közelről bepasszolta a labdát a kapuba. A magyar válogatott ezzel megszerezte első gólját az NL idei kiírásában, míg Sallai a 14. gólját szerezte a nemzeti csapatban.

21:28

Ronad Koeman irányításával 18 mérkőzésből 17-et megnyert a holland válogatott olyan csapat ellen, amely nincs a világranglistán az első harmincban. Legutóbb a 2019-es Eb-selejtezőn fordult elő nem várt bukás, amikor Észak-Írországban 0-0-s döntetlent értek el a hollandok.

21:30

A 39. percben szabálytalan kirúgás miatt közvetett szabadrúgást lőhettek a hollandok, nyolc méterről. Gakpo lapos lövése azonban elakadt Dibusz Dénesben.

21:33

A negyedik játékvezető felmutatta a táblát, ennyi idejük van még a csapatoknak a szünet előtt.

21:37

A hollandoknál volt többet a labda, de a magyar válogatott fegyelmezett védekezésével nem tudott mit kezdeni. Sallai a kapufája után gyönyörű gólt lőtt, így a szünetben 1-0-ra vezetünk!

21:40

Marco Rossi 69. alkalommal irányítja a válogatottat, ezzel utolérte az örökranglistán Sebes Gusztávot és már csak a 117 mérkőzéssel listavezető Baróti Lajos előzi meg.

21:43

A német válogatott Deniz Undav duplájával 2-0-ra vezetnek a szünetben a bosnyákok ellen.

21:51

Dárdai Márton helyére Botka Endre érkezett a magyar csapatban, a hollandoknál nem volt csere a szünetben.

21:56

Dumfries beadása átszállt Gakpo fölött, Bolla tisztázott szögletre, de a pontrúgást Dibusz remekül kiöklözte.

21:58

Szűk öt perc alatt három szögletet végezhetett el a holland csapat, ebben a tekintetben jobban állnak (4-2), de egyikből sem alakult ki veszély a magyar kapu előtt.

22:00

Nagy nyomás alatt most a magyar kapu, Simons szabadrúgása után De Vrij fejelt kapura, de Dibusz védett.

22:03

A kapu előtt berobbanó Dumfries húzódott meg Nagy Zsolt mellett, ápolni kell a hollandot.

22:06

Botka szabálytalansága miatt Gakpo végezhetett el szabadrúgást, de De Vrij nem sokkal a bal sarok mellé fejelt.

22:09

Türelmesen játszik a holland csapat, sorra jönnek a beadások, de a jól tömörülő magyar védelem remekül állja eddig a sarat.

22:10

A gólszerző Sallai Rolandot váltja Csoboth Kevin a 65. percben.

22:16

A 69. percben Micky van de Ven lőtt kapura, de szerencsére jócskán kapu fölé szállt a labda. A második félidőben ez már a hatodik holland próbálkozás volt, igaz ebből csak egy talált kaput.

22:20

Nagyon beszorult most a magyar válogatott, de a védők rendre kivágták a labdákat, majd Denzel Dumfries tört be a tizenhatoson belülre és lőtt kiszorított szögből, de Dibusz megfogta a jobb alsó sarokba tartó lövést.

22:22

Szoboszlai Dominik is kiveszi a részét a védekezésből

22:25

Ronald Koeman hármat is változtat a hajrára, Zirkzee, De Vrij és Timber helyére Brian Bobbey, Malen és Guus Til állt be.

22:27

Emberelőnybe került a magyar válogatott, miután a hollandok csapatkapitányát, Virgil van Dijkot második sárga lappal kiállította a játékvezető.

22:28

Nagy Ádám váltotta Varga Barnabást a magyar csapatban, míg Xavi Simons helyére Matthijs de Ligt állt be.

22:30

Alig, hogy emberhátrányba került Hollandia, Gakpo újabb szabadrúgása után Dumfries fejelt a kapuba (1-1).

22:35

A magyar csapat próbál nagyobb fokozatra kapcsolni, a holland gól óta a vendégek térfelén van a labda, de már a 89. percben járunk.

22:36

Ennyi ideje van a magyar csapatnak gólt lőni.

22:41

Szoboszlai harcolt ki szabadrúgást nagyjából 20 méterről, de végül a csapatkapitány fölé lőtte a labdát.

22:44

Itt a vége!

A magyar válogatott végig méltó elenfele volt az előzetesen sokkal esélyesebbnek tartott hollandok ellen. Sallai Roland góljával sokáig vezetett is Marco Rossi csapata, ám végül emberelőnyben játszva 1-1-es döntetlent ért el. Ám a magyar válogatott ezzel megszakította rossz sorozatát Hollandia ellen, erre a játékra pedig lehet alapozni a jövőben. A csoport másik meccsén Németország 2-1-re nyert a bosnyákok ellen.