Hangáék utolsó másodperces kosárral buktak el
Hármat gurított a Barca, 3-3 lett a Fior-Genoa
2014.01.26. 22:59
Vége
2014.01.26. 23:06
Cikkünk folyamatosan frissül
Rafael Nadalnak sem sikerült megállítania Stanislas Wawrinka menetelését az AusOpenen, így a svájci első Grand Slam-győzelmét ünnepelheti. A magyar férfikézi-válogatott verhető ellenfelet kapott a nyári vb-selejtezőre, Essien az utolsó lépcsőfokon bukta el a Milanba való átigazolását, nem Görbicz lett az év kézise, a dánok 41 gólt kaptak a francia kézisektől az Eb-döntőben, a Barca és az Atlético sem hibázott. Vasárnapi sporthírek.
10:20
2014. január 26.

Tíz perc múlva érkezik a pályára az Australian Open férfi döntőjének két résztvevője. Stanislaw Wawrinka élete első GS-döntőjére készül, Rafael Nadal 2009 után másodszor nyerheti meg a tornát.

10:30

Több brazil városban is tüntettek a foci-vb ellen. Sao Paulóban bankfiókokat támadtak meg és autókat gyújtottak fel, több mint száz tüntetőt őrizetbe vettek. "Ha nem biztosítják jogainkat, ne legyen világbajnokság sem" - állt egyebek között a tüntetők transzparensein. 2013 júniusában a Konföderációs Kupa idején szerte az országban egymillióan tüntettek a vb és a korrupció ellen.

10:40

Lesz mit nézni vasárnap a tévében: a hamarosan indul az AusOpen döntője, játszik ma a Barca, a Roma, a Chelsea, az Atlético és a Schalke, a dán-francia fináléval lezárul a férfikézi-Eb. A részletek itt.

10:45

Elkezdték a bemelegítést Melbourne-ben. Nadal sokkoló mérleggel készülődhet a svájci vetélytársa ellen, Wawrinka eddig mind a 12 meccsüket elveszítette, és még szettet sem nyert a spanyol ellen.

10:50

Wawrinkáé volt az első két pont az AusOpen döntőjében, aztán percek alatt hozta is az első adogatását Nadal ellen (1:0).

10:55

Pillanatok alatt lett 1:1 a Nadal-Wawrinka csata, a spanyol nullára hozta első adogatását.

11:00

Wawrinka megint könnyen hozta az adogatását, majd a következő játékban két bréklabdához jutott, és az elsőt be is húzta (1:3).

11:05

Wawrinka parádésan játszik élete első GS-döntőjében. Az ötödik játékban két ászt ütve már 4:1-re vezet Nadal ellen!

11:10

Wawrinka két ragyogó fonákkal sokkolta Nadalt, majd újabb bréklabdához jutott 4:1-es vezetésénél. Nadal védhetetetlen szervával válaszolt, majd fordított (4:2), így még dolgoznia kell a svájcinak élete első játszma-győzelméért Nadal ellen.

11:15

Bár Nadal most nehezebben adta magát, Wawrinka végül hozta az adogatását, így 5:2-re vezet az AusOpen döntőjének első szettjében.

11:20

Wawrinka 5:3-nál a játszmáért adogathat. Eddigi 12 meccsükön mind a 26 szettet Nadal nyerte, és most is jött a fordulat, a spanyol három bréklabdához jutott.

11:25

Itt az újabb fordulat: Nadal meglepő hibákat vétve mind a három bréklabdáját elbukta, Wawrinka megköszönte a szívességet, és egy ásszal befejezve az adogatását 6:3-ra megnyerte az első játszmát.

11:30

A második szett is pokolian indul Nadal szempontjából, Wawrinka három nyerőt ütve semmire nyeri a spanyol adogatását! Az utolsó pontja egészen hihetetlen volt, már 16 nyerő ütésnél tart, ha így folytatja, semmit sem lehet tenni ellene.

11:35

A második játék is a svájcié, Nadal hiába nyert két pontot, 30-30 után Wawrinka rendezte a sorait, és már 2-0-ra vezet a második játszmában.

11:40

Ha nyögvenyelősen is, de hozta az adogatását Rafael Nadal, így e pillanatban 1:2, 3:6-ra áll Stanislaw Wawrinka ellen, szett- és brékhátrányban van.

11:45

Nadal ápolást kér, a pályán kívül ápolják, Wawrinka közben a mérkőzésvezetővel vitatkozik már percek óta. Azt kéri számon, hogy nem mondták meg neki, miért kért kért szünetet a spanyol.

11:50

Amint visszatért az öltözőből a teniszpályákon szokatlan füttykoncert fogadta Rafael Nadalt. A svájci lendületét viszont nem törte meg, simán hozta az adogatását, és 3:1-re vezet.

11:52

Rafael Nadal szemmel láthatóan fájdalommal küzd, az imént a hátát kezelték, de nem sokra jutottak. A spanyol messze nem százszázalékos, Wawrinka gyorsan brékelte is, és már 4:1-re vezet dupla brékkel.

11:55

Bár Nadal három pontot nyerve zsinórban megszorongatta az adogató Wawrinkát, a svájci 5:1-re elhúzott.

12:00

A sérülten játszó világelső hozott egy játékot hősies kitartással. Bár volt olyan pillanat, amikor a szerváját fura mozdulattal ütötte, és olyan is, amikor azt lehetett hinni, hogy a feladást jelző kézfogásért indul a hálóhoz. Wawrinka a 2-0-s vezetésért adogat 5:2-nél.

12:03

Wawrinka hozta adogatását, és már 6:3, 6:2-re vezet Nadal ellen az AusOpen döntőjében. A szett végén a sérüléssel küzdő spanyol elindult felé, megint úgy tűnt, feladja a meccset, végül irányt váltott.

12:08

Nadal nagyon nehezen forog, a fonákjait nem igazán tudja megütni, de így is fordítani tudott az adogatásában négy bréklabdát hárítva, és 1:0-ra vezet a harmadik szettben.

12:10

A spanyol egyre jobban feltámad, két bréklabdához jut, a közönség nemrég fütyölte, most nagy ovációval biztatja. A másodikat hozta is Nadal, így 2:0-ra vezet a 3. játszmában.

12:15

Bár a sérülése miatt szerválni továbbra is csak alapszinten tud, Nadal újabb adogatást hozott, és már 3:0-ra vezet. Az első két győztes szett után Wawrinkát láthatóan sokkolta, hogy ellenfele a semmiből fel tudott támadni.

12:20

Nadal egyre jobban mozog, lehet, hogy hátára használt kenőcsnek idő kellett, hogy hasson. Bár Wawrinka 3:1-re szépített, a következő játékot a tőle megszokott védhetetlen labdákkal hozta a spanyol.

12:30

Wawrinka kezd visszatérni az első két játszmában mutatott játékához, de Nadal is hozta az adogatásait, és 5:3-nál a 2-1-es szépítésért adogat.

12:35

Wawrinka két bréklabdához jutott 6:2, 6:3, 3:5-nél, de Nadal ezeket is hárította. A játszma elején is ezt tette a svájci, és akkor is gyermeteg hibákkal.

12:38

Két bréklabda hárítása után Rafael Nadal a második játszmalabdáját megcsinálta, így 6:3-ra megnyerte a harmadik szettet, és 2-1-re szépített Wawrinka ellen az AusOpen döntőjében. A spanyol a második játszma eleje óta sérüléssel küzd, jópár gémen keresztül mozogni is csak nehezen tudott.

12:42

A negyedik játszma első szettje Wawrinkáé lett, majd Nadal adogatásánál újra két bréklabdához jutott. A svájci már jóval összeszedettebb, azonban ezeket is elbukta, és Nadal negyedszer hozta az adogatását 15-40-ről ezen a meccsen.

12:48

Wawrinka hozta az adogatását, és 6:3, 6:2, 3:6, 2:1-re vezet Nadal ellen. Ha vissza tudna térni a meccs első felében látott zseniális játékához, jó eséllyel megverné a nem teljes értékű Nadalt.

12:58

Wawrinka ötödször ment 40-15-re Nadal adogatásánál, és tíz elrontott bréklabda után most az elsőt megcsinálta, így 4:2-re vezet a negyedik játszmában.

13:01

Wawrinka két győztes adogatójátékra volt a GS-győzelemtől, de nem bírta a terhet, és Nadal három perc alatt visszabrékelte. Pocsék megoldásokkal bukta el a svájci az esélyt, aki most 4:3-ra vezet a negyedik játszmában.

13:06

Wawrinka megint brékelte Nadalt, és 5:3-nál az AusOpen megnyeréséért adogat.

13:08

Stanislas Wawrinka semmire hozta adogatását, így megnyerte élete első GS-döntőjét! A svájci teniszező 6:3, 6:2, 3:6, 6:3-ra legyőzte Rafael Nadalt.

13:24

"Stan megérdemelted, és nagyon örülök, hisz jóban vagyunk” - mondta a veresége után Rafael Nadal. "Érzelemgazdag heteken vagyok túl, elnézést kérek a befejezésért" - mondta könnyekkel küszködve a meccs második felében sérüléssel küzdő spanyol.

13:50

A La Republica azt írja, Michael Essien nem felelt meg a Milan orvosi vizsgálatán, így az átigazolás helyett mehet vissza a Chelsea-be. Az olasz lap úgy tudja, a 31 éves ghánainak a korábban kétszer is elszakadt térdszalagja nem bírta elég jól a terhelést.

14:15

Wawrinka sikerével megtörte a teniszt uraló nagy négyes öt éve tartó egyeduralmát. 2009 óta ugyanis csak Nadal, Federer, Djokovic vagy Murray tudott Grand Slamet nyerni. A Nadal elleni győzelmének részleteit itt lehet elolvasni.

14:25

A Roma a Serie A déli meccsén Adam Ljajic találatával szerzett vezetést a Verona otthonában, a szerb csatár az első félidő ráadásában közelről volt eredményes. A Roma hat pontra csökkentheti a forduló előtt még nyolcpontos hátrányát a Juve mögött, mely szombaton ikszelt a Lazióval.

14:45

A magyar férfikézilabda-válogatott Szlovéniát kapta a 2015-ös katari vb selejtezőjében. A magyarok hazai pályán kezdenek, a párharcok első meccseit június 7-én vagy 8-án, a visszavágókat 14-én vagy 15-én kell lejátszani.

14:55

A magyar szövetség elnöke szerencsésebb sorsolást is el tudott volna képzelni a kézi-vb selejtezőjére. "Félig vagyok elégedett a sorsolással, a szlovénok voltak hátulról a negyedik csapat Németország, Norvégia és Csehország után, amellyel össze akartunk kerülni" - mondta Vetési Iván a Nemzeti Sportnak, hozzátéve, hogy kiélezett párharc lesz.

A mieinket kiemeltként sosrolták, mivel túlélték a csoportkört a dániai Eb-n. A többi lehetséges ellenfél, akiknek jobban örült volna Vetési: Bosznia-Hercegovina, Görögország, Litvánia, Montenegró, Románia.

15:00

A Verona hiába egyenlített a szünet után az izlandi Halfreosson jól eltalált lövésével, a vendég Roma gyorsan visszavette a vezetést. A 60. percben Gervinho alaposan megforgatta a védőket, majd kilőtte a jobb alsó sarkot (1-2).

15:28

A Roma 1-0-s félidő után 3-1-re verte idegenben a Veronát, ezzel hat pontra csökkentette hátrányát a Serie A-ban listavezető Juventus mögött, mely szombaton csak ikszelt a Lazio ellen.

15:40

"Még nem tudom pontosan, hogy álmodok-e vagy sem. Valószínűleg holnap majd rájövök" - örvendezett Wawrinka az AusOpen megnyerése után. A svájci hétfőtől várhatóan a harmadik helyet foglalja majd el a világranglistán, s így pályafutása során először a legjobban rangsorolt svájci férfi játékos lesz. A döntő második felében sérülten játszó Nadalhoz is volt néhány szava: "Sajnálom, Rafa, remélem, a hátad rendben van. Jó barát vagy és nagy bajnok!"

16:10

"A világ egyik legképzettebb csapatát kaptuk" - mondta Mocsai Lajos, miután a kéziválogatott megkapta Szlovéniát a júniusi vb-selejtezőre. A szövetségi kapitány ötven százalék esélyt ad a csapatának, és a csapategység megőrzését tartja a legfontosabbnak, a részletek itt.

16:30

A Milan kapuját védő Marco Amelia érdekes megoldást választott a tomboló szembeszélben a Cagliari elleni bajnokin. A szél visszanyomta a lazán kilőtt labdát, a hazaiak lecsaptak rá, azonnal vissza is tették a kapu elé, Marco Sau pedig egy remek csel után könyörtelenül belőtte a helyzetet. Fél óra után 1-0-ra vezet a Cagliari.

17:00

Épp hogy elkerülte a nagyobb leégést a Fulham az FA-kupában. A PL-szereplő csapat 1-1-re végzett a negyedosztályú Sheffield United otthonában, egy a hajrában lőtt egyenlítő góllal. A vendégek azzal együtt jártak közel a kieséshez, hogy a hazaiak Doyle kiállítása miatt 40 percig emberhátrányban játszottak.

17:20

Az FTC focicsapata megkezdte felkészülését a törökországi Belekben. A klub holland légiósai közül mindössze Julian Jenner utazott a kerettel, Marc Otten, Jack Tujip és Arsenio Valpoort sincs ott a csapatban. Mindez megerősíti a korábbi híreket, melyek szerint a decemberben kinevezett német edző, Thomas Doll nem tart igényt a menesztett Ricardo Moniz honfitársaira.

17:50

A Milan egészen a hajráig vereségre állt a Cagliari otthonában, ám a 87. percben Balotelli betekert egy szabadrúgást, majd Pazzini lőtt gólt egy szép mozdulattal (1-2), így Seedorf irányításával második bajnokiját is megnyerte a milánói csapat.

További olasz eredmények: Verona-Roma 1-3, Inter-Catania 0-0, Sampdoria-Bologna 1-1, Torino-Atalanta 1-0, Livorno-Sassuolo 3-1, Parma-Udinese 1-0.

18:03

A világbajnok spanyol csapat szerezte meg a bronzérmet a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi helyosztón 29-28-ra legyőzte a horvát válogatottat. A 14 ezer néző előtt rendezett találkozón a spanyolok végig vezettek, igaz, leszakítani nem tudták riválisukat, így a csata végig izgalmas volt.

Eredmény, a 3. helyért: Spanyolország-Horvátország 29-28 (16-13). A francia-dán döntő 17.30-kor kezdődik.

18:25

Rapport Richárd a sötét bábukat vezetve vereséget szenvedett a sereghajtó német Arkadij Naiditsch-tól a hollandiai Wijk aan Zeeben rendezett sakk szupertorna vasárnapi zárófordulójában, és így - éppen utolsó riválisát megelőzve - a 11. helyen végzett a 12 fős mezőnyben. A 17 éves magyar nagymester a 33. lépésben adta fel a partit, és így 3,5 ponttal zárta a 11 fordulós versenyt. A tornát az örmény Levon Aronjan nyerte 8 ponttal. (Bővebben itt olvashat a tornáról.)

18:35

A házigazda Werder Bremen nem bírt a sereghajtó Eintracht Braunschweiggel a német bajnokság 18. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Bundesliga, 18. forduló:
Werder Bremen - Eintracht Braunschweig 0-0

18:58

Súlyos térdsérülés miatt véget ért a szezon Jakub Blaszczykowski, a Borussia Dortmund lengyel labdarúgója számára. A 28 éves középpályás szombaton, az Augsburg ellen 2-2-re végződött mérkőzés 6. percében sérült meg, és az orvosi vizsgálat szalagszakadást állapított meg. A műtétje csütörtökön lesz. A klub tájékoztatása szerint a 66-szoros válogatott játékos a nyári szünetet követően állhat újra edzésbe.

19:29

Az öt jelölt közül az egyedüli nem győri játékost, a szerb Ana Lekicet választották meg a tavalyi év legjobb női kézilabdázójának a nemzetközi szövetség szavazásán. (A végeredményről bővebben itt olvashat.)

20:02

Tökéletes ajándékkal kedveskedett edzőjének, az 51. születésnapját éppen vasárnap ünneplő José Mourinhónak a Chelsea labdarúgócsapata, amely 1-0-ra legyőzte a vendég Stoke Cityt, és ezzel bejutott a legjobb 16 közé a labdarúgó angol FA-kupában. A másik vasárnapi mérkőzésen a Fulham nem bírt a harmadosztályú Sheffield Uniteddel, így újrajátszásra kényszerül.

FA Kupa, 4. forduló (a 16 közé jutásért):
(az élvonalbeli csapatok mérkőzései):
Chelsea - Stoke City 1-0
Sheffield United (III.) - Fulham 1-1

(Nézze meg itt a meccs góljait.)

20:19

Az Athletic Bilbao négygólos győzelmet aratott az Osasuna vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján.

20:32

A francia válogatott nyerte meg a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a döntőben könnyedén, kilenc góllal legyőzte a házigazdák címvédő együttesét.

Döntő:
Franciaország - Dánia 41-32 (23-16)

20:34

Szalai Ádám csapata, a Schalke 3-0-s győzelmet aratott vasárnap a német labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a Hamburg vendégeként, amely idénybeli kilencedik hazai meccséből a hatodikat vesztette el. A magyar csatár a 73. percben állt be a hosszú sérülés után góllal visszatért holland Klaas-Jan Huntelaar helyére. (Nézze meg itt a meccs góljait.)

21:09

A Sapa Fehérvár AV19 a negyedik mérkőzését is megnyerte az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának alsóházában, és így az első helyen áll ebben a csoportban. A magyar együttes főleg a remek második harmadbeli játéknak köszönhetően verte 5-0-ra a vendég Innsbruckot. Hetényi Zoltánnak ez volt pályafutása első olyan EBEL-meccse, amelyen nem kapott gólt.

Középszakasz, alsóház (7-12. helyért):
Sapa Fehérvár AV19 - Innsbruck (osztrák) 5-0 (1-0, 4-0, 0-0)
gól: Sarauer (17.), Tokaji (21.), Yellow Horn (27.), Naglich (32.), Kovács (34.)

21:53

A Rayo Vallecano vendégeként aratott győzelmével a tabella élére ugrott az Atlético Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján. A forduló előtt listavezető FC Barcelona 21 órától játszik.

Rayo Vallecano - Atlético Madrid 2-4 (1-3)
gól: Viera (40.), Larrivey (76.), illetve Villa (8.), Turan (30., 44.), Saul (75.)

22:12

A listavezető Dunaújváros kiütéses, hétgólos győzelmet aratott a vendég FTC ellen a jégkorong Mol Ligában.

Eredmények:
Miskolci Jegesmedvék - HSC Csíkszereda (román) 1-3 (1-1, 0-2, 0-0)
gól: Faith (17.), illetve Hruby (11.), Molnár (26.), Mihály (40.)

Dab.Docler - FTC 9-2 (5-0, 3-0, 1-2)
gól: Galanisz (2., 9., 27.), Azari (12.), Contois (17.), Kiss Á. (18.), Szappanos (22., 45.), Pavuk (32.), illetve Papp (49.), Kiss G. (54.)

22:35

Cseh László arany-, Hosszú Katinka pedig ezüstérmet nyert az antwerpeni pénzdíjas Flanders-kupa zárónapján. A Kőbánya SC olimpiai második, sokszoros világ- és Európa-bajnoka a 400 méter vegyes döntőjében bizonyult a legjobbnak (4:19.80 p), míg 100 méter pillangón nyolcadik lett (58.08 mp). Cseh szombaton 200 méter vegyesen diadalmaskodott.

A Vasas világ- és Európa-bajnoknője - akárcsak az első napon - vasárnap is nyolc szám selejtezőjében rajtolt, végül ötnek a fináléjában szerepelt, és egyszer ért el dobogós helyezést. Kétszáz méter vegyesen végzett másodikként (2:10.97), míg 100 méter pillangón negyedik (1:00.06), 100 méter háton hetedik (1:05.18), 100 méter gyorson (57.36) és 50 méter pillangón (28.79) pedig egyformán nyolcadik lett. Hosszú szombaton a legjobban a 200 méter pillangó döntőjében teljesített, ahol győzött, 800 méter gyorson pedig második lett.

23:28

Hanga Ádám csapata, a Laboral Kutxa Vitoria kikapott vasárnap a spanyol férfi kosárlabda-bajnokságban, ennek ellenére részt vehet két hét múlva a Király Kupa küzdelmeiben. A magyar légiós - akinek játékjogát 2011-ben lefoglalta az NBA-s San Antonio Spurs - 11 perc alatt négy pontig jutott a Fuenlabrada otthonában 74-73-ra, egy utolsó másodperces kosárral elvesztett mérkőzés során.

Az Euroligában a legjobb 16 között szereplő Vitoria 9 győzelemmel és 8 vereséggel a hetedik helyen áll a spanyol bajnokságban, s a Király Kupa februári küzdelmeiben az első nyolc csapat vehet majd részt.

"A Valencia ellen játszunk majd a legjobb négybe kerülésért Malagában. Ez a harmadik szezonom Spanyolországban, és már nagyon vártam, hogy egyszer ott lehessek a kupadöntőn" - nyilatkozta a 24 éves játékos az MTI-nek. Hanga kifejtette, az ősszel több sérültjük volt, ő is csak november vége óta játszik. Az Euroligában bejutottak a legjobb 16-ba, és most a kupában is ott vannak a legjobbak között - a szezon elején ezek voltak az alapelvárások a klubnál, valamint a rájátszásba kerülés.

23:59

A Barcelona Piqué (40. perc), Pedro (55.) és Sánchez (61.) góljaival 3-0-ra legyőzte a Málagát, így ismét vezeti a Primera Divisiónt. (Itt megnézheti a Barca és az Atlético meccsének a góljait.)

A Serie A-ban a Fiorentina változatos meccsen ikszelt a Genoával. Eredmény: Fiorentina-Genoa 3-3 (gól: Aquilani 22., 42., 57. - az első 11-es, ill. Gilardino 27. - 11-es, Antonini 34., De Maio 78.).