Southgate változtat
2024.07.10. 20:40
Elvettek egy holland szögletet?
2024.07.10. 20:46
43 perc után itt az első angol próbálkozás
Cikkünk folyamatosan frissül
A németországi labdarúgó-Európa-bajnokság második elődöntőjében az angol válogatott a holland együttes ellen lépett pályára Dortmundban. A meccset egy 91. percben szerzett góllal Anglia nyerte 2-1-re, így Gareth Southgate együttese játszik a spanyolokkal a vasárnapi, berlini fináléban.

Itt követhette velünk a Hollandia–Anglia Eb-elődöntő eseményeit!

Mindent egy helyen az Eb-ről

20:17
2024. július 10.

Köszöntjük Olvasóinkat a Hollandia-Anglia Eb-elődöntő élő közvetítésében!

20:22

A legutóbb ezüstérmes angolok Szerbia 1-0-s legyőzésével kezdték az Eb-t, azóta viszont négy döntetlent értek el a rendes játékidőben.
Az 1988-ban Európa-bajnok hollandok csoportharmadikként jutottak tovább, majd a törökök elleni negyeddöntőben 20 percre voltak a búcsútól, mielőtt fordítani tudtak volna.

Ami az egymás elleni mérleget illeti, az eddigi 32 csatából 13-szor az angolok, kilencszer pedig a hollandok kerültek ki győztesen. Eb-ken kétszer találkoztak, 1988-ban az Oranje 3-1-re nyert Düsseldorfban Marco van Basten mesterhármasával, 1996-ban pedig a háromoroszlánosok győztek 4-1-re a Wembleyben – Gareth Southgate-tel a hátvédsorban. Az utóbbi óta lejátszott kilenc mérkőzésükből viszont csak egyszer ünnepelhettek az angolok. Legutóbb a 2019-es Nemzetek Ligája-elődöntőben ütköztek meg, akkor a hollandok hosszabbítás után 3-1-re nyertek Guimaraesben.

20:24

A holland szurkolók megígérték, és meg is valósították az Eb egyik leglátványosabb vonulását.

20:26

Verekedés tört ki a két szurkolótábor között a dortmundi utcákon – részletek ITT.

20:30

Hollandia:
Verbruggen - Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké - Schouten, Simons, Reijnders - Malen, Depay, Gakpo

Anglia:
Pickford - Walker, Stones, Guehi – Mainoo, Rice, Trippier - Saka, Foden, Bellingham - Kane

20:49

Ronald Koeman a meccs előtt határozott igennel válaszolt arra a kérdésre, kitölti-e a 2026 nyarán megrendezésre kerülő, észak-amerikai világbajnokság végéig szóló szerződését.

Gareth Southgate az Eb előtt azt mondta, hogy ha nem nyerik meg a tornát az angolok, akkor nem marad a kispadon. Kérdés, hogy így lesz-e, illetve (ha megnyerik), mi az angolok terve vele.

20:52

Egyrészt korábbi Dortmund-játékos (a hollandoknál Malen és Maatsen jelenleg is a BVB focistája), másrészt szakad az eső a városban, igazi angolos módon.

20:55

A német Felix Zwayer játékvezető vezette ki a pályára a játékosokat, jöhet a két ország nemzeti himnusza.

21:00

A meccset elkezdő angolok fehér mezben, a hollandok narancssárga szerelésben játszanak.

21:03

A hollandok agresszív letámadással indítják a meccset, az angoloknak nehézséget okoz az ellenfél térfelére vinni a labdát.

21:06

Malen kapott labdát középen, a tizenhatos vonalánál, de nem tudta jól átvenni a labdát, így Pickford felkapta azt. A túloldalon az angolok egy-egy beíveléssel próbálkoztak eddig, de nem volt veszélyes egyik sem.

21:07

Óriási gól!

A 7. percben Xavi Simons 17 méterről kilőtte a jobb felsőt, Pickford csak hozzáérni tudott a labdához. 1-0-ra vezet Hollandia!

21:11

Akárcsak a svájciak ellen, most is élesztően hat a hátrány az angolokra, rögtön nagyobb fokozatba kapcsoltak.

21:13

Kane mintegy 30 méterről próbálkozott egy átlövéssel, Verbruggen kitolta a labdát a jobb alsó sarok elől.

21:15

Saka lövését blokkolták, a lepattanót Kane bombázta fölé, de a lövésénél Dumfries belerúgott az angol focistába. Egyelőre nincs tizenegyes, de videóznak.

21:16

Tizenegyes!

A videó megtekintése után befújja a büntetőt Zwayer az angolok javára. Dumfries sárga lapot is kapott.

21:18

Verbruggen eltalálta az irányt, de a labda a jobb alsóban landolt. Büntetőből egyenlít Anglia, 1-1!

21:22

Az egyenlítő gól után látványosan visszakapcsoltak, akárcsak Svájc ellen. A labdát így is inkább ők birtokolják.

21:24

Foden mégis akar focizni: becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd az ötös sarkáról elrúgta a labdát Verbruggen mellett, de a gólvonalon Dumfries megállította azt.

21:30

Angol labdabirtoklási fölény, de a hollandok is eljutnak a kapuig. Előbb Malen lövését blokkolták, majd a szögletből Dumfries fejelt a felsőlécre.

21:32

Ezúttal Foden, mintegy 25-ről a jobb kapufára tekerte a labdát.

21:35

Depay megsérült, a helyén Veerman a pályán a 35. percben.

21:39

Foden újabb átlövése, ezúttal Verbruggen védett a jobb alsó sarok elől.

21:45

Noha az egyenlítés után visszább álltak, most az angolok közel állnak egy újabb gólhoz, az elmúlt percek egyértelműen az övék. 3 perc a ráadás.

21:48

A ráadásban már inkább a hollandok birtokolták a labdát, újabb helyzet azonban nem született. A szünetben 1-1 az állás.

21:49

Simons 7. percben született bombagóljára Kane egy videózás után megadott büntetőből egyenlített a 18. percben. A hollandok elvesztették Depayt, az angolok pedig látszólag megtalálták, hogyan kell focizni.

21:54

59:41-es labdabirtoklási-, 7:3-as kapura lövési arány az angolok javára a szünetig. Pickfordnak eddig nem kellett védenie, de már volt egy-egy kapufa mindkét oldalon.

22:04

Weghorst váltotta Malent a hollandoknál, akik kezdik a második félidőt. Shaw pedig Trippier helyén az angol csapatban.

22:08

Leginkább hátul passzolgatnak a háromoroszlánosok.

22:13

Egy veszélyesnek ígérkező kontra végén lövésig sem jutott Hollandia. A szünet óta eltelt 9 percben nem volt még kapura tartó próbálkozás.

22:19

Lövés nélkül, lényegében hátrapasszokkal telt, főleg Anglia részéről. Ugyanis inkább az angoloknál a labda.

22:23

Ám Veerman beadása és Simons indítása is távol volt a jótól.

22:25

Hollandia szabadrúgása középre szállt, Van Dijk térdéről pedig a kapu felé ment a labda, de Pickford reflexmozdulattal kiütötte azt.

22:28

Weghorst beadásánál is érkeznie kellett Pickfordnak. A szöglet után is védett az angol kapus, de addigra kifelé szabadrúgást ítélt a játékvezető.

22:31

Durva szabálytalanságot követett el De Vrijjel szemben, de a pályán maradhat.

22:37

Walker mentett bravúrosan, így Gakpo nem tudta Pickfordra vezetni a labdát. A hollandok kezdik átvenni az uralmat a mezőnyben, labdabirtoklásuk azonban elvétve a kaput célozza. Legutóbb mégis megtörtént, Xavi Simons viszont eltörte a labdát, így Pickford könnyedén védett.

22:39

Waleker kapott labdát a jobb oldalon, a középre passzolt labdáját Saka lőtte a kapuba. Az asszisztens szerint azonban Walker már lesen volt. Videóznak.

22:40

Megerősítették, les volt. A vizsgálat közben angol cserék: Kane és Foden helyett Watkins és Palmer a pályán.

22:46

Saka rúgta fel Gakpót, sárga lapot kapott érte. A szabadrúgás után angol játékosról ment ki a labda, mégis kirúgás jön – Van Dijk reklamálás miatt szintén kapott egy sárgát.

22:48

Egy bal oldali beadás után Palmer csúnyán eltörte a labdát.

22:50

Ollie Watkins eldöntötte az Eb-elődöntőt: Palmer passza után, éles szögből kilőtte a jobb alsó sarkot a 91. percben.

22:53

Egy-két perc lehet hátra, mindkét csapat cserél.

Az angoloknál Konsa és Callagher a pályán, a hollandoknál Zirkzee és Brobbey érkezett.

22:55

Az utolsó pillanatban dőlt el, a hollandoknak már nem volt lehetősége válaszolni. Anglia a fináléban, 2-1-es sikerével!

22:57

Megvan Spanyolország ellenfele a vasárnap este 21 órától, a berlini stadionban megrendezésre kerülő fináléban a németországi labdarúgó-Európa-bajnokságon: 2021 után Anglia ismét Eb-döntőt játszhat, Ollie Watkins volt a hős a hollandok elleni elődöntőben.