15:30VívásNeisser Loyola-Gergely Siklosi
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
Cikkünk folyamatosan frissül
Álomdöntőt rendeztek a londoni teniszvébén hétfő este: a világelső Rafael Nadal a címvédő Novak Djokoviccsal találkozott. Ezúttal a spanyol rontott többet, Djokovic két szettben, 6:3, 6:4-re behúzta a meccset, ezzel harmadszor lett világbajnok. Az Origo élő közvetítése.
21:40
2013. november 11.

Egymás ellen

Nadal jobban áll az egymás elleni meccseken (22-16 oda), döntőben viszont egyelőre döntetlen a mérleg (9-9), míg kemény borításon Djokovic a jobb (12-7).

21:43

Hibátlanok

Londonban mindketten hibátlan, 4-0-s eredménysorral jutottak a döntőbe, az elődöntőben mindketten svájci ellenfelet gyűrtek le, Nadal Roger Federert, Djokovic Stanislas Wawrinkát.

21:45

Lendl és McEnroe előtt

Nadal és Djokovic 39 egymás elleni meccse rekord az Open érában, Ivan Lendl és John McEnroe 36-ig jutott - ők viszont húsz döntőt játszottak, a szerb és a spanyol most készül a 19.-re.

21:47

Nadal félelmetes

Nadal idén 17 tornán indult, csak háromszor nem jutott döntőbe, és csak három döntőt nem nyert meg. Idén félelmetes, 75-6-os a mérlege, ezt koronázhatná meg az első vb-győzelmével.

21:50

Djokovic nyertes szériában

Djokovic 21 meccses nyertes sorozatban van, kemény pályán 50-5 az idei mérlege. Utoljára Nadaltól kapott ki, még szeptember 9-én, a US Open döntőjében.

21:53

Út a döntőig

Nadal a csoportban David Ferrert, Tomas Berdychet és Stanislas Wawrinkát győzte le, majd jött a Federer elleni elődöntő. Djokovic a Federer, Richard Gasquet, Juan Martin del Potro csoportból jutott tovább, az elődöntőben Wawrinkát állította meg.

21:57

61 vagy 41?

Nadal a 61., Djokovic a 41. ATP-tornagyőzelmére készül, idén a spanyol tíz, a szerb hat tornát nyert eddig.

22:03

Nadal uralma

Nadal összesen eddig 108. héten át vezette a világranglistát, ez a hetedik leghosszabb sorozat.

22:07

Djokovic lehet a nyolcadik

Djokovic - aki idén zsinórban harmadszor nyert legalább 70 meccset a szezonban - a nyolcadik lehet, aki megvédi a vb-címét. Először Ilie Nastase, utoljára Roger Federer volt képes erre.

22:12

Byanéket elverték

Az egyes döntő előtt rendezték a párost, amely egy kissé elhúzódott. Meglepetésre az amerikai Bryan testvéreket (Bob és Mike) legyőzte a spanyol David Marrero, Fernando Verdasco kettős 7:6, 6:7(3), 10-7-re.

22:19

Melegítenek a fiúk

Djokovic az öltözőfolyosón guggol, nyújt, ugrál, Nadal a háttérben rugózik.

22:21

Ki nyer ma?

A szakértők egyetértenek abban, hogy ezen a meccsen a pillanatnyi forma dönthet, a játékosok alaposan ismerik egymást, az oddszok hajszállal Djokovicnak kedveznek, többnyire másfélszeres pénzt fizetnek a győzelméért, míg Nadal sikeréért 2,5-szerest.

22:25

Összeáll egy képpé

Elkészül még egy közös fotó, aztán mindkét játékos nagy lendülettel megindul az alapvonal felé melegíteni.

22:30

A szervákat gyakorolják

Lassan vége felé közeledik a bemelegítés, a játékvezető bemondta az egy percet. Aztán leülnek még pihenni, és kezdődik a döntő.

22:35

Djokovic adogat először

Sikeres Djokovic adogatójátékkal indul a meccs. Ütött két ászt, elbukott egy hosszú labdamenetet, ütött nyerőt a hálótól.

22:39

Djokovic hosszú returnöket üt, Nadal hibázgat, három breaklabda. Közben egy villanó vaku miatt reklamálnak, lehet fotózni, de nem így. Nadal elveszíti az adogatását.

22:47

Djokovic megerősíti a breakelőnyét, egy olyan labdamenet végén, ahol mindkettőjük egy-egy ütése megcsúszik a hálón. 3:0-ra elhúzott a szerb, Nadal kicsit idegesnek tűnik.

22:51

Nadal szépít

Nadal 30:00 után bajba kerül, de rendkívül agresszív játékkal hárítja Djokovic breaklabdáját, aztán megnyeri az első játékát ezen az estén (3:1).

23:00

Nadal visszajön

Oda Djokovic adogatóelőnye: hibázgatni kezdett, Nadal viszont könyörtelen maradt. Még 3:2-re a szerb vezet, de már nincs breakelőnyben.

23:05

116,8

Djokovic nyer egy hosszú labdamenetet, az ütései átlagsebessége 116,8 km/óra. Onnantól viszont négy pont Nadalnak, 3:3.

23:07

Djokovic kapcsol

Djokovicnak nem sok ideje maradt összeszednie magát, de gyorsan kapcsolt, magabiztos adógatójátékkal ismét nála az előny.

23:12

Nadal játéka döcög

Nadal a harmadik kettős hibáját ütötte a meccsen (az elsőt a játékban), majd Djokovic breaklabdáig is jutott, miközben váratlan hibák csúsztak az erőteljes játékba. 40:40-nél Nadal a negyedik kettős hibáját is behúzta, majd egy félelemetes, átemelésekkel, röptékkel és elütésekkel tarkított labdamenetben megint elvette Nadal adogatását, 5:3 a szerbnek.

23:18

Djokovicé az első szett

Most Nadal él nagyon fogadóként, fej feletti fonák lecsapással ütött nyerőt, miközben fordult visszafelé egy átlöbbölt labdára. Aztán Djokovic egy hálóról áthulló labdával, szerencsével egyenlít, majd szép játékkal hoz két pontot, a szettet például egy ásszal húzza be (6:3).

23:23

Több hiba, mint nyerő

Rafa Nadal csak három nyerőt ütött az első szettben, viszont volt négy kettős hibája. A második játszma elején 00:30-ról fordítva hozta az adogatását.

23:30

Djokovic hozza a szerváját

Djokovic egy elvesztett pont után is magabiztosan hozza az adogatását.

23:33

Djokovic breakel

Djokovic három breaklabdáig jut, rendre Nadal hibázott, egyre idegesebb volt, már nem is leplezte. Utána viszont Djokovic rontott kettőt, de egy hosszú returnnel elvette a spanyol adogatását.

23:38

Nadal bajban

Djokovic vágott szervákkal kínozza Nadalt, simán hozza az adogatását, 3:1.

23:41

Nadal kapaszkodik

Jól szervál most a spanyol, 3:2-re szépít.

23:47

Hiába minden

Djokovic 40:00-re elhúz, Nadal mégis visszatér (40:30), de Djokovic egy ászértékű adogatással őrzi tovább a breakelőnyét (4:2).

23:54

Djokovicnak

Djokovic ismét két breaklabdáig jut, remekül játszik, irányítja a labdameneteket, de Nadal két óriási szervával visszajön. Nadalnak így is meg kell dolgoznia, de hozza, amit nagyon kell. 4:3 Djokovicnak.

23:59

Djokovic nem hibáz

Djokovic továbbra is magabiztosan szervál, leüti Nadalt a pályáról, 5:3.

00:03
2013. november 12.

Nadal visszatér

Nadal ebben az adógatójákban sem szárnyal, Djokovic olykor kockáztat, meccslabdához is jut. Nadal hárítja, spannolja magát, üt egy ászértékűt, meg egy nyerőt, 5:4.

00:05

Djokovic adogat a meccsért

Nagy a lelki teher, Nadal felpörgött, nincs vesztenivalója, az öklét rázta az imént.

00:11

Djokovic a világbajnok!

Az első pontnál egy hosszú ütésváltás végén Nadal hibáz. A másodiknál Djokovic üt nyerőt. A harmadiknál Nadal egy látványos kereszt-tenyerest (30:15). Nadal bejön a hálóhoz, harminc mind. Nadal elront egy returnt, a második meccslabda Djokovicnak. Brutális labdamenet végén mindketten felfutnak a hálóhoz, Nadal fonák kereszttel hárítja a meccslabdát. Hatalmas Vamos! üvöltés. A válasz: Djokovic ászt üt. A harmadik meccslabda, a második adogatóként. Nadal támad, de outot üt, Djokovic a világbajnok!

00:13

A harmadik győzelem

Nadal szenzációs karrierjéből továbbra is hiányzik a vb-győzelem, Djokovic viszont harmadszor nyerte meg az év végi tornát, 2008 és 2012 után. Djokovic a 72. meccsét nyerte meg idén, a 41. tornáját nyerte összesen (a hetediket idén), 107. alkalommal vert meg top 10-es ellenfelet.