2024.09.17. 20:58
Mindegyik mérkőzés véget ért
2024.09.17. 21:00
Cikkünk folyamatosan frissül
Szeptember 17-én hivatalosan is elkezdődött a legfontosabb európai labdarúgó nemzetközi kupasorozat, a Bajnokok Ligája (BL). Az UEFA teljesen megújította a BL-t a 2024/2025-ös szezonra, a csapatok többé nem négyes csoportokban küzdenek egymás ellen, hanem egy nagy 36-os tabellán mindenkinek 8-8 meccset kell lejátszani. Ráadásul nyolc különböző ellenféllel szemben, annyi maradt meg a régi rendszerből, hogy minden együttes négy-négy mérkőzésen léphet pályára hazai környezetben és idegenben, de az oda-vissza párharcok a csoportkörben eltűntek. A keddi játéknapon már láthatjuk a Liverpoolt, az AC Milant, a Bayern Münchent, a Juventust és a címvédő Real Madridot is.

Szeptember közepétől egészen jövő január végéig tartanak majd a nyolc mérkőzést felölelő csoportmeccsek, amelyeket követően a 36-os tabellán az első nyolc helyezett automatikusan bejut majd a nyolcaddöntőbe, míg a 9-24. helyezett együttesek egymással csapnak össze, hogy eldöntsék a maradék nyolc hely sorsát. A 25-36. helyen állók pedig nem "esnek le" az Európa-ligába, hanem számukra véget érnek a nemzetközi kupa kalandok. Ezután februárban majd az egyenes kieséses szakasz mérkőzései jönnek, ugyanolyan lebonyolítással, mint ahogyan eddig is.

19:47
2024. szeptember 17.

A vendégek 75 perccel a kezdősípszó előtt gurultak be két vörösre festett csapatbusszal a milánói stadionba, ahol magyar idő szerint 21.00-kor kezdenek majd az AC Milan ellen.

19:48

18 fok van jelenleg a San Siro Stadionban, 6 km/h-s széllel, így nyugodtan mondhatjuk, hogy ideális időjárási körülmények várják a csapatokat.

19:50

Espen Eskås fújja majd a sípot a találkozón, a segítői is norvégok lesznek a partvonal mellett, míg a VAR szobában Bastian Dankert és Christian Dingert ülnek majd (ők németek).

20:55

A mostani az 50. mérkőzése a magyar válogatott csapatkapitányának a Liverpoolban.

21:04

18.45-től két mérkőzést rendeztek, amelyeken a Juventus 3-1-re verte a PSV Eindhovent hazai pályán, míg az Aston Villa idegenben győzött 3-0-ra a svájci Young Boys ellen.

21:05

A harmadik percben egy egész pályás akció végén három védő és a kapus között megtalálta az utat a labda Pulisic lövése után a Liverpool kapujába, ezzel 1-0.

21:06

Bátran kezdett a Stuttgart a címvédő Real Madrid ellen, a német csapat már a 3. percben helyzetbe került: Jamie Leweling éles szögből leadott lövését kellett védenie a belga kapusnak.

21:11

A gyorsan bekapott gólt követően rendezték a vendégek a sorokat és folyamatos nyomás alá helyezik a Milan csapatát.

21:12

Megint a német csapat került helyzetbe, a 9. percben Enzo Millot szerezhetett volna gólt, de öt méterről nem találta el a kaput.

21:13

Hatalmas fölényben játszik a bajor sztárcsapat, Jamal Musiala a 9. percben már gólt lőtt, de lesen volt, így ezt megúszta a Dinamo Zagreb.

21:18

Az egyiptomi közelről lőhetett, a próbálkozása azonban a felsőlécen csattant.

21:18

Mbappé révén már a Realnak is van kaput eltalált lövése, de továbbra is a Stuttgart játszik veszélyesebben. A 15. percben a belga kapusnak ismét hatalmas bravúrra volt szüksége, nagy védéssel mentett szögletre.

21:21

Musiala után Gnabry is lőtt egy lesgólt, majd a 20. percben büntetőhöz jutott a Bayern, a 11-est pedig Harry Kane belőtte.

21:25

Konate egy szabadrúgást követően fejelt közvetlen közelről a kapuba, ezzel 1-1 a Milan-Liverpool mérkőzés állása a 23. perc végén.

21:28

A Real Madrid nyári sztárigazolása a 25. percben a bal szélről tört befelé, egy remek csellel verte át a védőjét, de középre tartó lövését Nübel védte.

21:31

A liverpooli támadó a 30. perc elején ismét a felsőlécet lőtte telibe, ez egészen elképesztő, rövid időn belül ez már a második ilyen próbálkozása volt a csatárnak.

21:31

A 28. percben egy remek labdaszerzés után a német csapat lekontrázta a Realt. Undav lövése után a labda Carvajalon megpattant és a felsőlécre hullott, Courtois-nak ezúttal nagy szerencséje volt.

21:34

Már több gól is eshetett volna, de még mindig 0-0 áll az eredményjelzőn. A 31. percben Rodrygo lövését blokkolták bravúrosan a védők, majd a szöglet után Tchouameni fejesét kellett védenie Nübelnek.

21:35

Guerreiro 34. percben szerzett góljával már kétgólos a bajorok előnye a Dinamo Zagreb ellen.

21:39

Olise találatával már 3-0 a Bayern Münchennek a Dinamo Zagreb ellen. Lassan gálamérkőzéssé válik ez a BL-meccs.

21:39

A 35. percben Rüdiger esett el a 16-oson belül, majd Umut Meler játékvezető is kiment megnézni a vitatott jelenetet, de végül nem látott szabálytalanságot, így – teljesen jogosan - elmaradt a 11-es.

21:41

Veszélyes kontratámadás végén Szalah lőtt, de a Milan kapusa szögletre mentett.

21:43

A szöglet után egy óriási védelmi hibát követően a liverpooli játékos nagyjából három méterről fejelt a kapuba, ezzel 2-1 a Liverpoolnak a 41. percben.

21:43

A bombaformában futballozó, magyar származású csatár góljával szerzett vezetést a Sporting Lisszabon a Lille ellen a 38. percben. A francia csapat két perccel később emberhátrányba került, miután Angel Gomest második sárga lappal kiállította a bíró.

21:49

A liverpooli játékos életerős lövését a Milan kapusa tornázta ki szögletre.

22:09

A 49. percben Petkovic góljával 3-1-re szépített a Dinamo a bajorok otthonában.

22:11

Az első után egyből jött a második Dinamo gól is a Bayern München ellen a második félidő elején, ezúttal Ogiwara talált be, 3-2.

22:11

A második félidő elején máris gót lőtt a Real. Mittelstadt hibája után Tchoumani indította a jobb szélen elfutó Rodrygót, aki a középen teljesen üresen érkező Mbappéhoz passzolt, a világbajnok csatár pedig közelről a kapuba lőtt.

22:14

Sérülés miatt csere lesz a második félidő elején, a mindössze 19 éves Lorenzo Torriani váltja Maignant az AC Milan kapujában.

22:20

A második félidő elején két gyors góllal zárkóztak fel a horvátok, de a bajorok ismét ritmust váltottak és Harry Kane újabb góljával már 4-2-re vezettek az 57. percben, majd pár perccel később Olise is betalált, ezzel 5-2 a bajoroknak.

22:24

Mind a két csapat erős tempót diktál, de egyelőre 61 perc játék után 2-1 a Liverpoolnak.

22:27

Fantasztikusan mozdult be a magyar játékos, azonban a fiatal kapus remekül zárta a szöget, így közelről a magyar válogatott csapatkapitánya nem tudott gólt lőni.

22:30

A magyar válogatott játékostól indult a támadás, amelyet Gapko adott vissza a tizenhatoson belül Szoboszlainak, aki remek gólt szerzett, ezzel 3-1 a Liverpoolnak.

22:32

Az emberelőnyben futballozó portugálok a 65. percben Zeno Debast góljával már 2-0-ra vezetnek a Lille ellen.

22:33

A rengeteg helyzetet kihagyó németek a 68. percben kiegyenlítettek a címvédő ellen, az egész meccsen veszélyesen játszó Undav védhetetlenül fejelt Courtois kapujába.

22:36

A Bayern München támadója újra büntetőből volt eredményes, ezzel már 6-2 a bajoroknak a Dinamo ellen.

22:39

Az angol válogatott támadó megint tizenegyesből volt eredményes, így a mai napon már négy találatnál jár, ebből három volt a tizenegyespontról. A bajorok már 7-2-re vezetnek a 78. percben a Dinamo ellen.

22:46

Ez már kivégzés a Dinamo ellen, az állás 8-2 a bajoroknak.

22:47

2-1-re módosult az eredmény a 83. percben a Stuttgart ellen.

22:53

Goretzka a hosszabbításban talált be, lassan kiszámolják a Dinamo Zagrebet Münchenben.

22:58

Endrick talált be a mérkőzés utolsó másodperceiben, ezzel eldőlt a három pont sorsa a Stuttgart ellen.